Zaloguj się | Rejestracja

Ratusz w Konstancinie za 24,6 mln złotych


Ratusz w Konstancinie
za 24,6 mln złotych


Budowa nowego ratusza w Konstancinie-Jeziornie będzie kosztowała prawie 24,6 mln złotych. W poniedziałek 27 października urzędnicy ostatecznie rozstrzygnęli przetarg na wykonawcę, który rozpocznie budowę jeszcze w tym roku. Nowy urząd miejski przy ulicach Piaseczyńskiej i Kolejowej w ciągu dwóch najbliższych lat ma zbudować polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Coprosa Polska.


O umowę ubiegało się 11 firm i jedno konsorcjum. Zaproponowane ceny wahały się od ponad 24 do blisko 33 mln złotych. 26 września 2014 r. rozstrzygnięto przetarg, wybierając firmę Dorbud S.A. z Kielc, która zaproponowała wybudowanie budynku wraz z infrastrukturą i parkingiem za ponad 24,8 mln złotych. Co prawda nie była to najniższa oferta, ale wybrana pierwotnie firma dała najdłuższy, aż 10-letni okres gwarancji.

Reklamy Google:


Firma, która złożyła najniższą ofertę i zaproponowała 5 lat gwarancji, odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej. Po rozpatrzeniu sprawy przez KIO urzędnicy musieli unieważnić pierwsze rozstrzygnięcie i ponownie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Ostatecznie przetarg wygrał oferent, który odwołał się do KIO. Ratusz zbuduje polsko-hiszpańskie konsorcjum firm, którego liderem jest spółka Coprosa Polska. Gmach będzie kosztował dokładnie 24.599.235,25 złotych. Władze naszego miasta wkrótce będą mogły podpisać umowę z wykonawcą, który jeszcze w tym roku rozpocznie budowę. Nowy ratusz ma być gotowy w ciągu dwóch lat. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane komplikacje i cała inwestycja będzie przebiegała zgodnie z planem, pod koniec 2016 roku urzędnicy będą mogli wprowadzić się do nowej siedziby.

Nowy ratusz według wybranego w konkursie projektu pracowni "Brzozowski Grabowiecki Architekci" z Warszawy ma powstać na działkach o powierzchni ok. 1,5 ha, znajdujących się między ul. Kolejową i Piaseczyńską. Elewacja budynku ma zostać wykończona czerwoną cegłą, podobną do tej, z której zbudowano Starą Papiernię. Budynek będzie miał przeszklenia i dwa kwadratowe dziedzińce, co ma nawiązywać do wnętrza konstancińskiej tężni. Na jednym z dziedzińców ma zostać posadzony dąb - herbowe drzewo Konstancina-Jeziorny. Budynek ma mieć 2,5 tys. m² powierzchni użytkowej. Najwyższa część będzie dwukondygnacyjna, zwieńczona wieżą z zegarem.

Ratusz ma być nowoczesny, skomputeryzowany, funkcjonalny, ekologiczny i dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Centralnym miejscem nowego urzędu ma być rozbudowana część obsługi mieszkańca z recepcją i tematycznymi okienkami. W nowym budynku znajdzie się również przestronna sala obrad Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, gabinet burmistrza, pokoje urzędników, a także otwarta część usługowa, gdzie będą zlokalizowane m.in. sklepy, poczta, kiosk, kawiarnia czy bank.

Przygotowania do budowy nowego ratusza trwają już kilkanaście lat. Nowa siedziba magistratu, rozproszonego obecnie w kilku ciasnych budynkach, z pewnością usprawni pracę urzędników i poprawi obsługę mieszkańców.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościLokalizacja nowego ratusza w Konstancinie-Jeziornie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Nowy ratusz powstanie przy ul. Piaseczyńskiej w Konstancinie - Google Street View:
Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:

Nowy ratusz w Konstancinie - pozwolenie na budowę

Gmina Konstancin-Jeziorna otrzymała od starosty piaseczyńskiego pozwolenie na budowę ratusza. Pod koniec lipca został ogłoszony przetarg nieograniczony na wyłonienie wykonawcy, który zrealizuje inwestycję. Nowy ratusz ma powstać w ciągu 24 miesięcy.Projekt nowego ratusza
w Konstancinie


Rozstrzygnięto konkurs na najlepszą koncepcję archiektoniczno-budowlaną nowego ratusza, który ogłosił Urząd Miasta w Konstancinie-Jeziornie oraz Stowarzyszenie Architektów RP. Wygrała praca przygotowana przez warszawską pracownię architektury i urbanistyki "Brzozowski Grabowiecki Architekci". Prezentujemy zwycięski projekt.Nowy ratusz w Konstancinie-Jeziornie

W połowie marca 2013 r. zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszą koncepcję archiektoniczno-budowlaną nowego ratusza, który ogłosił Urząd Miasta w Konstancinie-Jeziornie oraz Stowarzyszenie Architektów RP. Rozpoczęcie budowy nowego urzędu przy ul. Piaseczyńskiej planuje się na przyszły rok.Budowa ratusza w Konstancinie - debata

We wtorek 21 sierpnia, w sali konferencyjnej urzędu miasta w Konstancinie-Jeziornie odbyło się pierwsze spotkanie na temat planowanej budowy nowego ratusza. Oprócz urzędników i radnych uczestniczyło w nim kilkoro mieszkańców. Wprowadzeniem do dyskusji były prezentacje o energooszczędnych rozwiązaniach architektonicznych oraz o możliwościach informatyzacji magistratu.Urząd w Konstancinie
bardziej przyjazny


W naszym urzędzie od 3 sierpnia 2012 r. działa system, umożliwiający obsługę osób głuchoniemych. To z pewnością ucieszy wielu ludzi, którzy do tej pory nie mogli samodzielnie załatwić żadnej sprawy w ratuszu. Niestety urząd w Konstancinie-Jeziornie nie jest za bardzo przyjazny ani dla większości niepełnosprawnych, ani też dla pozostałych mieszkańców. Jednak zgodnie z zapowiedziami samorządowców wkrótce ma się to zmienić - w ciągu dwóch lat ma powstać nowy ratusz.Przeprowadzka urzędu
w Konstancinie!


Do połowy listopada część wydziałów urzędu w Konstancinie-Jeziornie wyprowadzi się z budynku przy ulicy Warszawskiej 29a. Jest to konsekwencja zaleceń pokontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy, która dała burmistrzowi czas do końca roku na dostosowanie warunków pracy urzędników i obsługi mieszkańców do obowiązujących norm.Nowy ratusz przy Piaseczyńskiej!

Podczas ostatniej sesji burmistrz Kazimierz Jańczuk zarekomendował radnym nową lokalizację budowy ratusza. Jego zdaniem nowa siedziba urzędu powinna powstać w Jeziornie za rondem Armii Krajowej przy ul. Piaseczyńskiej. Jeśli radni zaakceptują lokalizację, burmistrz rozpocznie negocjacje na temat wykupu prywatnych gruntów.Problem urzędu
- problemem szkoły


W 2010 roku Państwowa Inspekcja Pracy negatywnie zaopiniowała warunki w jakich pracują urzędnicy UMiG, w budynku przy ul. Warszawskiej 29. Wówczas, wypłynął przekładany od wielu lat, temat budowy nowego Ratusza dla naszego miasta. W ciągu ostatnich dni, problem przestał dotyczyć jednak samego urzędu, ale dotknął także Zespół Szkół im. Władysława Reymonta, gdzie może przenieść się część wydziałów UMiG.

środa 29 października 2014 - 09:22:30 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja