Zaloguj się | Rejestracja

Nowa fontanna w Konstancinie-Jeziornie


Nowa fontanna w Konstancinie-Jeziornie

W Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie prawdopodobnie powstanie fontanna. Ma zostać zbudowana w pobliżu Hugonówki. Finansowanie fontanny gminie zaproponował Jerzy Starak, jeden z najbogatszych Polaków, który mieszka w Konstancinie-Jeziornie. Rada Miejska już zgodziła się na rozpoczęcie procedury zmiany planu miejscowego, która ma umożliwić tę budowę.


Kiedy kilka lat temu samorząd jednej z poprzednich kadencji decydował o przebudowie Parku Zdrojowego, pojawił się pomysł budowy fontanny. Jednak nie spodobał się mieszkańcom ani radnym. Wtedy uznano, że fontanna nie pasowałaby do otoczenia i historii Parku Zdrojowego. Architekci proponowali budowę fontanny również w Skolimowie, na terenie niezabudowanego skweru, znajdującego się między ulicami Prusa, Rycerską i Wojewódzką. Tu również pomysł nie przypadł do gustu mieszkańcom, którzy odrzucili go podczas konsultacji społecznych, poświęconych koncepcji planowanego zagospodarowania tego placu. Teraz najwyraźniej nadeszła pora na fontannę w naszym mieście.

Reklamy Google:


O ile jest ich kilka na prywatnych posesjach, o tyle w publicznym, ogólnodostępnym miejscu nie ma ani jednej. Kiedyś dwie fontanny znajdowały się w parku w Mirkowie. Jedna z nich została całkowicie rozebrana, a po drugiej został tylko fragment konstrukcji. Teraz być może fontanna powstanie w Parku Zdrojowym, nieopodal Hugonówki, na niezagospodarowanym terenie, na którym niedawno po wyburzeniu niewielkiego budynku powstały nowe alejki. Sfinansowanie budowy fontanny gminie zaproponował mieszkaniec Konstancina, Jerzy Starak, biznesmen, jeden z najbogatszych Polaków. Samorząd przystał na tę propozycję.

Rada Miejska już podjęła uchwałę, na mocy której została rozpoczęta procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ma ona m.in. umożliwić budowę fontanny, która powstanie na nieruchomości należącej do spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój. Właściciele uzdrowiska wstępnie zgodzili się na inwestycję, która ma nie tylko upiększać park, lecz także stać się jego dodatkową atrakcją turystyczną. Fontanna ma być klasyczna, ale przed budową projekt zostanie skonsultowany z samorządem.

Warto dodać, że w dalekosiężnych planach spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój jest budowa pijalni wód leczniczych i storczykarni (przeszklony budynek z egzotycznymi, kwitnącymi roślinami), które również miałyby się znajdować na tym terenie. Być może aktualizacja planu uwzględni również ten pomysł. Póki co, na wspomnianym skwerze może być tylko park i obiekty małej architektury.

To nie jedyne zmiany otoczenia Hugonówki. Znacznie wcześniej, bo już w nadchodzącym roku, przy siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej powstaną pomost rekreacyjno-widokowy oraz stragany wystawiennicze na potrzeby cyklicznych targów zdrowej żywności, które będą się odbywały latem. Natomiast na obrzeżach Parku Zdrojowego wkrótce mają wyrosnąć dwa nowe skwery rekreacyjno-sportowe. Wspomniane inwestycje z pewnością uatrakcyjnią Park Zdrojowy, przyciągając do niego mieszkańców i kuracjuszy.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


środa 30 grudnia 2015 - 06:40:50 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja