Zaloguj się | Rejestracja

Nowa ścieżka rowerowa w Konstancinie (więcej...)


Nowa ścieżka rowerowa
w Konstancinie


W przyszłym roku w Konstancinie-Jeziornie ma powstać nowa ścieżka rowerowa, która połączy ul. Warszawską i Pułaskiego. Szlak rowerowy, przebiegający przez Park Zdrojowy, będzie miał niewiele ponad 1,5 km. Przy nowej ścieżce samorząd planuje również zorganizować teren biwakowy, który ma się znajdować w Parku Zdrojowym nad Jeziorką.


W Konstancinie-Jeziornie brakuje ścieżek rowerowych, mimo że w naszej gminie jednoślady są dość popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów z sąsiednich miejscowości. W naszym mieście ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia znajdują się tylko wzdłuż ulic Warszawskiej i Piaseczyńskiej. Niestety oba szlaki są zdecydowanie za krótkie i właściwie prowadzą do nikąd. Niezbyt długa ścieżka została wytyczona również przez Park Zdrojowy, który jest stałym punktem programu większości rowerowych wycieczek. Przeciwnicy otwarcia wypożyczalni Konstancińskiego Roweru Miejskiego wytykają władzom miasta brak ścieżek rowerowych, mówiąc, że powinny być zbudowane w pierwszej kolejności.

Reklamy Google:


Niejako w odpowiedzi na te zarzuty samorząd w przyszłym roku chce zbudować dla rowerzystów nową ścieżkę, która zacznie się przy moście w Jeziornie, przy ul. Warszawskiej. Szlak ma przebiegać wałem wzdłuż Jeziorki, do mostu w Parku Zdrojowym i dalej groblą do ul. Elektrycznej, a potem do ul. Pułaskiego. Nowa trasa rowerowa ma powstać wzdłuż istniejących, gruntowych ścieżek, które mają zostać utwardzone. Ponadto pojawią się przy nich kosze na śmieci, ławki oraz oświetlenie i oznakowanie. Nowa ścieżka będzie miała niewiele ponad 1,5 km długości. Planowany trakt będzie służył również pieszym, zwiększając tereny spacerowe wokół Parku Zdrojowego. W tym roku urzędnicy chcą przygotować projekt szlaku, którego budowa ma zacząć się w przyszłym roku.

Przy planowanej ścieżce rowerowej, tuż przed Parkiem Zdrojowym, nad Jeziorką ma powstać teren biwakowy. Polana nad rzeką ma zostać zagospodarowana - prawdopodobnie pojawią się na niej ławki, stojaki na rowery, miejsca na ogniska i grille, kosze na śmieci oraz piknikowe altany. Plac biwakowy ma umożliwić mieszkańcom i przyjezdnym wypoczynek nad rzeką.

Nie ma wielkich szans na otwarcie kąpieliska nad Jeziorką, m.in. z powodu niezbyt czystej wody w naszej rzece. Jednak wypożyczalnia kajaków czy niewielka plaża wysypana piaskiem są jak najbardziej możliwe do wykonania i mogłyby powstać w okolicy Hugonówki. Sprzęt wodny i leżaki na sztucznej plaży z pewnością cieszyłyby się powodzeniem wśród mieszkańców i turystów.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Zobacz artykuły powiązane:

Nowe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Unia Europejska może sfinansować w znacznej części budowę ponad 100 km rowerowych ścieżek na terenie trzech gmin: Konstancin-Jeziorna, Piaseczno i Góra Kalwaria. Nowe trasy mają powstać w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.Ścieżka rowerowa z Powsina do Konstancina

Władze samorządowe Warszawy przedstawiły plan rowerowych inwestycji na 2014 rok. Jeden z punktów, który w szczególności zasługuje na uwagę, to budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej z Powsina do Konstancina-Jeziorny. Inwestycja ucieszyłaby wszystkich rowerzystów z terenu naszego miasta."Postaw na rower"
w Konstancinie


Społeczni Obywatele Konstancina zapraszają mieszkańców naszej gminy do udziału w akcji "Postaw na rower!". Organizatorzy zbierają pomysły dotyczące spraw ważnych dla rowerzystów. Celem akcji jest poprawa infrastruktury rowerowej w gminie Konstancin-Jeziorna.Wiosna w Konstancinie
dla rowerzystów


Ten rok zapowiada się niezwykle obiecująco dla konstancińskich rowerzystów. Wiosną na terenie Konstancina-Jeziorny zostaną otwarte wypożyczalnie rowerów Veturilo. W naszej gminie i w jej okolicy powstaną również nowe ścieżki i szlaki dla rowerzystów. Ponadto jednoślady po kilku latach zakazu będą mogły znów poruszać się po Parku Zdrojowym, w którym została dla nich wytyczona specjalna trasa.Ślepe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Mimo że Konstancin-Jeziorna sprzyja wycieczkom rowerowym i przyciąga wielu amatorów jednośladów z sąsiednich miast, gminne szlaki i ścieżki rowerowe pozostawiają wiele do życzenia. Podczas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 724 powstała nowoczesna i wygodna ścieżka. Niestety nie można nią dojechać ani do Parku Zdrojowego, ani do stolicy.

poniedziałek 23 czerwca 2014 - 11:53:36 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja