Zaloguj się | Rejestracja

Fontanna w Parku Zdrojowym w Konstancinie


Fontanna w Parku Zdrojowym w Konstancinie

W przyszłym roku w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie powstanie fontanna. Prawdopodobnie zostanie zbudowana w pobliżu Hugonówki. Lokalizację i wygląd fontanny zaproponują projektanci. Jeszcze w tym roku samorząd ma zlecić wykonanie projektu.


Temat nie jest nowy. Już dwa lata temu mieszkaniec Konstancina, Jerzy Starak, biznesmen, jeden z najbogatszych Polaków zaoferował gminie sfinansowanie budowy fontanny. Samorząd wstępnie przystał na tę propozycję. Planowano zbudować fontannę w Parku Zdrojowym, nieopodal Hugonówki, na niezagospodarowanym terenie między siłownią, a Konstancińskim Domem Kultury. Rada Miejska podjęła nawet uchwałę, na mocy której została rozpoczęta procedura zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Miała ona m.in. umożliwić budowę fontanny na nieruchomości należącej do spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój.

Reklamy Google:


Po dwóch latach temat wrócił, a inwestycja została wprowadzona do budżetu. Rada Miejska przeznaczyła 5 tys. złotych na rozpoczęcie prac projektowych. Fontanna ma "podnieść walory turystyczne i wypoczynkowe Parku Zdrojowego". To projektanci mają zaproponować gminie zarówno lokalizację fontanny, jak i jej wygląd. Prawdopodobnie nowa atrakcja parku będzie klasyczna, by pasowała do charakteru miejsca i zabytkowej architektury. Budowę zaplanowano na przyszły rok.

Kilkanaście lat temu podczas planowania przebudowy Parku Zdrojowego pojawił się już pomysł budowy fontanny. Jednak nie spodobał się mieszkańcom ani radnym. Wtedy uznano, że fontanna nie pasowałaby do otoczenia i historii parku. Najwyraźniej upodobania mieszkańców i samorządowców nieco się zmieniły. Co prawda fontanny zdobią ogrody wielu prywatnych willi, ale obecnie w przestrzeni publicznej jest tylko jedna. W ubiegłym roku fontanna powstała na oczku wodnym przy rondzie Jana Pawła II. Niewątpliwie dodała uroku temu miejscu. Służy także faunie i florze niewielkiego stawu, a co najważniejsze, polubili ją mieszkańcy. Kolejna fontanna w naszym mieście powstanie w Parku Zdrojowym. Może nie będzie robiła takiej furory, jak wodotryski na piaseczyńskim rynku, które latem przyciągają mieszkańców jak na kąpielisko, ale z pewnością uatrakcyjni spacery po parku.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Nowe wodne atrakcje
w Konstancinie


W Konstancinie-Jeziornie powstały dwie wodne atrakcje. Nie są to co prawda ani aquapark, ani kąpielisko, ale z pewnością również ucieszą wielu mieszkańców i gości naszego miasta. Na oczku wodnym przy rondzie Jana Pawła II zainstalowano fontannę, a w Parku Zdrojowym - 3 źródełka wody pitnej, z których mogą korzystać spragnieni spacerowicze.Rozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie

Trwa rozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. W tym tygodniu został w nim otwarty nowy skwer rekreacyjny z siłownią na świeżym powietrzu. Niebawem w parku stanie pomnik pisarza Stefana Żeromskiego, a przy Hugonówce powstaną pomost i fontanna. Natomiast Uzdrowisko Konstancin Zdrój wkrótce otworzy nowo wybudowaną kawiarnię Caffe Beza.Nowa fontanna w Konstancinie-Jeziornie

W Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie prawdopodobnie powstanie fontanna. Ma zostać zbudowana w pobliżu Hugonówki. Finansowanie fontanny gminie zaproponował Jerzy Starak, jeden z najbogatszych Polaków, który mieszka w Konstancinie-Jeziornie. Rada Miejska już zgodziła się na rozpoczęcie procedury zmiany planu miejscowego, która ma umożliwić tę budowę.

piątek 24 listopada 2017 - 11:29:07 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja