Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Remont Mirkowskiej do końca października


Remont Mirkowskiej
do końca października


Wreszcie rozpocznie się zapowiadany remont ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Utrudnienia na jednej z głównych ulic naszego miasta z pewnością odczują wszyscy kierowcy. Na największe komplikacje muszą przygotować się mieszkańcy Mirkowa. Nawierzchnia na odcinku od al. Wojska Polskiego do mostu ma zostać wymieniona do końca października.


Kompleksowa przebudowa ul. Mirkowskiej (droga powiatowa) miała zacząć się w wakacje, kiedy ruch jest znacznie mniejszy. Jednak urzędnikom nie udało się znaleźć wykonawcy. W pierwszym przetargu nikt się nie zgłosił, a w drugim oferta znacznie przewyższała sumę, którą powiat zaplanował wydać na remont. Samorządowi powiatu zależy na tym, żeby remont drogi zakończył się jeszcze w tym roku. W przeciwnym razie mógłby stracić rządową dotację w wysokości 1,3 mln złotych, którą otrzymał na tę inwestycję. Żeby w końcu rozstrzygnąć przetarg, a tym samym szybciej wyremontować Mirkowską samorządowcy postanowili oddzielnie zrealizować prace kanalizacyjne.


Reklamy Google:


Zmiany poskutkowały. Trzeci przetarg rzeczywiście przyniósł rozstrzygnięcie. Nie obyło się jednak bez kolejnych komplikacji. Starostwo musiało ostatecznie podwoić swój budżet na to zadanie. Ulicę Mirkowską przebuduje firma Fal-Bruk, która przy niej prowadzi wytwórnię masy bitumicznej. Będzie miała więc bardzo blisko na plac budowy. Wymiana nawierzchni oraz budowa całej infrastruktury wraz z chodnikami, ścieżką rowerową i oświetleniem będzie kosztowała ponad 4,47 mln złotych - prawie dwa razy więcej niż samorząd powiatu planował wydać. Jeszcze nie wiadomo kiedy i jakich utrudnień mogą spodziewać się mieszkańcy. Drogowcy mają wymienić nawierzchnię do końca października.

Natomiast przebudowa sieci kanalizacyjnej i przepompowni ścieków może potrwać znacznie dłużej. Tę część prac sfinansuje gmina Konstancin-Jeziorna. Urzędnicy jeszcze nie rozstrzygnęli przetargu. Oferty zainteresowanych firm znów są znacznie wyższe niż oczekiwania gminy. Najtańsza wynosi ponad 1,9 mln złotych. Tymczasem samorząd przeznaczył tylko 1,2 mln złotych. Przetarg zostanie powtórzony albo samorządowcy będą musieli znaleźć w budżecie brakującą sumę.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Remont Mirkowskiej
z problemami


Zapowiadany remont ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie raczej nie ruszy w wakacje. Dwa przetargi na wykonawcę kompleksowej przebudowy drogi oraz kanalizacji nie przyniosły rozstrzygnięcia. Nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace budowlane, ale termin ich ukończenia w tym roku jest już mało prawdopodobny.Wakacyjna przebudowa
ulicy Mirkowskiej


W wakacje w Konstancinie-Jeziornie ruszy kompleksowy remont ulicy Mirkowskiej od al. Wojska Polskiego do mostu na Jeziorce. Prace na jednej z głównych ulic naszego miasta z pewnością spowodują długotrwałe utrudnienia w ruchu.

piątek 01 września 2017 - 11:06:28 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja