Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

VII Festiwal 321 Impro w Konstancinie - relacja


VII Festiwal 321 Impro
w Konstancinie - relacja


321 Impro Festiwal w Konstancinie-Jeziornie już za nami. W Konstancińskim Domu Kultury przez dwa dni publiczność obejrzała osiem spektakli różnych grup improwizacji teatralnej. Na scenie Hugonówki było niezwykle zabawnie i czasem trochę poważnie. Nie zabrakło również improwizowanych piosenek. Gwiazdami tegorocznej edycji byli, m.in. Ab Ovo, Kinoteatr Mumio oraz Kanadyjczyk Lee White.


Festiwal tradycyjnym uderzeniem w gong otworzył burmistrz Kazimierz Jańczuk, który powitał publiczność wraz z Katarzyną Michalską, aktorką Ab Ovo i dyrektor artystyczną imprezy. Widzowie obejrzeli osiem różnorodnych spektakli w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski. Wszystkie spektakle łączyła improwizacja teatralna na najwyższym poziomie, polegająca na spontanicznym odgrywaniu na scenie tego, co widz zapragnie zobaczyć - na żywo, bez scenariusza i prób. Trudno wiernie opisać wszystko, co wydarzyło się na scenie Hugonówki. To trzeba było zobaczyć!

Reklamy Google:


Festiwal zainaugurowali Poławiacze Pereł z Lublina czyli aktorzy Przemek Buksiński, Remigiusz Jankowski, Michał Łysiak, Marcin Wąsowski, Łukasz Szymanek i Mirek Urban. Zagrali spektakl na bazie postaci, które wymyśliła widownia. Mia100W i grupa Słabo to widzę (laureat głównej nagrody festiwalu z 2015 roku) zaprezentowali m.in. spektakl, do którego punktem wyjścia były rozmaite, wymyślna pozy, w których zastygli aktorzy, kiedy umilkła muzyka.

Publiczność zachwycił występ Lee White'a - kanadyjskiej gwiazdy impro. Tym razem zaprosił on publiczność do wspólnej zabawy. Chętni widzowie zagrali wraz z nim w kilku śmiesznych i dramatycznych krótkich przedstawieniach, które wymyślili widzowie. Artysta potwierdził swój niebywały kunszt, na żywo tworząc wraz z aktorami amatorami niesamowite historie z nieoczekiwaną i zabawną puentą.

Pierwszy dzień zakończył rewelacyjny spektakl "Kabaret Mumio". Znani aktorzy Jadwiga Basińska Dariusz Basiński i Jacek Borusiński zapewnili publiczności potężną dawkę absurdalnego oryginalnego poczucia humoru, które jest wizytówką Mumio.

Drugi dzień festiwalu otworzył musical warszawskiej grupy Nieregularnik na 3 nuty (Andrzej Perkman, Agnieszka Bajer i Michał Głowacki). Zgodnie z sugestią widzów zaimprowizowali musical o... różowych bobrach. Następnie na scenie wystąpiły Dwie Siostry, duet improwizatorek Katarzyna Chmara i Alicja Dobrowolna z Bydgoszczy. Zabawną, improwizowaną męsko-damską historię, do której inspiracją była zaproponowana przez widzów "radość", opowiedzieli Dwaj Panowie, aktorzy związani z Teatrem Improwizacji Improkracja oraz Akademią Improwizacji we Wrocławiu - Mateusz Płocha i Artur Jóskowiak.

Wieczór zwieńczył "Impro skrzydła wyobraźni - koncert piosenki przedmiotowej". W spektaklu zagrali aktorzy grupy Ab Ovo oraz Mumio. "To owoc jednego spotkania. Mieliśmy tylko sześć godzin, by się poznać, przekonać Mumio do udziału w festiwalu i zaplanować wspólny spektakl. Zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia" - przed koncertem mówiła Katarzyna Michalska. Osią fabuły przedstawienia było zebranie dość osobliwych mieszkańców bloku, inspirowane nieco na mieszkańcach kultowej Alternatywy 4. Byli tam niespełniona aktorka, gotująca w barze (Katarzyna Michalska), entomolog z Włoch (Dariusz Basiński), ciągle przysypiający tester snów (Michał Głowacki), cyrkowy treser surykatek (Wojciech Medyński), niezbyt rozgarnięta przedszkolanka (Agnieszka Bajer) oraz flegmatyczny lokator w mundurze oficera Wehrmachtu (Jacek Borusiński). Zebranie urozmaicały piosenki, które aktorzy musieli zaśpiewać, wcielając się w wymyślone przez publiczność przedmioty codziennego użytku. I tak można było usłyszeć niezwykle zabawne spontaniczne utwory o... imbryczku, barierce czy o pasie cnoty. Show zwieńczył nieoczekiwany taniec świetlików w wykonaniu publiczności.

Dwa dni pełne świetnej zabawy zakończyli wiceburmistrz Ryszard Machałek oraz Katarzyna Michalska, którzy podziękowali wszystkim organizatorom i partnerom imprezy oraz publiczności, a także zaprosili na kolejny festiwal. Odbędzie się dopiero za rok, ale już dzisiaj można rezerwować sobie ostatni weekend wakacji na jedyne i niepowtarzalne impro w Konstancińskim Domu Kultury.

Jednym z patronów medialnych festiwalu był nasz portal Konstancin24.eu.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Festiwal 321 Impro
w Konstancinie - relacja


W niedzielę, 28 sierpnia w Konstancinie-Jeziornie zakończył się VI Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro. W Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka odbył się jedyny w Polsce festiwal, łączący teatr i kabaret, na którym publiczność decyduje o przebiegu spektakli. Przez trzy dni nasze miasto stało się prawdziwą stolicą improwizacji. Na scenie wystąpiły gwiazdy, m.in. Artur Andrus, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Kumorek, Lee White i Teatr AB OVO oraz Kabaret Hrabi.

Festiwal Impro w Konstancinie - relacja

W niedzielę, 30 sierpnia w Hugonówce zakończył się V Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro. Trzydniowy festiwal zorganizował Konstanciński Dom Kultury. Gwiazdami festiwalu, w którym wzięły udział grupy teatralnej z całego kraju, były kabaret Hrabi oraz grupa z Francji Combat Absurdes. Nagrodę główną festiwalu zdobyła trójmiejska grupa MOVIEmy.

IV Festiwal 321 IMPRO
w Konstancinie - zdjęcia


Konstancin-Jeziorna na trzy dni stał się prawdziwą stolicą teatralnej improwizacji. W Hugonówce odbył się IV Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro, zorganizowany przez Konstanciński Dom Kultury. Gwiazdą festiwalu, w którym wzięły udział grupy teatralnej z całego kraju, był znany radiowiec i kabareciarz Artur Andrus.

Festiwal 321 IMPRO
w Konstancinie


Bez wątpienia największym wydarzeniem minionego weekendu w Konstancinie-Jeziornie był III Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 IMPRO, który odbył się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żeromskiego. Publiczność przez dwa dni mogła obejrzeć improwizację teatralną na najwyższym poziomie w wykonaniu grup z całej Polski. Główną nagrodę festiwalu organizowanego przez Konstanciński Dom Kultury zdobyła grupa BCA Flash.

Konstancin stolicą
sportów teatralnych


Przez trzy ostanie dni, 16-18 listopada Konstancin-Jeziorna był stolicą teatralnej improwizacji. W niedzielę zakończył się trwający od piątku II Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 321 IMPRO, którego organizatorem był Konstanciński Dom Kultury. Publiczność licznie zebrana w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji mogła obejrzeć nie tylko występy absolutnych debiutantów, lecz również największych gwiazd impro z naszego kraju i z zagranicy.

Wielka IMPROFF-izacja
w Konstancinie


W miniony weekend, 1 i 2 października 2011 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Żeromskiego w Konstancinie odbył się I Ogólnopolski Festiwal Sportów Teatralnych 3dwa1 IMPROFF. W ciągu dwóch dni na konstancińskiej scenie wystąpiła czołówka polskich grup, zajmujących się improwizacją teatralną. Gwiazdą festiwalu był kanadyjski zespół komików - Uncalled For.

czwartek 31 sierpnia 2017 - 09:13:47 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja