Zaloguj się | Rejestracja

Nowy ratusz w Konstancinie-Jeziornie (więcej...)


Nowy ratusz w Konstancinie-Jeziornie

W połowie marca 2013 r. zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszą koncepcję archiektoniczno-budowlaną nowego ratusza, który ogłosił Urząd Miasta w Konstancinie-Jeziornie oraz Stowarzyszenie Architektów RP. Rozpoczęcie budowy nowego urzędu przy ul. Piaseczyńskiej planuje się na przyszły rok.


W poprzedniej kadencji rada miejska dała burmistrzowi Markowi Skowrońskiemu zielone światło na budowę ratusza przy oczku wodnym obok ronda Jana Pawła II, między ul. Wilanowską i Al. Wojska Polskiego. Jednak mimo kilku prób, samorząd nie dostał pozwolenia na budowę od starostwa powiatowego. Wśród samorządowców od nowa zaczęła się dyskusja na temat wyboru miejsca, w którym powinien stanąć nowy ratusz. Po wyborach samorządowych nowy burmistrz Kazimierz Jańczuk zaproponował, by nowy gmach urzędu powstał w Jeziornie między ul. Kolejową a Piaseczyńską, za rondem Armii Krajowej. Radni zaakceptowali tę propozycję, a urząd przystąpił do wykupu działek pod budowę.

Reklamy Google:


W sierpniu 2012 roku w sali konferencyjnej urzędu miasta odbyło się spotkanie na temat planowanej budowy nowego ratusza, w którym uczestniczyli mieszkańcy oraz samorządowcy. Przedstawiciele firm, zajmujących się projektowaniem i wyposażeniem obiektów użyteczności publicznej, opowiedzieli o najnowocześniejszych rozwiązaniach technicznych i architektonicznych, które mogłyby być wykorzystane przy budowie konstancińskiego ratusza. Zarówno spotkanie, jak i wizyty samorządowców w kilku miastach, które niedawno wprowadziły się do nowych urzędów, posłużyły do wypracowania ogólnych założeń do koncepcji architektoniczno-budowlanej. Żeby nowy urząd spełniał wszystkie oczekiwania, urząd miasta wraz ze Stowarzyszeniem Architektów RP ogłosili konkurs na najlepszy projekt budynku.

W połowie marca poznamy rozstrzygnięcie konkursu, w którym bierze udział prawie 50 pracowni architektonicznych z całej Polski. Pula nagród, którymi zostaną wyróżnione trzy najlepsze projekty, wyniesie ponad 60 tys. złotych. Ponadto zwycięzcy konkursu będą mogli liczyć na realizację swojego projektu. Prace konkursowe oceni 7-osobowe jury, w którym zasiądzie 4 przedstawicieli konstancińskiego samorządu m.in. wiceburmistrz Ryszard Machałek i Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny.

Nowy ratusz ma powstać na działkach między ul. Kolejową i Piaseczyńską, które łącznie mają ok. 1,5 ha powierzchni. Natomiast budynek ma mieć dwa piętra oraz podziemny parking (łącznie 2,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej). W nowym ratuszu ma być rozbudowany punkt obsługi mieszkańca, który ma znajdować się na parterze. Do dyspozycji mieszkańców będą tam przygotowane okienka tematyczne, w których petenci będą mogli załatwić szereg spraw, uzyskać niezbędne informacje, złożyć i odebrać dokumenty lub też umówić się na spotkanie z urzędnikiem, zajmującym się konkretnym zagadnieniem.

Nowy ratusz ma być w pełni skomputeryzowany. Najnowsze systemy elektroniczne mają usprawnić i przyspieszyć wszelkie procedury, a także dać mieszkańcom możliwość załatwienia niektórych spraw za pośrednictwem internetu. Konstrukcja budynku również ma być nowoczesna, ekologiczna i energooszczędna. W nowym budynku urzędu znajdzie się również sala obrad Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, która obecnie spotyka się w dość ciasnym pomieszczeniu, służącym jednocześnie Urzędowi Stanu Cywilnego, w którym często brakuje miejsca dla mieszkańców, chcących uczestniczyć w sesjach.

Urzędnicy wreszcie będą pracowali w jednym budynku. Po przeprowadzce podyktowanej nakazem Państwowej Inspekcji Pracy urząd funkcjonuje w kilku oddalonych od siebie miejscach, co z pewnością nie sprzyja obsłudze mieszkańców i współpracy między wydziałami.

Projektanci nowego ratusza mają również zadbać, by w nowym budynku znalazło się miejsce na kiosk, kawiarnię, bank czy pocztę. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. kilkanaście milionów złotych.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 18 marca 2013 r. Następnie, na początku kwietnia odbędzie się wystawa najlepszych prac oraz debata na ich temat z mieszkańcami. Budowa ratusza ma się zacząć w przyszłym roku.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościLokalizacja nowego ratusza w Konstancinie-Jeziornie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Nowy ratusz powstanie przy ul. Piaseczyńskiej w Konstancinie - Google Street View:
Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:


Budowa ratusza w Konstancinie - debata

We wtorek 21 sierpnia, w sali konferencyjnej urzędu miasta w Konstancinie-Jeziornie odbyło się pierwsze spotkanie na temat planowanej budowy nowego ratusza. Oprócz urzędników i radnych uczestniczyło w nim kilkoro mieszkańców. Wprowadzeniem do dyskusji były prezentacje o energooszczędnych rozwiązaniach architektonicznych oraz o możliwościach informatyzacji magistratu.


Urząd w Konstancinie
bardziej przyjazny


W naszym urzędzie od 3 sierpnia 2012 r. działa system, umożliwiający obsługę osób głuchoniemych. To z pewnością ucieszy wielu ludzi, którzy do tej pory nie mogli samodzielnie załatwić żadnej sprawy w ratuszu. Niestety urząd w Konstancinie-Jeziornie nie jest za bardzo przyjazny ani dla większości niepełnosprawnych, ani też dla pozostałych mieszkańców. Jednak zgodnie z zapowiedziami samorządowców wkrótce ma się to zmienić - w ciągu dwóch lat ma powstać nowy ratusz.


Przeprowadzka urzędu
w Konstancinie!


Do połowy listopada część wydziałów urzędu w Konstancinie-Jeziornie wyprowadzi się z budynku przy ulicy Warszawskiej 29a. Jest to konsekwencja zaleceń pokontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy, która dała burmistrzowi czas do końca roku na dostosowanie warunków pracy urzędników i obsługi mieszkańców do obowiązujących norm.


Nowy ratusz przy Piaseczyńskiej!

Podczas ostatniej sesji burmistrz Kazimierz Jańczuk zarekomendował radnym nową lokalizację budowy ratusza. Jego zdaniem nowa siedziba urzędu powinna powstać w Jeziornie za rondem Armii Krajowej przy ul. Piaseczyńskiej. Jeśli radni zaakceptują lokalizację, burmistrz rozpocznie negocjacje na temat wykupu prywatnych gruntów.


Problem urzędu
- problemem szkoły


W 2010 roku Państwowa Inspekcja Pracy negatywnie zaopiniowała warunki w jakich pracują urzędnicy UMiG, w budynku przy ul. Warszawskiej 29. Wówczas, wypłynął przekładany od wielu lat, temat budowy nowego Ratusza dla naszego miasta. W ciągu ostatnich dni, problem przestał dotyczyć jednak samego urzędu, ale dotknął także Zespół Szkół im. Władysława Reymonta, gdzie może przenieść się część wydziałów UMiG.

środa 30 stycznia 2013 - 08:08:05 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja