Zaloguj się | Rejestracja

Ścieżka rowerowa z Konstancina do Powsina


Ścieżka rowerowa z Konstancina do Powsina

Władze stolicy od kilku lat planują wykonać brakujący odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Łukasza Drewny, między Powsinem a Konstancinem-Jeziorną. Budowa trasy rowerowej łączącej nasze miasto z Warszawą miała w końcu rozpocząć się w tym roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że jest to nierealne i rowerzyści będą musieli jeszcze poczekać.


Kilka lat temu podczas przebudowy ulicy Warszawskiej powstała nowa ścieżka rowerowa. Jednak ku zaskoczeniu rowerzystów można nią dojechać tylko do granicy naszej gminy z Warszawą. Dalej szlak się urywa i wygodna kostka brukowa zamienia się w wyboistą i piaszczystą dróżkę. Niestety, między Konstancinem a Powsinem, na odcinku niespełna kilometra, brakuje ścieżki rowerowej. Jej warszawski odcinek zaczyna się dopiero na wysokości ul. Przekornej.

Budowa brakującego odcinka wzdłuż ul. Łukasza Drewny stała się szczególnie ważna po wytyczeniu nowych szlaków dla rowerów na terenie gminy Konstancin-Jeziorna oraz uruchomieniu Konstancińskiego Roweru Miejskiego kompatybilnego z Veturilo. Od kilku lat o budowę apelują rowerzyści zarówno z Warszawy, jak i z Konstancina-Jeziorny, wtórują im także samorządowcy z naszej gminy i sąsiedniej dzielnicy Wilanów. Tyle, że wszystko zależy od stołecznego ratusza, który musi sfinansować budowę.

Reklamy Google:


Inwestycja była już kilka razy przekładana, ale w tym roku miała się w końcu zacząć. 26 września 2014 r. władze dzielnicy Wilanów podpisały umowę na opracowanie koncepcji budowy. Uroczystość, w której uczestniczyli burmistrzowie Ludwik Rakowski (Wilanów) oraz Kazimierz Jańczuk (Konstancin-Jeziorna) odbyła się w plenerze, dokładnie tam gdzie kończy się konstancińska ścieżka. Przed wyborami samorządowymi mieszkańcy otrzymali więc zapewnienie od włodarzy, że dołożą wszelkich starań, by ścieżka jak najszybciej powstała. Co prawda koncepcja została opracowana, ale okazało się, że budowa w tym roku prawdopodobnie się nie zacznie.

Projektanci uznali, że w tym miejscu nie wystarczy tylko budowa brakującej ścieżki. Koncepcja zakłada wydłużenie istniejącej po stronie stolicy jezdni serwisowej, która docelowo miałaby służyć nie tylko rowerzystom, lecz także kierowcom, umożliwiając im swobodny dojazd do posesji zlokalizowanych wzdłuż drogi wojewódzkiej. Droga serwisowa jest niezbędna, ponieważ liczba zjazdów z drogi wojewódzkiej musi być ograniczona, by ruch był płynny. Z uwagi na większy zakres prac niż pierwotnie planowano, rozpoczęcie inwestycji się opóźni. Na razie nie ma projektu więc nie są znane dokładne koszty.

Burmistrz Kazimierz Jańczuk podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej poinformował, że rozpoczęcie inwestycji w tym roku jest nierealne. Zapewnił także, że burmistrz dzielnicy Wilanów będzie zabiegał o to, by inwestycja ruszyła jak najszybciej, ale póki co nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Rowerem z Konstancina do Warszawy

Władze stolicy w tym roku planowały wykonać brakujący odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Łukasza Drewny, między Powsinem a Konstancinem-Jeziorną. Niestety trasa rowerowa łącząca nasze miasto z Warszawą, ma być zbudowana dopiero w przyszłym roku.Nowa ścieżka rowerowa
w Konstancinie


W przyszłym roku w Konstancinie-Jeziornie ma powstać nowa ścieżka rowerowa, która połączy ul. Warszawską i Pułaskiego. Szlak rowerowy, przebiegający przez Park Zdrojowy, będzie miał niewiele ponad 1,5 km. Przy nowej ścieżce samorząd planuje również zorganizować teren biwakowy, który ma się znajdować w Parku Zdrojowym nad Jeziorką.Nowe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Unia Europejska może sfinansować w znacznej części budowę ponad 100 km rowerowych ścieżek na terenie trzech gmin: Konstancin-Jeziorna, Piaseczno i Góra Kalwaria. Nowe trasy mają powstać w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.Ścieżka rowerowa z Powsina do Konstancina

Władze samorządowe Warszawy przedstawiły plan rowerowych inwestycji na 2014 rok. Jeden z punktów, który w szczególności zasługuje na uwagę, to budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej z Powsina do Konstancina-Jeziorny. Inwestycja ucieszyłaby wszystkich rowerzystów z terenu naszego miasta."Postaw na rower"
w Konstancinie


Społeczni Obywatele Konstancina zapraszają mieszkańców naszej gminy do udziału w akcji "Postaw na rower!". Organizatorzy zbierają pomysły dotyczące spraw ważnych dla rowerzystów. Celem akcji jest poprawa infrastruktury rowerowej w gminie Konstancin-Jeziorna.Wiosna w Konstancinie
dla rowerzystów


Ten rok zapowiada się niezwykle obiecująco dla konstancińskich rowerzystów. Wiosną na terenie Konstancina-Jeziorny zostaną otwarte wypożyczalnie rowerów Veturilo. W naszej gminie i w jej okolicy powstaną również nowe ścieżki i szlaki dla rowerzystów. Ponadto jednoślady po kilku latach zakazu będą mogły znów poruszać się po Parku Zdrojowym, w którym została dla nich wytyczona specjalna trasa.Ślepe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Mimo że Konstancin-Jeziorna sprzyja wycieczkom rowerowym i przyciąga wielu amatorów jednośladów z sąsiednich miast, gminne szlaki i ścieżki rowerowe pozostawiają wiele do życzenia. Podczas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 724 powstała nowoczesna i wygodna ścieżka. Niestety nie można nią dojechać ani do Parku Zdrojowego, ani do stolicy.

środa 03 czerwca 2015 - 14:56:29 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja