Zaloguj się | Rejestracja

Rowerem z Konstancina do Warszawy


Rowerem z Konstancina do Warszawy

Władze stolicy w tym roku planowały wykonać brakujący odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Łukasza Drewny, między Powsinem a Konstancinem-Jeziorną. Niestety trasa rowerowa łącząca nasze miasto z Warszawą, ma być zbudowana dopiero w przyszłym roku.


Podczas przebudowy ulicy Warszawskiej powstała nowa ścieżka rowerowa. Jednak ku zaskoczeniu rowerzystów można nią dojechać tylko do granicy naszej gminy z Warszawą. Dalej szlak się urywa i wygodna kostka brukowa zamienia się w wyboistą i piaszczystą dróżkę. Polną ścieżką wijącą się poboczem rowerzyści muszą dojechać do Powsina, gdzie zaczyna się wyasfaltowana trasa rowerowa. Niestety, między Konstancinem a Powsinem, na odcinku niespełna kilometra, brakuje ścieżki rowerowej. Władze stolicy zdają sobie sprawę z potrzeby wybudowania tej ścieżki, dlatego od dłuższego czasu zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by jak najszybciej powstała.

Reklamy Google:


Warszawski samorząd nawet uwzględnił jej budowę w tegorocznym planie rowerowych inwestycji, który został ogłoszony w grudniu. Niestety kolejne miesiące roku zweryfikowały możliwości finansowe stolicy i brakujący odcinek ścieżki wzdłuż ul. Łukasza Drewny, między Powsinem a Konstancinem-Jeziorną nie powstanie w tym roku. Wspomniany fragment drogi dla rowerów od ul. Przekornej w Powsinie do granicy Konstancina-Jeziorny (na wysokości supermarketu Piotr i Paweł) wymaga opracowania projektu i kosztorysu. Dopiero potem władze stolicy będą musiały przeznaczyć na ten cel niezbędne fundusze i znaleźć wykonawcę, który ostatecznie zabierze się do pracy. Szacuje się, że niespełna kilometrowy odcinek może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. Władze stolicy planują wykonać ten odcinek ścieżki rowerowej dopiero w 2015 roku.

Rowerzyści z Konstancina-Jeziorny muszą więc cierpliwie czekać, wierząc, że inwestycja nie zostanie kolejny raz przełożona i wreszcie doczeka się realizacji. Budowa brakującej ścieżki rowerowej mogłaby zachęcić wielu mieszkańców, by dojeżdżali do Warszawy rowerami. Tym bardziej, że w naszym mieście powstały wypożyczalnie Konstancińskiego Roweru Miejskiego, które są spójne ze stołecznym Veturilo.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Nowa ścieżka rowerowa
w Konstancinie


W przyszłym roku w Konstancinie-Jeziornie ma powstać nowa ścieżka rowerowa, która połączy ul. Warszawską i Pułaskiego. Szlak rowerowy, przebiegający przez Park Zdrojowy, będzie miał niewiele ponad 1,5 km. Przy nowej ścieżce samorząd planuje również zorganizować teren biwakowy, który ma się znajdować w Parku Zdrojowym nad Jeziorką.Nowe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Unia Europejska może sfinansować w znacznej części budowę ponad 100 km rowerowych ścieżek na terenie trzech gmin: Konstancin-Jeziorna, Piaseczno i Góra Kalwaria. Nowe trasy mają powstać w ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.Ścieżka rowerowa z Powsina do Konstancina

Władze samorządowe Warszawy przedstawiły plan rowerowych inwestycji na 2014 rok. Jeden z punktów, który w szczególności zasługuje na uwagę, to budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej z Powsina do Konstancina-Jeziorny. Inwestycja ucieszyłaby wszystkich rowerzystów z terenu naszego miasta."Postaw na rower"
w Konstancinie


Społeczni Obywatele Konstancina zapraszają mieszkańców naszej gminy do udziału w akcji "Postaw na rower!". Organizatorzy zbierają pomysły dotyczące spraw ważnych dla rowerzystów. Celem akcji jest poprawa infrastruktury rowerowej w gminie Konstancin-Jeziorna.Wiosna w Konstancinie
dla rowerzystów


Ten rok zapowiada się niezwykle obiecująco dla konstancińskich rowerzystów. Wiosną na terenie Konstancina-Jeziorny zostaną otwarte wypożyczalnie rowerów Veturilo. W naszej gminie i w jej okolicy powstaną również nowe ścieżki i szlaki dla rowerzystów. Ponadto jednoślady po kilku latach zakazu będą mogły znów poruszać się po Parku Zdrojowym, w którym została dla nich wytyczona specjalna trasa.Ślepe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Mimo że Konstancin-Jeziorna sprzyja wycieczkom rowerowym i przyciąga wielu amatorów jednośladów z sąsiednich miast, gminne szlaki i ścieżki rowerowe pozostawiają wiele do życzenia. Podczas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 724 powstała nowoczesna i wygodna ścieżka. Niestety nie można nią dojechać ani do Parku Zdrojowego, ani do stolicy.

poniedziałek 21 lipca 2014 - 05:08:28 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja