Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Nowe targowisko w Konstancinie-Jeziornie (więcej...)


Nowe targowisko w Konstancinie-Jeziornie

Na terenie Łąk Oborskich w Konstancinie-Jeziornie ma powstać nowe gminne targowisko. Rada Miejska Konstancina-Jeziorny na ostatniej sesji podjęła uchwałę o zmianie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwi budowę targowiska i parkingu od strony ulic Wilanowskiej i Literatów, tuż za istniejącym placem handlowym.


Teren przy Alei Wojska Polskiego, na którym znajduje się gminne targowisko, należy do prywatnego właściciela. Plac handlowy pozostawia wiele do życzenia i od lat skarżą się na niego zarówno kupujący, jak i sprzedawcy, którzy przez większą część roku toną w błocie. Teren nie jest odpowiednio utwardzony. Brakuje na nim również parkingów, a targowisko usytuowane przy jednej z głównych ulic miasta w soboty i w środy powoduje utrudnienia na Alei Wojska Polskiego.

Samorząd od wielu lat planuje budowę gminnego targowiska, szukając odpowiedniego terenu. Jednak dopiero w 2012 roku pojawiła się szansa na przeniesienie placu handlowego. Kiedy gmina Konstancin-Jeziorna ostatecznie stała się właścicielem rozległych Łąk Oborskich, burmistrz Kazimierz Jańczuk postanowił wygospodarować na nich miejsce na targowisko.

W ubiegłym roku rozpoczęły się prace zmierzające do uporządkowania tego fragmentu naszego miasta. Na Grapie obok Banku Spółdzielczego i poczty powstała nowa ulica, a nieutwardzony plac znajdujący się na tyłach obu budynków w sąsiedztwie targowiska, Łąk Oborskich i oczka wodnego, zamienił się w parking z prawdziwego zdarzenia. Został również oczyszczony i udrożniony rów przebiegający przez łąki, dzięki czemu teren został osuszony. Zostały także wykarczowane krzaki porastające tę część łąk.

Reklamy Google:


W tym roku, w lutym podczas sesji Rada Miejska Konstancina-Jeziorny przegłosowała uchwałę o rozpoczęciu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwi budowę targowiska i parkingu na terenie Łąk Oborskich. Plac handlowy ma zostać przeniesiony na teren od strony ul. Wilanowskiej oraz ul. Literatów. Opracowywanie nowego planu może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Potem urzędnicy będą mogli przygotować plany targowiska i rozpocząć budowę. Nowe targowisko prawdopodobnie zostanie otwarte w przyszłym roku.

Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie w przyszłości powstanie na terenie obecnego targowiska. Właściciel nieruchomości przy Alei Wojska Polskiego od wielu lat zapowiada budowę m.in. centrum handlowo-rekreacyjnego z kilkupoziomowym parkingiem. Inwestycję umożliwiają zapisy w obowiązującym planie zagospodarowania przestrzennego. Radni nie zgodzili się jednak na tak dużą zabudowę, o jaką wnioskował właściciel terenu.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Konstancin: pomysł
na Łąki Oborskie


Gmina Konstancin-Jeziorna stała się pełnoprawnym właścicielem Łąk Oborskich, o które zabiegała w sądzie od 2005 roku. Sąd Najwyższy umorzył ostatnie postępowanie dotyczące niezwykle atrakcyjnych terenów o powierzchni 87 hektarów. Co powstanie na łąkach? Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego mogą tam powstać tereny rekreacyjne. Część łąk samorząd chce przeznaczyć również na gminne targowisko oraz parking.


Centrum Konstancina rozkwitnie!

W ciągu kilku najbliższych lat centrum Konstancina-Jeziorny może się zmienić. Rada miejska 29 czerwca uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla centralnej części miasta. Najwięcej czasu poświęcono terenom targowiska przy Al. Wojska Polskiego, na których w ciągu kilku lat może powstać duże centrum handlowo-rekreacyjne.


Targ w Konstancinie!

W środy i soboty uśpiony przez inne dni tygodnia teren Grapy, przy al. Wojska Polskiego, na kilka godzin zamienia się w gwarny i kolorowy plac targowy. Już od wczesnego rana zjeżdżają tu producenci warzyw i owoców, hodowcy drobiu, dostawcy artykułów spożywczych i przemysłowych oraz drobnej wytwórczości. Przyjeżdżają z bliskich i dalekich okolic Konstancina.

środa 26 lutego 2014 - 09:22:52 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja