Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Nieudana próba odwołania przewodniczącego


Nieudana próba odwołania przewodniczącego

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się w środę, 31 maja doszło do pierwszej w tej kadencji próby odwołania Przewodniczącego Rady Miejskiej. Ośmioro radnych uznało, że Andrzej Cieślawski nie powinien dłużej kierować radą z powodu wyniku referendum metropolitalnego, które zakończyło się fiaskiem. Jednak ich wniosek nie uzyskał większości głosów i nie został wprowadzony do porządku obrad. Radni zapowiadają kolejną próbę zmiany przewodniczącego.


Coraz wyraźniej zaznaczają się różnice zdań radnych w niektórych kwestiach. Dotychczas w konstancińskiej Radzie Miejskiej nie było wyraźnego podziału na koalicję i opozycję. Jednak w ostatnim roku kadencji może się to zmienić.

Podczas ostatniej sesji doszło do pierwszej w tej kadencji próby odwołania Andrzeja Cieślawskiego z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej. Ośmioro radnych domaga się zmiany przewodniczącego, obwiniając go za porażkę referendum metropolitalnego, które okazało się nieważne z powodu za małej frekwencji. Frekwencja wyniosła 29,33 %. Zabrakło około stu głosów do 30 % frekwencji, która jest konieczna, aby uznać wyniki referendum. Przypomnijmy, 10 kwietnia radni jednogłośnie podjęli decyzję o organizacji referendum.

Reklamy Google:


Ostatecznie wniosek radnych dotyczący odwołania przewodniczącego nie został wprowadzony do porządku obrad, ponieważ poparło go zbyt mało radnych. Za było 10 osób, a zgodnie z przepisami, zmiany w porządku obrad muszą uzyskać co najmniej 11 głosów. Radni, którzy krytycznie oceniają prace przewodniczącego, zapewniają, że nie zmienią zdania i wkrótce podejmę kolejne kroki, by go zmienić.

Andrzej Cieślawski kieruje radą już drugą kadencję. Wkrótce okaże się czy ją dokończy, czy może ktoś go zastąpi. Już inauguracyjna sesja Rady Miejskiej w obecnej kadencji pokazała, że nie wszyscy radni popierają przewodnictwo Andrzeja Cieślawskiego. W 2014 roku wygrał on niewielką przewagą głosów. W tajnym głosowaniu 11 radnych opowiedziało się za Andrzejem Cieślawskim. Natomiast 9 osób uznało, że przewodniczącą powinna zostać jego kontrkandydatka, Iwona Wiercińska.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Referendum w Konstancinie-Jeziornie
jest nieważne


Referendum metropolitalne, które odbyło się w niedzielę w Konstancinie-Jeziornie, jest nieważne. Frekwencja wyniosła 29,33 %. Zabrakło około stu głosów do 30 % frekwencji, która jest konieczna, aby uznać wyniki referendum.Referendum metropolitalne w Konstancinie

Coraz większe kontrowersje wzbudza referendum, które w Konstancinie-Jeziornie odbędzie się w niedzielę, 28 maja. Mieszkańcy wypowiedzą się na pytanie czy chcą, by nasza gmina została włączona do metropolii warszawskiej. Mimo że Prawo i Sprawiedliwość wycofało z sejmu kontrowersyjny projekt uchwały, nasz samorząd nie zrezygnował z referendum. Trwa zdecydowana kampania przeciwników i zwolenników referendum.Referendum w Konstancinie - 28 maja

Rada Miejska Konstancina-Jeziorny zdecydowała dzisiaj o organizacji referendum w sprawie włączenie gminy Konstancin-Jeziorna do planowanej metropolii warszawskiej. Jeśli Wojewoda Mazowiecki nie zakwestionuje uchwały, referendum odbędzie się w niedzielę, 28 maja 2017 r.Czy w Konstancinie będzie referendum?

"Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. St. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Konstancin-Jeziorna" - na takie pytanie 28 maja być może będą mogli odpowiedzieć mieszkańcy Konstancina-Jeziorny. W poniedziałek, 10 kwietnia Rada Miejska ma podjąć decyzję w sprawie referendum.Samorząd przeciwko połączeniu z Warszawą

Rada Miejska Konstancina-Jeziorny sprzeciwia się połączeniu naszej gminy z Warszawą. Podczas ostatniej sesji, która odbyła się w środę, 8 lutego, radni przyjęli negatywne stanowisko w sprawie projektu posłów Prawa i Sprawiedliwości. Konstancińscy samorządowcy obawiają się m.in. utraty suwerenności gminy oraz statusu uzdrowiska. Wytykają posłom brak konsultacji społecznych i sygnalizują możliwość zorganizowania referendum w tej sprawie.Konstancin zostanie włączony do Warszawy?

Prawo i Sprawiedliwość planuje włączyć do Warszawy 32 okoliczne gminy - w tym Konstancin-Jeziornę. Taki powiat nazwany "miastem stołecznym Warszawa" liczyłby ponad 2 mln mieszkańców. Zarządzałby nim prezydent Warszawy. Projekt zmian powstał bez konsultacji z lokalnymi samorządami.

poniedziałek 05 czerwca 2017 - 14:58:09 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja