Zaloguj się | Rejestracja

Nowe wodne atrakcje w Konstancinie


Nowe wodne atrakcje
w Konstancinie


W Konstancinie-Jeziornie powstały dwie wodne atrakcje. Nie są to co prawda ani aquapark, ani kąpielisko, ale z pewnością również ucieszą wielu mieszkańców i gości naszego miasta. Na oczku wodnym przy rondzie Jana Pawła II zainstalowano fontannę, a w Parku Zdrojowym - 3 źródełka wody pitnej, z których mogą korzystać spragnieni spacerowicze.


W ubiegłym tygodniu w naszym mieście, na oczku wodnym obok CH Stara Papiernia, powstała pierwsza publiczna fontanna. Zamontowali ją pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. Fontanna ma nie tylko cieszyć spacerowiczów. Urządzenie było niezbędne, by napowietrzyć wodę. Dzięki temu w stawie będzie mniej glonów i więcej tlenu dla żyjących w nim zwierząt. A są tu nie tylko ryby, lecz także m.in. żółwie czerwonolice. Kiedyś ktoś wypuścił gady do oczka wodnego, które na tyle przypadło im do gustu, że się tu zadomowiły i rozmnożyły. Jest to gatunek z Ameryki Północnej, niechroniony, sprzedawany w sklepach zoologicznych. Fontanna najwyraźniej im się spodobała, ponieważ lubią siedzieć na platformie, w strumieniach opadającej wody.

Reklamy Google:


Pływająca fontanna jest podświetlana po zmierzchu, co sprawia, że szczególnie wieczorem ok. 6-metrowy słup wody wygląda niezwykle efektownie. Nową fontannę można podziwiać od 6 rano do północy. Zakup i instalacja urządzenia kosztowały ok. 40 tys. złotych. Przypomnijmy, że kolejna fontanna w naszym mieście ma stanąć w Parku Zdrojowym, niedaleko Hugonówki. Jerzy Starak mieszkaniec Konstancina i jeden z najbogatszych polaków postanowił sprezentować ją miastu.

Natomiast w Parku Zdrojowym pojawiły się zdroje uliczne - specjalne źródełka z wodą pitną dla spacerujących. Poidełka stanęły w trzech miejscach: przy pomniku św. Jana Pawła II oraz obok amfiteatru i tężni. Szczególnie teraz, kiedy wszystkim doskwierają upały zdroje wodne mogą być bardzo przydatne. Co prawda woda, która z nich płynie, nie jest ani źródlana, ani lecznicza, ale pochodzi z miejskiego wodociągu. Nadaje się do picia, jest bardzo dobrej jakości, co potwierdzają badania sanepidu. Z publicznych poidełek będzie można korzystać do jesieni. Na budowę zdrojów, z których chętnie korzystają mieszkańcy, turyści i kuracjusze, samorząd przeznaczył 50 tys. złotych. Nie są to może wydatki "pierwszej potrzeby", ale skoro nasze uzdrowisko ma przyciągać turystów, z pewnością nowe wodne atrakcje poprawiają wizerunek miasta.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Rozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie

Trwa rozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. W tym tygodniu został w nim otwarty nowy skwer rekreacyjny z siłownią na świeżym powietrzu. Niebawem w parku stanie pomnik pisarza Stefana Żeromskiego, a przy Hugonówce powstaną pomost i fontanna. Natomiast Uzdrowisko Konstancin Zdrój wkrótce otworzy nowo wybudowaną kawiarnię Caffe Beza.

środa 22 czerwca 2016 - 13:09:20 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja