Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Przewodniczący RM Konstancina nie został odwołany


Przewodniczący RM Konstancina nie został odwołany

Andrzej Cieślawski będzie nadal kierował Radą Miejską w Konstancinie-Jeziornie. Podczas ostatniej sesji, która odbyła się w środę, 14 czerwca doszło do drugiej nieudanej próby odwołania przewodniczącego. Większość radnych była przeciwna odwołaniu. Tym razem opozycji zabrakło tylko 2 głosów.


Pod koniec maja doszło do pierwszej w tej kadencji próby odwołania Andrzeja Cieślawskiego z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej. Ośmioro radnych domagało się zmiany przewodniczącego, obwiniając go za porażkę referendum metropolitalnego. Ostatecznie wniosek radnych dotyczący odwołania przewodniczącego nie został wprowadzony do porządku obrad, ponieważ poparło go zbyt mało radnych. Za było 10 osób, a zgodnie z przepisami, zmiany w porządku obrad muszą uzyskać co najmniej 11 głosów. Jednak radni, mający zastrzeżenia do pracy Andrzeja Cieślawskiego, nie poprzestali na tym i złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji w sprawie odwołania przewodniczącego.

Reklamy Google:


Sesja odbyła się w środę, 14 czerwca. W tajnym głosowaniu tylko 9 radnych było za odwołaniem Andrzeja Cieślawskiego. Natomiast 10 osób głosowało za pozostaniem przewodniczącego. Języczkiem u wagi okazały się 2 głosy niezdecydowanych radnych, którzy się wstrzymali. Opozycjoniści ponieśli porażkę, zabrakło im 2 głosów, by zmienić przewodniczącego. Okazało się jednak, że w Radzie Miejskiej, która dotychczas w większości spraw było dość jednomyślna, jest wyraźny podział. Koalicja ciągle ma przewagę, ale bardzo nieznaczną, co zapowiada, że ostatni rok kadencji w naszym samorządzie może być burzliwy.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Nieudana próba odwołania przewodniczącego

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się w środę, 31 maja doszło do pierwszej w tej kadencji próby odwołania Przewodniczącego Rady Miejskiej. Ośmioro radnych uznało, że Andrzej Cieślawski nie powinien dłużej kierować radą z powodu wyniku referendum metropolitalnego, które zakończyło się fiaskiem. Jednak ich wniosek nie uzyskał większości głosów i nie został wprowadzony do porządku obrad. Radni zapowiadają kolejną próbę zmiany przewodniczącego.Referendum w Konstancinie-Jeziornie
jest nieważne


Referendum metropolitalne, które odbyło się w niedzielę w Konstancinie-Jeziornie, jest nieważne. Frekwencja wyniosła 29,33 %. Zabrakło około stu głosów do 30 % frekwencji, która jest konieczna, aby uznać wyniki referendum.Referendum metropolitalne w Konstancinie

Coraz większe kontrowersje wzbudza referendum, które w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się w niedzielę, 28 maja. Mieszkańcy wypowiedzą się na pytanie czy chcą, by nasza gmina została włączona do metropolii warszawskiej. Mimo że Prawo i Sprawiedliwość wycofało z sejmu kontrowersyjny projekt uchwały, nasz samorząd nie zrezygnował z referendum. Trwa zdecydowana kampania przeciwników i zwolenników referendum.Referendum w Konstancinie - 28 maja

Rada Miejska Konstancina-Jeziorny zdecydowała dzisiaj o organizacji referendum w sprawie włączenie gminy Konstancin-Jeziorna do planowanej metropolii warszawskiej. Jeśli Wojewoda Mazowiecki nie zakwestionuje uchwały, referendum odbędzie się w niedzielę, 28 maja 2017 r.Czy w Konstancinie będzie referendum?

"Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. St. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Konstancin-Jeziorna" - na takie pytanie 28 maja być może będą mogli odpowiedzieć mieszkańcy Konstancina-Jeziorny. W poniedziałek, 10 kwietnia Rada Miejska ma podjąć decyzję w sprawie referendum.Samorząd przeciwko połączeniu z Warszawą

Rada Miejska Konstancina-Jeziorny sprzeciwia się połączeniu naszej gminy z Warszawą. Podczas ostatniej sesji, która odbyła się w środę, 8 lutego, radni przyjęli negatywne stanowisko w sprawie projektu posłów Prawa i Sprawiedliwości. Konstancińscy samorządowcy obawiają się m.in. utraty suwerenności gminy oraz statusu uzdrowiska. Wytykają posłom brak konsultacji społecznych i sygnalizują możliwość zorganizowania referendum w tej sprawie.Konstancin zostanie włączony do Warszawy?

Prawo i Sprawiedliwość planuje włączyć do Warszawy 32 okoliczne gminy - w tym Konstancin-Jeziornę. Taki powiat nazwany "miastem stołecznym Warszawa" liczyłby ponad 2 mln mieszkańców. Zarządzałby nim prezydent Warszawy. Projekt zmian powstał bez konsultacji z lokalnymi samorządami.

czwartek 15 czerwca 2017 - 08:41:24 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja