Zaloguj się | Rejestracja

Nowe atrakcje w Parku Zdrojowym


Nowe atrakcje
w Parku Zdrojowym


Park Zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie ma się wzbogacić o nowe atrakcje. Nad Jeziorką przy ul. Mostowej naprzeciwko Hugonówki ma powstać pomost rekreacyjno-widokowy. Przy siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury będzie zbudowana także efektowna fontanna, której projekt niedawno zaakceptowała rada miejska. Natomiast amatorów aktywności fizycznej ucieszy park do street workoutu, który ma stanąć przy siłowni pod chmurką.


W tym roku w Konstancinie-Jeziornie nad Jeziorką przy ul. Mostowej, naprzeciwko Hugonówki ma powstać duży, rekreacyjno-widokowy pomost. Przygotowania do jego budowy kolejny raz się przedłużają. Dwa przetargi nie przyniosły rozstrzygnięcia. "Przeprowadzono 2 postępowania przetargowe na wykonanie robót budowlanych. Złożone oferty przekraczały znacząco (prawie dwukrotnie - przy. red.) środki zarezerwowane w budżecie gminy na 2018 rok. Dlatego też w celu skutecznego rozstrzygnięcia kolejnego przetargu i zlecenia wykonania prac budowlanych, niezbędne jest zwiększenie środków finansowych na tym zadaniu" - wyjaśnia urząd. Burmistrz zwrócił się do radnych o zwiększenie finansowania z 650 tys. złotych do 1,150 mln złotych. Rada miejska wypowie się w tej sprawie podczas sesji zaplanowanej na 21 marca. Jeśli da burmistrzowi zielone światło, urzędnicy będą mogli rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę i rozpocząć budowę. Ma ona potrwać 5 miesięcy, jeśli nie pojawią się jakieś nieoczekiwane komplikacje, które przedłużą prace budowlane. W wakacje raczej już nie uda się oddać pomostu mieszkańcom i turystom. Nasze konstancińskie "molo" stanie się atrakcją prawdopodobnie dopiero w przyszłym sezonie.

Reklamy Google:


Nieco wcześniej w Parku Zdrojowym, obok siłowni na świeżym powietrzu postanie miejsce do street workoutu, czyli specjalne drążki do popularnych ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała. Pomysł nie jest nowy, pojawił się już w 2016 roku. Został zgłoszony przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego. Jednak został odrzucony przez urzędników, co wywołało wiele kontrowersji. Pomysłodawca zaproponował, by teren do ćwiczeń powstał w Parku Zdrojowym, pomiędzy Aleją Henryka Sienkiewicza a Aleją Miłośników Konstancina. Burmistrz uzasadniał odrzucenie propozycji tym, że Park Zdrojowy jest objęty prawami autorskimi oraz ochroną konserwatora. Tego typu inwestycje wymagają więc wcześniejszych uzgodnień i pozwoleń. Kazimierz Jańczuk obiecał, że samorząd wróci do tego pomysłu - i po dwóch latach tak się stało. Urzędnicy stwierdzili, że urządzenia do street workoutu mogą powstać obok istniejącej siłowni na świeżym powietrzu, na skraju parku przy ul. Mostowej.

W tym samym rejonie w pobliżu Hugonówki ma powstać także fontanna. To również pomysł, który narodził się kilka lat temu, ale teraz rozpoczęła się jego realizacja. Wtedy to mieszkaniec Konstancina, Jerzy Starak, biznesmen, jeden z najbogatszych Polaków zaoferował gminie sfinansowanie budowy fontanny. Samorząd wstępnie przystał na tę propozycję. Radni niedawno zaakceptowali koncepcję architektów i lokalizację fontanny. Ma powstać przy ul. Mostowej, między Parkiem Zdrojowym a Hugonówką. Fontanna ma łączyć w sobie zarówno klasyczne rozwiązania architektoniczne, jak i nowoczesne projekty. Będzie się więc składała zarówno z okrągłego basenu z wodą i głównego wodotrysku, jak i z popularnych obecnie w przestrzeni miejskiej podświetlonych dysz, z których woda będzie tryskała bezpośrednio z podłoża wokół basenu. Urzędnicy wkrótce zlecą wykonanie dokumentacji projektowej umożliwiającej ubieganie się o pozwolenie na budowę. Wtedy też poznamy koszty inwestycji, dowiemy się czy samorząd da radę wykonać ją w tym roku, a także w jakim stopniu w budowę zaangażuje się Jerzy Starak.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Fontanna w Parku Zdrojowym w Konstancinie

W przyszłym roku w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie powstanie fontanna. Prawdopodobnie zostanie zbudowana w pobliżu Hugonówki. Lokalizację i wygląd fontanny zaproponują projektanci. Jeszcze w tym roku samorząd ma zlecić wykonanie projektu.Nowe wodne atrakcje
w Konstancinie


W Konstancinie-Jeziornie powstały dwie wodne atrakcje. Nie są to co prawda ani aquapark, ani kąpielisko, ale z pewnością również ucieszą wielu mieszkańców i gości naszego miasta. Na oczku wodnym przy rondzie Jana Pawła II zainstalowano fontannę, a w Parku Zdrojowym - 3 źródełka wody pitnej, z których mogą korzystać spragnieni spacerowicze.Rozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie

Trwa rozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. W tym tygodniu został w nim otwarty nowy skwer rekreacyjny z siłownią na świeżym powietrzu. Niebawem w parku stanie pomnik pisarza Stefana Żeromskiego, a przy Hugonówce powstaną pomost i fontanna. Natomiast Uzdrowisko Konstancin Zdrój wkrótce otworzy nowo wybudowaną kawiarnię Caffe Beza.Nowa fontanna w Konstancinie-Jeziornie

W Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie prawdopodobnie powstanie fontanna. Ma zostać zbudowana w pobliżu Hugonówki. Finansowanie fontanny gminie zaproponował Jerzy Starak, jeden z najbogatszych Polaków, który mieszka w Konstancinie-Jeziornie. Rada Miejska już zgodziła się na rozpoczęcie procedury zmiany planu miejscowego, która ma umożliwić tę budowę.

środa 07 marca 2018 - 16:09:41 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja