Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE

Referendum metropolitalne w Konstancinie

Referendum metropolitalne w Konstancinie

Coraz większe kontrowersje wzbudza referendum, które w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się w niedzielę, 28 maja. Mieszkańcy wypowiedzą się na pytanie czy chcą, by nasza gmina została włączona do metropolii warszawskiej. Mimo że Prawo i Sprawiedliwość wycofało z sejmu kontrowersyjny projekt uchwały, nasz samorząd nie zrezygnował z referendum. Trwa zdecydowana kampania przeciwników i zwolenników referendum.
czwartek 25 maja 2017 - 07:39:39 | Komentarze: 0
Zagrożenia w cyberprzestrzeni - spotkania z uczniami

Zagrożenia w cyberprzestrzeni - spotkania z uczniami

Zagrożenia związane z niewłaściwym używaniem internetu oraz konsekwencje cyberprzemocy były tematem spotkania dzielnicowych z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie w Zespole Szkół im. Władysława Reymonta. Podczas rozmów z młodzieżą funkcjonariusze omówili przykłady negatywnych zachowań w sieci.
wtorek 23 maja 2017 - 16:27:24 | Komentarze: 0
Maria Sadowska otworzyła letni sezon w Konstancinie

Maria Sadowska otworzyła letni sezon w Konstancinie

Koncert Marii Sadowskiej uroczyście zainaugurował Letni Sezon Artystyczny w Konstancinie-Jeziornie. Znana wokalistka zaśpiewała głównie utwory ze swojej płyty "Jazz na ulicach", porywając publiczność zgromadzoną w amfiteatrze do tańca i wspólnej zabawy. To dopiero początek atrakcji, które na lato przygotował Konstanciński Dom Kultury. Już 10 czerwca w Parku Zdrojowym wystąpi Andrzej Piaseczny, który będzie jedną z gwiazd Dni Konstancina.
poniedziałek 22 maja 2017 - 15:17:36 | Komentarze: 0
Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

Zapraszamy na weekend do Konstancina-Jeziorny. W sobotę polecamy wernisaż malarstwa Marleny Wąsowskiej, absolwentki Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W niedzielę nastąpi uroczyste otwarcie Letniego Sezonu Artystycznego w Konstancinie. Tym razem w amfiteatrze wystąpi Maria Sadowska.
sobota 20 maja 2017 - 10:07:48 | Komentarze: 0
Co dalej z nieruchomością przy ul. Pułaskiego 4?

Co dalej z nieruchomością przy ul. Pułaskiego 4?

Nieruchomość znajdująca się w Konstancinie-Jeziornie przy ulicy Pułaskiego 4 ma być przeznaczona na cele publiczne. Samorząd ma opracować taką koncepcję jej zagospodarowania, by w przyszłości służyła mieszkańcom lub turystom. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji. Dotychczas działka, na której znajduje się dawny budynek kolejki wąskotorowej, była wydzierżawiona, ale najemca przez 2 lata nic na niej nie zrobił.
czwartek 18 maja 2017 - 08:14:20 | Komentarze: 0
VI Flis Festiwal 2017 - relacja i zdjęcia

VI Flis Festiwal 2017
- relacja i zdjęcia


W drugi weekend maja odbyła się szósta edycja Flis Festiwalu. Jak co roku, aby wystawić swoje rękodzieła, przyjechało do nadwiślańskich Gassów wielu artystów. Mogliśmy zobaczyć między innymi warsztat ginących zawodów, takich jak cieśla, kowal czy garncarz, a także uczestniczyć w warsztatach wycinanki, czy też wziąć udział w przejażdżce łodzią po Wiśle.
wtorek 16 maja 2017 - 21:22:20 | Komentarze: 0
Konferencja Dziedzictwo Konstancina-Jeziorny

Konferencja Dziedzictwo Konstancina-Jeziorny

Z okazji przypadających w tym roku rocznic 120-lecia powstania Konstancina oraz 100-lecia Uzdrowiska Konstancin w czwartek, 18 maja odbędzie się konferencja z udziałem pisarzy, historyków i znawców historii Konstancina-Jeziorny. Konferencja organizowana jest przez Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego we współpracy z Burmistrzem Gminy i Radą Miejską oraz Konstancińskim Domem Kultury.
poniedziałek 15 maja 2017 - 16:56:16 | Komentarze: 0
Rajd rowerowy w Konstancinie-Jeziornie

Rajd rowerowy w Konstancinie-Jeziornie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie zaprasza miłośników dwóch kółek na rajd rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 14 maja. Uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 30-kilometrową trasę. Obowiązują zapisy, ale są jeszcze wolne miejsca.
czwartek 11 maja 2017 - 14:34:04 | Komentarze: 0
VI Flis Festiwal - spotkanie na Urzeczu

VI Flis Festiwal
- spotkanie na Urzeczu


W weekend, 13 i 14 maja w Gassach nad Wisłą odbędzie się VI Flis Festiwal. Podczas tegorocznego spotkania kultur nadrzecznych na Urzeczu nie zabraknie licznych atrakcji, wśród których będą m.in. widowiskowe pokazy tradycyjnych łodzi, dawnych zawodów i obyczajów. Nie zabraknie również koncertów i pokazów zespołów folkowych oraz degustacji flisackich przysmaków. Gwiazdą festiwalu będzie znana Kapela ze Wsi Warszawa.
środa 10 maja 2017 - 10:22:43 | Komentarze: 0
Dzień Strażaka w Konstancinie - relacja

Dzień Strażaka w Konstancinie - relacja

W niedzielę, 7 maja w Konstancinie-Jeziornie odbył się huczny Dzień Strażaka. Uroczystość uświetniły niezwykle efektowna strażacka parada oraz rodzinny piknik w Parku Zdrojowym. Uczczono również jubileusz 100-lecia powstania OSP Skolimów, a najbardziej zasłużonych strażaków z całej gminy odznaczono medalami za wzorową służbę.
poniedziałek 08 maja 2017 - 16:42:42 | Komentarze: 0
Idź do strony       >>  

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja