Zaloguj się | Rejestracja

Przeprowadzka urzędu w Konstancinie! (więcej...)


Przeprowadzka urzędu
w Konstancinie!


Do połowy listopada część wydziałów urzędu w Konstancinie-Jeziornie wyprowadzi się z budynku przy ulicy Warszawskiej 29a. Jest to konsekwencja zaleceń pokontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy, która dała burmistrzowi czas do końca roku na dostosowanie warunków pracy urzędników i obsługi mieszkańców do obowiązujących norm.


W zeszłym roku warunki pracy w konstancińskim urzędzie sprawdziła Państwowa Inspekcja Pracy. Kontrola wypadła fatalnie. PIP miała wiele zastrzeżeń głównie do pomieszczeń w wynajmowanym przez urząd budynku przy ul. Warszawskiej 29a (vis a vis ratusza) i nakazała ówczesnemu burmistrzowi Markowi Skowrońskiemu dostosowanie warunków do obowiązujących norm. W konsekwencji oznaczało to przymusową wyprowadzkę. Konstancińscy urzędnicy zgodnie z terminem określonym przez PIP mogą pracować we wspomnianym budynku do końca roku. Jednak burmistrz Kazimierz Jańczuk już teraz podjął decyzję o rozpoczęciu przeprowadzki. Jeszcze kilka miesięcy temu rozważano przeniesienie niektórych wydziałów do jednego z budynków Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Mirkowskiej. Jednak pomysł nie został najlepiej przyjęty przez społeczność szkoły. Poza tym do budynku już przeniesiono podstawówkę z Opaczy, której budynek będzie remontowany do połowy przyszłego roku.

Reklamy Google:


Zapadły więc decyzje, żeby większość wydziałów z obiektu nienadającego się do użytku przenieść do sąsiedniej galerii handlowo-usługowej „Lima”, która znajduje się tuż obok, przy ul. Warszawskiej 31. Urząd wynajmie i zagospodaruje całe pierwsze piętro galerii. Pozostałe wydziały będą przeniesione do gminnego lokalu, który niedawno zwolnił się po zlikwidowanym sklepie meblowym i również znajduje się przy ul. Warszawskiej (przy przystanku, niedaleko postoju taksówek). Najdalej zostanie przeniesiony wydział architektury, który zajmie pomieszczenie w nowo wybudowanym bloku przy ul. Mirkowskiej. Lokal o powierzchni ponad 80 m kw. miał być wynajęty przez urząd jednak do tej pory nie zgłosił się nikt zainteresowany. „Wiem, że to nie jest idealne rozwiązanie - podczas ostatniej sesji rady miejskiej przyznał burmistrz Kazimierz Jańczuk, informując radnych i mieszkańców o przeprowadzce. „Jednak mam nadzieję, że znacznie poprawi komfort pracy urzędników i jakość obsługi mieszkańców” - dodał burmistrz.

Rozwiązanie ma być tymczasowe i prawdopodobnie będzie funkcjonowało aż samorząd wybuduje nowy ratusz. Potrwa to z pewnością jeszcze kilka lat. Obecne władze gminy odrzuciły wcześniejsze plany (przygotowania kosztowały samorząd ponad pół miliona złotych) budowy urzędu przy oczku wodnym obok ronda Jana Pawła II i zdecydowały, by nowy magistrat zlokalizować przy ul. Piaseczyńskiej w Jeziornie, za rondem Armii Krajowej.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Problem urzędu
- problemem szkoły


W 2010 roku Państwowa Inspekcja Pracy negatywnie zaopiniowała warunki w jakich pracują urzędnicy UMiG, w budynku przy ul. Warszawskiej 29. Wówczas, wypłynął przekładany od wielu lat, temat budowy nowego Ratusza dla naszego miasta. W ciągu ostatnich dni, problem przestał dotyczyć jednak samego urzędu, ale dotknął także Zespół Szkół im. Władysława Reymonta, gdzie może przenieść się część wydziałów UMiG.

środa 02 listopada 2011 - 09:45:13 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja