Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Monitoring w Konstancinie - teraz 24h! (więcej...)


Monitoring w
Konstancinie - teraz 24h!


Od 1 lipca 2011 roku Konstancin będzie monitorowany przez całą dobę. Pracę zaczyna pięciu pracowników centrum monitoringu, usytuowanego w komisariacie policji przy ul. Polnej. Operatorzy przez 24 godziny na dobę będą obserwowali obraz z 19 kamer, zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Monitoring ma znacznie poprawić bezpieczeństwo i umożliwić straży miejskiej i policji szybszą reakcję na popełniane przestępstwa lub wykroczenia.


W ramach pierwszego etapu inwestycji powstały cztery punkty obserwacyjne. Kamery zostały zamontowane na rondzie Jana Pawła II przy CH Stara Papiernia, na rondzie Armii Krajowej w Jeziornie u zbiegu ulic Warszawskiej, Bielawskiej i Piaseczyńskiej, a także na skrzyżowaniu ul. Mirkowskiej i Bielawskiej, przy Zespole Szkół nr 3 oraz w Mirkowie, naprzeciwko przystanku autobusowego w stronę Warszawy.

Reklamy Google:


Chociaż pierwsze kamery miejskiego monitoringu pojawiły się na największych skrzyżowaniach miasta już w 2009 roku, dotychczas nie do końca spełniały swoją funkcję. Władzom miasta zabrakło pieniędzy na zatrudnienie operatorów centrum monitoringu i... obrazu z kamer nikt nie śledził. Z nagrań, które rejestrowały kamery, tylko czasami korzystali strażnicy miejscy lub policjanci. Obraz był przeglądany wyrywkowo lub w razie potrzeby, by odtworzyć wybrane zdarzenie.

Wiosną tego roku, miejski monitoring został rozszerzony o kolejne kamery, których obecnie jest już 19. Większość urządzeń jest połączona światłowodami, które gwarantują wysoką jakość obrazu. Nowe kamery strzegą porządku i bezpieczeństwa m.in. na skrzyżowaniach ulic Warszawskiej i Mirkowskiej, Piłsudskiego i Sobieskiego, Piasta i Wierzejewskiego, Prusa i Rycerskiej oraz Wilanowskiej i Mickiewicza, a także na placu Zgody, w Parku Zdrojowym oraz na rondach w Skolimowie i na Królewskiej Górze. Jedna z kamer jest zainstalowana na dachu amfiteatru i umożliwia nie tylko obserwowanie części parku lecz także widowni podczas koncertów.

Rozwiązania techniczne, które zastosowano do budowy monitoringu, umożliwiają nie tylko szybką reakcję w nagłej sytuacji, lecz także rejestrowanie obrazu, który może być istotnym materiałem dowodowym. Co ciekawe niektóre z kamer są wyposażone również w głośniki i operatorzy będą mogli np. natychmiast zwrócić uwagę nieprawidłowo zachowującej się osobie. Wiosną zorganizowano nabór na pracowników, pustego od ponad roku centrum monitoringu. Spośród 14 kandydatów wybrano pięć osób, które już przeszły odpowiednie szkolenie. Dzisiaj operatorzy rozpoczną pracę. W systemie zmianowym będą przez całą dobę pilnować porządku i bezpieczeństwa w Konstancinie-Jeziornie.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Nowe kamery
w Konstancinie!


Jeszcze w tym roku Konstancin może być monitorowany aż przez 16 kamer. We wrześniu rozstrzygnięty zostanie przetarg na dostawę i montaż nowych urządzeń monitorujących miasto. Radni przeznaczyli na ten cel 100 tys. złotych.

piątek 01 lipca 2011 - 05:33:12 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja