Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Remont Mirkowskiej z problemami


Remont Mirkowskiej
z problemami


Zapowiadany remont ulicy Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie raczej nie ruszy w wakacje. Dwa przetargi na wykonawcę kompleksowej przebudowy drogi oraz kanalizacji nie przyniosły rozstrzygnięcia. Nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace budowlane, ale termin ich ukończenia w tym roku jest już mało prawdopodobny.


Planowaną przebudowę ostatniego odcinka ulicy Mirkowskiej (droga powiatowa) mają zrealizować wspólnie samorządy gminy i powiatu. Nowa nawierzchnia wraz z całą infrastrukturą ma powstać na odcinku od al. Wojska Polskiego do mostu. W ramach inwestycji ma być również przebudowany główny kolektor ściekowy osiedla Mirków.

Reklamy Google:


Rozpoczęcie prac planowano na wakacje, a ulica miała być gotowa
do 15 listopada. Jednak tego terminu prawdopodobnie nie uda się dotrzymać. Pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem, ponieważ żadna firma nie złożyła oferty. Do kolejnego, zakończonego w połowie lipca, zgłosił się tylko jeden wykonawca. Jednak jego oferta znacznie przewyższa kwotę, jaką samorządy planowały przeznaczyć na inwestycję. Zainteresowana firma zaproponowała ponad 8,7 mln złotych. Tymczasem budżet samorządów na to zadanie wynosi niewiele ponad 3,8 mln złotych.

Ten przetarg prawdopodobnie również zostanie unieważniony i samorządowcy będą musieli szukać wykonawcy w trzecim podejściu. Jeszcze nie wiadomo kiedy zostanie ogłoszony kolejny przetarg i czy samorządy zdecydują się przeznaczyć na przebudowę więcej pieniędzy. To jednak może potrwać więc zarówno termin rozpoczęcia remontu, jak i zakończenia prac może się znacznie opóźnić. Ukończenie przebudowy ul. Mirkowskiej w tym roku jest w tej sytuacji mało realne.

To nie jedyna inwestycja na drodze powiatowej w Konstancinie-Jeziornie, która sprawia problemy. Powiat poszukuje również wykonawcy remontu chodnika na ulicy Gościniec w Czarnowie. Prace wstępnie wyceniono na 245 tys. złotych. Jednak do pierwszego przetargu też nie zgłosił się żaden chętny. Przetargi nie cieszą się teraz zainteresowaniem, ponieważ sezon budowlany jest w pełni. Firmy drogowe są już zajęte i nie szukają kolejnych zleceń. Ponadto niektóre z nich może zniechęcać wykonanie kanalizacji, którego wymaga kompleksowy remont ul. Mirkowskiej.

Pełną parą idzie natomiast realizowana przez samorząd powiatu przebudowa ulicy Wareckiej, na odcinku od Szymanowa do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie. Powstają tam nowa nawierzchnia oraz ścieżka rowerowa.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Wakacyjna przebudowa
ulicy Mirkowskiej


W wakacje w Konstancinie-Jeziornie ruszy kompleksowy remont ulicy Mirkowskiej od al. Wojska Polskiego do mostu na Jeziorce. Prace na jednej z głównych ulic naszego miasta z pewnością spowodują długotrwałe utrudnienia w ruchu.

piątek 21 lipca 2017 - 06:47:37 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


stomatologia.jpgZadbaj o swój zdrowy uśmiech w naszym gabinecie! Zapraszamy na wizyty w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi lekarze czekaj na Ciebie.
NA START 10% RABATU dla osób po 60 roku życia w godzinach 9-12 oraz wiele innych, sprawdź na naszej stronie lub Facebooku. Telefon: 504 633 394.

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja