Zaloguj się | Rejestracja

Nowy ratusz przy Piaseczyńskiej! (czytaj więcej...)


Nowy ratusz przy Piaseczyńskiej!

Podczas ostatniej sesji burmistrz Kazimierz Jańczuk zarekomendował radnym nową lokalizację budowy ratusza. Jego zdaniem nowa siedziba urzędu powinna powstać w Jeziornie za rondem Armii Krajowej przy ul. Piaseczyńskiej. Jeśli radni zaakceptują lokalizację, burmistrz rozpocznie negocjacje na temat wykupu prywatnych gruntów.


Przygotowania do budowy nowego ratusza trwają już kilkanaście lat. W minionej kadencji rada miejska dała burmistrzowi Markowi Skowrońskiemu zielone światło na budowę ratusza przy oczku wodnym obok ronda Jana Pawła II między ul. Wilanowską i Al. Wojska Polskiego. Jednak mimo kilku prób, samorząd nie dostał pozwolenia na budowę od starostwa powiatowego. Dlatego też pod koniec ubiegłej kadencji radni postanowili szukać nowej lokalizacji. Pojawiło się kilka propozycji - przy Placu Sportowym, przy ul. Rycerskiej w Skolimowie oraz przy ul. Wilanowskiej, przy oczku wodnym z uwzględnieniem przesunięcia planowanego gmachu w stronę obecnego targowiska. Wymieniano również tereny położone w Jeziornie przy ul. Warszawskiej wzdłuż torów. Wybór radnym miała ułatwić ekspertyza zlecona architektom. Jednak w ubiegłej kadencji radnym nie udało się wybrać żadnego nowego miejsca, a burmistrz Marek Skowroński przekonywał, że lokalizacja na przeciwko CH Stara Papiernia jest najlepsza.

Reklamy Google:


Podczas ostatniej sesji burmistrz Kazimierz Jańczak zdecydowanie opowiedział się za budową ratusza w innym miejscu, wcześniej nie branym pod uwagę. „Uważam, że ratusz powinien powstać za rondem AK przy ul. Piaseczyńskiej” - powiedział Kazimierz Jańczuk. „Większość niezabudowanego terenu, który znajduje się w centrum miasta i ma dobry dojazd, należy do gminy. Jeśli otrzymam od państwa rekomendację, przystąpię do negocjacji z właścicielami terenów, które trzeba będzie wykupić oraz zlecę dostosowanie projektu do nowej lokalizacji” - dodał burmistrz. Kazimierz Jańczuk odrzucił inne propozycje. Jego zdaniem ratusz nie może powstać w Skolimowie, ponieważ zwiększyłoby to ruch samochodów w chronionej strefie A uzdrowiska. Natomiast na Placu Sportowym tego typu inwestycję uniemożliwiają zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Kazimierz Jańczuk odrzuca także lokalizację ratusza przy ul. Warszawskiej obok torów na terenie, należącym do Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. Plac sąsiaduje z pasem zarezerwowanym pod budowę trasy wojewódzkiej (nowy przebieg drogi nr 721), która może powstać w ciągu kilkunastu lat. Nie jest także zwolennikiem usytuowania gmachu urzędu przy oczku wodnym, ponieważ jego zdaniem brakuje tam miejsca na tak duży budynek i niezbędne parkingi.

Decyzja należy do rady miejskiej, która musi zaakceptować propozycje burmistrza lub wybrać inne, lepsze miejsce. Warto dodać, że po ubiegłorocznej kontroli warunków pracy w konstancińskim urzędzie, Państwowa Inspekcja Pracy dała burmistrzowi czas do końca roku, by przeniósł część wydziałów. PIP stwierdziła wiele nieprawidłowości. Urzędnicy pracują w fatalnych warunkach, które na pewno mają wpływ na funkcjonowanie magistratu oraz obsługę mieszkańców. Dlatego też samorząd jest zmuszony jak najszybciej rozpocząć budowę nowej siedziby.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościpiątek 08 lipca 2011 - 07:48:28 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja