Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Remont Mirkowskiej z problemami

Remont Mirkowskiej
z problemami


Zapowiadany remont ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie raczej nie ruszy w wakacje. Dwa przetargi na wykonawcę kompleksowej przebudowy drogi oraz kanalizacji nie przyniosły rozstrzygnięcia. Nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace budowlane, ale termin ich ukończenia w tym roku jest już mało prawdopodobny.
piątek 21 lipca 2017 - 06:47:37 | Komentarze: 0
Sprawca wypadku poszukiwany

Sprawca wypadku poszukiwany

Na drodze między Konstancinem-Jeziorną, a Górą Kalwarią doszło do groźnego wypadku, w którym ucierpiały dwie osoby. Z poważnymi obrażeniami trafiły do szpitala. Sprawcą był prawdopodobnie kierowca białego audi, który uciekł z miejsca zdarzenia. Policja poszukuje świadków wypadku oraz kierowcy audi, którego zarejestrowały kamery monitoringu.
czwartek 20 lipca 2017 - 05:23:59 | Komentarze: 0
V Jazz Zdrój Festiwal już za nami - fotorelacja

V Jazz Zdrój Festiwal
już za nami - fotorelacja


V Jazz Zdrój Festiwal, który odbył się w weekend w Konstancinie-Jeziornie, przyciągnął setki sympatyków. W Parku Zdrojowym przez dwa dni królował tradycyjny jazz - wystąpiło siedem zespołów, wybitni muzycy z kraju i z zagranicy, legendarni jazzmani oraz świetni tancerze. Wszystko, by upamiętnić wybitnego Louisa Armstronga.
wtorek 18 lipca 2017 - 17:31:11 | Komentarze: 0
Pomosty nad Jeziorką w Konstancinie

Pomosty nad Jeziorką
w Konstancinie


Nad Jeziorką w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Warszawskiej powstał pomost rekreacyjno-widokowy, z którego mogą korzystać zarówno spacerujący, jak i kajakarze. Kosztował 180 tys. złotych. Nad rzeką mają powstać jeszcze dwa pomosty - w Parku Zdrojowym oraz przy Hugonówce. Jednak z powodu przedłużających się formalności zostaną zbudowane prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.
poniedziałek 17 lipca 2017 - 12:41:24 | Komentarze: 0
Jazzowy weekend w Konstancinie

Jazzowy weekend
w Konstancinie


W ten weekend gratka dla sympatyków jazzu. W amfiteatrze odbędzie się V Jazz Zdrój Festiwal, organizowany przez Konstanciński Dom Kultury. To wyjątkowe wydarzenie, poświęcone pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga. Ponadto dzieci i rodziców zapraszamy na animacje w altanie przy Hugonówce, kolejne spotkanie z cyklu "Co sosny usłyszały".
piątek 14 lipca 2017 - 10:15:35 | Komentarze: 0
Apel w sprawie dokarmiania dzików

Apel w sprawie dokarmiania dzików

Prosimy nie karmić dzików - z takim apelem występują do mieszkańców strażnicy miejscy, urzędnicy miejscy, leśnicy. Dokarmiając dziki mieszkańcy zachęcają je do zamieszkania wśród zabudowań. Z pozoru niewinne, a nawet humanitarne zachowania ludzi prowadzą do sytuacji niebezpiecznych dla przechodniów.
czwartek 13 lipca 2017 - 07:18:28 | Komentarze: 0
W Konstancinie zdrożeją woda i ścieki

W Konstancinie zdrożeją woda i ścieki

Od połowy lipca w gminie Konstancin-Jeziorna nieco wzrosną opłaty za wodę i ścieki. Jednak podwyżka będzie niewielka i nie powinna zbytnio nadszarpnąć rodzinnych finansów. Opłaty dla gospodarstw domowych wzrosną łącznie zaledwie o 18 groszy miesięcznie za m³.
środa 12 lipca 2017 - 05:22:01 | Komentarze: 0
Kiedy powstanie skrót w stronę Ursynowa?

Kiedy powstanie skrót
w stronę Ursynowa?


Mieszkańcy Konstancina z niecierpliwością czekają na zakończenie budowy nowego skrótu drogowego, który połączy Ursynów z Wilanowem. Początkowo zakładano, że tzw. ul. Nowokabacka (ulice Korbońskiego i Rosnowskiego) powstanie latem. Teraz wiadomo, że droga, która znacznie skróci dojazd z Konstancina na Ursynów, zostanie otwarta prawdopodobnie pod koniec roku.
poniedziałek 10 lipca 2017 - 13:14:19 | Komentarze: 0
Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Najbliższy weekend w Konstancinie-Jeziornie zapowiada się niezwykle interesująco. W Parku Zdrojowym rusza kino plenerowe, w sobotę w amfiteatrze zaśpiewa Mateusz Krautwurst, a w niedzielę francuski zespół z Marsylii - Moussu T e lei Jovents. To jeszcze nie wszystko. Zapraszamy również na dwudniowy Festiwal Sztuki Opowiadania "Tężnia Marzeń" oraz na Festiwal Hip-Hop Konstancin, który w niedzielę odbędzie się na targowisku.
piątek 07 lipca 2017 - 10:32:06 | Komentarze: 0
Festiwal Filmowy Świat Maklaka - relacja

Festiwal Filmowy Świat Maklaka - relacja

W Konstancińskim Domu Kultury odbył się Festiwal Filmowy Świat Maklaka, poświęcony życiu i twórczości kultowego aktora Zdzisława Maklakiewicza. Główną nagrodę w konkursie filmowym zdobył Emil Sowiński za "Film autobiograficzny". Festiwalowi towarzyszyły m.in. pokazy filmów, spotkania z filmowcami oraz koncert Macieja Miecznikowskiego, który zaśpiewał ulubione utwory Zdzisława Maklakiewicza.
czwartek 06 lipca 2017 - 08:39:24 | Komentarze: 0
Idź do strony       >>  

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja