Zaloguj się | Rejestracja

Nowe ścieżki rowerowe w Konstancinie (więcej...)


Nowe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Unia Europejska może sfinansować w znacznej części budowę ponad 100 km rowerowych ścieżek na terenie trzech gmin: Konstancin-Jeziorna, Piaseczno i Góra Kalwaria. Nowe trasy mają powstać w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.


Koordynatorem i głównym beneficjentem programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych jest miasto Warszawa. Jednak samorządy lokalne z terenu metropolii warszawskiej również skorzystają na udziale w tym projekcie. W sumie do podziału jest 165 milionów euro. Nieco ponad połowa z tej kwoty zostanie przeznaczona przede wszystkim na rozbudowę infrastruktury rowerowej i budowę sieci parkingów przesiadkowych.

Reklamy Google:


W lutym samorządy aglomeracji warszawskiej podpisały porozumienie o współpracy. Jednym z zaproponowanych projektów jest budowa ścieżek rowerowych na terenie trzech gmin: Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria i Piaseczno. Na poniższej mapie prezentujemy wstępne propozycje lokalizacji dróg dla cyklistów.

W naszej gminie zaplanowano uzupełnienie istniejącej sieci ścieżek rowerowych oraz budowę nowych odcinków. W Piasecznie, Nowej Iwicznej, Zalesiu Górnym i Górze Kalwarii mają dodatkowo powstać parkingi przesiadkowe.

Źródło: UMiG Konstancin-Jeziorna

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Propozycja lokalizacji ścieżek rowerowych:


Zobacz artykuły powiązane:

Ścieżka rowerowa z Powsina do Konstancina

Władze samorządowe Warszawy przedstawiły plan rowerowych inwestycji na 2014 rok. Jeden z punktów, który w szczególności zasługuje na uwagę, to budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej z Powsina do Konstancina-Jeziorny. Inwestycja ucieszyłaby wszystkich rowerzystów z terenu naszego miasta."Postaw na rower"
w Konstancinie


Społeczni Obywatele Konstancina zapraszają mieszkańców naszej gminy do udziału w akcji "Postaw na rower!". Organizatorzy zbierają pomysły dotyczące spraw ważnych dla rowerzystów. Celem akcji jest poprawa infrastruktury rowerowej w gminie Konstancin-Jeziorna.Wiosna w Konstancinie
dla rowerzystów


Ten rok zapowiada się niezwykle obiecująco dla konstancińskich rowerzystów. Wiosną na terenie Konstancina-Jeziorny zostaną otwarte wypożyczalnie rowerów Veturilo. W naszej gminie i w jej okolicy powstaną również nowe ścieżki i szlaki dla rowerzystów. Ponadto jednoślady po kilku latach zakazu będą mogły znów poruszać się po Parku Zdrojowym, w którym została dla nich wytyczona specjalna trasa.Ślepe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Mimo że Konstancin-Jeziorna sprzyja wycieczkom rowerowym i przyciąga wielu amatorów jednośladów z sąsiednich miast, gminne szlaki i ścieżki rowerowe pozostawiają wiele do życzenia. Podczas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 724 powstała nowoczesna i wygodna ścieżka. Niestety nie można nią dojechać ani do Parku Zdrojowego, ani do stolicy.

piątek 21 marca 2014 - 12:19:10 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja