Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Nowa sygnalizacja świetlna w Powsinie


Nowa sygnalizacja świetlna w Powsinie

W przyszłym roku w Powsinie, na głównej drodze z Konstancina do Warszawy, powstanie nowa sygnalizacja świetlna. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie planuje światła na skrzyżowaniu ulic Drewny i Przyczółkowej. Nowa sygnalizacja zostanie wyposażona w detekcję uczestników ruchu, nowoczesne sygnalizatory LED oraz sygnalizację akustyczną.


Nowe światła powstaną na skrzyżowaniu ulic Drewny i Przyczółkowej w Powsinie. To miejsce, w którym duże natężenie ruchu (trasa z Konstancina do Warszawy) spotyka się z koniecznością obsłużenia ruchu pieszego i rowerowego oraz ruchu lokalnego z ulicy Przyczółkowej. Ze względu na duży ruch i znaczne prędkości osiągane przez pojazdy, występują tu trudności z przejazdem przez skrzyżowanie.

Reklamy Google:


Nowe światła zostaną wyposażone w detekcję uczestników ruchu, nowoczesne sygnalizatory LED oraz sygnalizację akustyczną. Przetarg związany z inwestycją rozstrzygnięto pod koniec sierpnia. Sygnalizację za 72 tys. zł zaprojektuje firma Siemens. Planowany termin wykonania to 2018 r.

Nadrzędnym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu. W połowie września na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej i Drewnym doszło do tragicznego wypadku. Samochód marki bmw, nadjeżdżający od strony Konstancina, potrącił rowerzystę, który w wyniku obrażeń zmarł.

Źródło: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Wyłączą światła
na Warszawskiej


W czwartek, 7 września i we wtorek, 12 września w godz. 7-8:30 zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na ul. Warszawskiej w Konstancinie-Jeziornie. Ruchem będą kierować policjanci. Rusza eksperyment, podczas którego ma zostać sprawdzona i dostosowana synchronizacja sygnalizacji świetlnej. Wielu kierowców narzeka, że obecnie światła utrudniają ruch na głównej ulicy naszego miasta.

poniedziałek 25 września 2017 - 16:42:15 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


stomatologia.jpgZadbaj o swój zdrowy uśmiech w naszym gabinecie! Zapraszamy na wizyty w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi lekarze czekaj na Ciebie.
NA START 10% RABATU dla osób po 60 roku życia w godzinach 9-12 oraz wiele innych, sprawdź na naszej stronie lub Facebooku. Telefon: 504 633 394.

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja