Zaloguj się | Rejestracja

Projekt nowego ratusza w Konstancinie (więcej...)


Projekt nowego ratusza
w Konstancinie


Rozstrzygnięto konkurs na najlepszą koncepcję archiektoniczno-budowlaną nowego ratusza, który ogłosił Urząd Miasta w Konstancinie-Jeziornie oraz Stowarzyszenie Architektów RP. Wygrała praca przygotowana przez warszawską pracownię architektury i urbanistyki "Brzozowski Grabowiecki Architekci". Prezentujemy zwycięski projekt.


Do konkursu zgłoszono w sumie 19 prac. Prace konkursowe oceniało 7-osobowe jury, w którym zasiadło 4 przedstawicieli konstancińskiego samorządu m.in. wiceburmistrz Ryszard Machałek i Andrzej Cieślawski - przewodniczący Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny.

W środę 27 marca w siedzibie warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich ogłoszono wyniki konkursu. Nagrodę główną i zaproszenie do negocjacji w trybie "z wolnej ręki" na wykonanie dokumentacji projektowo-wykonawczej konstancińskiego ratusza otrzymała pracownia "Brzozowski Grabowiecki Architekci" z Warszawy. Przyznano także cztery wyróżnienia, które otrzymali: "Marek Rytych Architekt" z Warszawy, "Przedsiębiorstwo ARI" Sp. z o.o. z Poznania, "Bulanda, Mucha Architekci" Sp. z o.o. z Warszawy oraz konsorcjum "22Architekci" Sp. z o.o. i "APP Unimed" Sp. j. z Warszawy. W kwietniu wszystkie zgłoszone do konkursu prace zostaną zaprezentowane mieszkańcom Konstancina-Jeziorny.

Zobacz wyróżnione prace w serwisie gazeta.pl

Reklamy Google:


Zwycięski projekt przedstawia ratusz obłożony czerwoną cegłą, podobną do tej z której zbudowano Starą Papiernię. Budynek ma duże przeszklenia i dwa kwadratowe dziedzińce, co ma nawiązywać do wnętrza konstancińskiej tężni. Na jednym z dziedzińców ma zostać posadzony dąb - analogia z herbem Konstancina. Nowy ratusz ma stanowić początek nowej dzielnicy, ponieważ obszary na północ od budynku mają być przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową.

Poznaj koncepcję architektoniczno-budowlaną (.pdf)

Przypomnijmy, nowy ratusz ma powstać na działkach między ul. Kolejową i Piaseczyńską, które łącznie mają ok. 1,5 ha powierzchni. W ratuszu ma być rozbudowany punkt obsługi mieszkańca - na parterze. Do dyspozycji mieszkańców będą tam przygotowane okienka tematyczne, w których petenci będą mogli załatwić szereg spraw, uzyskać niezbędne informacje, złożyć i odebrać dokumenty lub też umówić się na spotkanie z urzędnikiem, zajmującym się konkretnym zagadnieniem.

Nowy ratusz ma być w pełni skomputeryzowany. Najnowsze systemy elektroniczne mają usprawnić i przyspieszyć wszelkie procedury, a także dać mieszkańcom możliwość załatwienia niektórych spraw za pośrednictwem internetu. W nowym budynku urzędu znajdzie się również sala obrad Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny, która obecnie spotyka się w dość ciasnym pomieszczeniu, służącym jednocześnie Urzędowi Stanu Cywilnego. W ratuszu ma się znaleźć miejsce na kiosk, kawiarnię, bank czy pocztę. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 20 milionów złotych.

Zgodnie z założeniami w przyszłym roku powinna rozpocząć się budowa nowego ratusza, która potrwa do jesieni 2015 r.

Źródła: UMiG Konstancin-Jeziorna, gazeta.pl. Zdjęcia: Brzozowski Grabowiecki Architekci

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościLokalizacja nowego ratusza w Konstancinie-Jeziornie:
Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Nowy ratusz powstanie przy ul. Piaseczyńskiej w Konstancinie - Google Street View:
Instrukcja: w celu obracania widoku skorzystaj z kółka na panelu sterowania w lewym górnym rogu lub użyj strzałek w lewo i w prawo na klawiaturze. Jeśli chcesz przejść po ulicy, kliknij jedną z białych strzałek nałożonych na drogę lub użyj strzałek w górę i w dół na klawiaturze.

Zobacz artykuły powiązane:


Nowy ratusz w Konstancinie-Jeziornie

W połowie marca 2013 r. zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepszą koncepcję archiektoniczno-budowlaną nowego ratusza, który ogłosił Urząd Miasta w Konstancinie-Jeziornie oraz Stowarzyszenie Architektów RP. Rozpoczęcie budowy nowego urzędu przy ul. Piaseczyńskiej planuje się na przyszły rok.


Budowa ratusza w Konstancinie - debata

We wtorek 21 sierpnia, w sali konferencyjnej urzędu miasta w Konstancinie-Jeziornie odbyło się pierwsze spotkanie na temat planowanej budowy nowego ratusza. Oprócz urzędników i radnych uczestniczyło w nim kilkoro mieszkańców. Wprowadzeniem do dyskusji były prezentacje o energooszczędnych rozwiązaniach architektonicznych oraz o możliwościach informatyzacji magistratu.


Urząd w Konstancinie
bardziej przyjazny


W naszym urzędzie od 3 sierpnia 2012 r. działa system, umożliwiający obsługę osób głuchoniemych. To z pewnością ucieszy wielu ludzi, którzy do tej pory nie mogli samodzielnie załatwić żadnej sprawy w ratuszu. Niestety urząd w Konstancinie-Jeziornie nie jest za bardzo przyjazny ani dla większości niepełnosprawnych, ani też dla pozostałych mieszkańców. Jednak zgodnie z zapowiedziami samorządowców wkrótce ma się to zmienić - w ciągu dwóch lat ma powstać nowy ratusz.


Przeprowadzka urzędu
w Konstancinie!


Do połowy listopada część wydziałów urzędu w Konstancinie-Jeziornie wyprowadzi się z budynku przy ulicy Warszawskiej 29a. Jest to konsekwencja zaleceń pokontrolnych Państwowej Inspekcji Pracy, która dała burmistrzowi czas do końca roku na dostosowanie warunków pracy urzędników i obsługi mieszkańców do obowiązujących norm.


Nowy ratusz przy Piaseczyńskiej!

Podczas ostatniej sesji burmistrz Kazimierz Jańczuk zarekomendował radnym nową lokalizację budowy ratusza. Jego zdaniem nowa siedziba urzędu powinna powstać w Jeziornie za rondem Armii Krajowej przy ul. Piaseczyńskiej. Jeśli radni zaakceptują lokalizację, burmistrz rozpocznie negocjacje na temat wykupu prywatnych gruntów.


Problem urzędu
- problemem szkoły


W 2010 roku Państwowa Inspekcja Pracy negatywnie zaopiniowała warunki w jakich pracują urzędnicy UMiG, w budynku przy ul. Warszawskiej 29. Wówczas, wypłynął przekładany od wielu lat, temat budowy nowego Ratusza dla naszego miasta. W ciągu ostatnich dni, problem przestał dotyczyć jednak samego urzędu, ale dotknął także Zespół Szkół im. Władysława Reymonta, gdzie może przenieść się część wydziałów UMiG.

czwartek 28 marca 2013 - 10:27:40 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja