Zaloguj się | Rejestracja

Włamywacz zatrzymany w Konstancinie (więcej...)


Włamywacz zatrzymany
w Konstancinie


Kradzież z włamaniem to jedno z najczęstszych przestępstw na terenie Konstancina-Jeziorny. Dość często złodzieje pozostają bezkarni. Jednak tym razem było inaczej. Policji niemal na gorącym uczynku udało się zatrzymać mężczyznę podejrzanego o dwa włamania do domów jednorodzinnych. Jego łupem padły przedmioty o łącznej wartości 4 tys. złotych.


W środę 15 października, późnym wieczorem policja otrzymała zgłoszenie o dwóch włamaniach do domów jednorodzinnych. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji oraz z konstancińskiego komisariatu natychmiast rozpoczęli akcję i pojechali na miejsce kradzieży. Z jednego domu skradziono przedmioty o łącznej wartości 1400 złotych, a podczas drugiego włamania łupem złodzieja padły rzeczy warte 2600 złotych.

Po rozmowie z właścicielami okradzionych posesji oraz z pracownikami ochrony policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców przestępstw. Na jednej z działek dość szybko znaleźli podejrzanego. Młody mężczyzna ukrywał się w zaroślach. Na widok policjantów próbował uciec, ale funkcjonariuszom udało się go zatrzymać i obezwładnić. Kamilowi N. grozi kara do 10 lat więzienia. Usłyszał już zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. O wymiarze kary dla włamywacza zadecyduje sąd.

Reklamy Google:


Kradzież z włamaniem to jedno z najczęstszych przestępstw na terenie naszego miasta. W minionym roku policja odnotowała 41 takich przypadków. Niestety w większości z nich nie udało się schwytać sprawców. Złodzieje często są niezwykle zuchwali, ponieważ włamują się do domów późnym wieczorem i nocą, nawet w obecności mieszkańców. Wykorzystują ich nieuwagę i nieostrożność. Złodziejom wystarczy kilka minut, by zabrać pozostawione na wierzchu wartościowe przedmioty np. portfele, torebki, telefony, pieniądze, zegarki i biżuterię.

Nasze miasto niestety przyciąga również przestępców z innych miast oraz dobrze zorganizowane grupy, które są w stanie włamać się także do świetnie strzeżonych willi. Włamywacze najczęściej wybierają domy znajdujące się na dużych, zalesionych działkach, do których mogą się wkraść niepostrzeżenie, a potem zniknąć w ciemnościach.

Policja przypomina o ostrożności i apeluje do mieszkańców, by informowali o każdym niepokojącym zdarzeniu, a także zwracali uwagę na posesje sąsiadów.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

CBŚ rozbiło groźny
gang Bukaciaka


Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 17 osób powiązanych z grupą "Bukaciaka". Przestępcy działali m.in. na terenie Konstancina-Jeziorny, Piaseczna i Góry Kalwarii. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt narkotyków i handel bronią.

poniedziałek 27 października 2014 - 07:54:14 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja