Zaloguj się | Rejestracja

CBŚ rozbiło groźny gang Bukaciaka


CBŚ rozbiło groźny
gang Bukaciaka


Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali 17 osób powiązanych z grupą "Bukaciaka". Przestępcy działali m.in. na terenie Konstancina-Jeziorny, Piaseczna i Góry Kalwarii. Zatrzymani odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt narkotyków i handel bronią.


Pod koniec września funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP w Warszawie zatrzymali na terenie województw mazowieckiego i zachodniopomorskiego kolejnych 17 osób powiązanych z tak zwaną grupą "Bukaciaka". Szajka działała bardzo aktywnie w latach 2000-2004 i 2010-2013 i wyspecjalizowała się w przemycie środków odurzających, handlu nimi oraz bronią palną. W stosunku do 15 podejrzanych Prokurator Apelacyjny w Warszawie wystąpił z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do których przychylił się Sąd Rejonowy.

Reklamy Google:


Przypomnijmy, liderzy rozbitej grupy zostali zatrzymani na gorącym uczynku dokonania wymuszenia rozbójniczego we wrześniu 2013 roku. Kilka miesięcy później CBŚ zatrzymało kilkunastu członków grupy, którzy odpowiadają za najcięższe przestępstwa, w tym zabójstwa, uprowadzenia osób dla okupu, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, kradzieże, handel bronią i narkotykami. Policjanci zabezpieczyli wówczas ponad 30 sztuk broni palnej i około 20 kilogramów środków odurzających. Grupa działała głównie na terenie podwarszawskich miejscowości: Konstancina-Jeziorny, Piaseczna i Góry Kalwarii.

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Warszawie, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP, odnaleźli na terenie podwarszawskich miejscowości ukryte zwłoki czterech mężczyzn. O tej sprawie pisaliśmy w kwietniu tego roku. Jak ustalili policjanci, były to ofiary bardzo brutalnych zabójstw. Grupa "Bukaciaka" była bezwzględna, nielojalnych jej członków zastraszała. Ofiary były bite i torturowane. Przez wiele lat zmowa milczenia w grupie nie pozwalała wyjaśnić wielu zagadkowych zaginięć z tamtego okresu.

Zatrzymanym grożą surowe kary. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Źródło: Policja.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościAkcja CBŚ - zatrzymano osoby z gangu Bukaciaka:


Zobacz artykuły powiązane:

Policyjne poszukiwania
w Dębówce


Policja prowadzi tajemnicze prace wykopaliskowe na terenie zalewowym położonym nad Wisłą w Dębówce. Centralne Biuro Śledcze ani prokuratura nie udzielają mediom informacji na ten temat. Jednak, jak nieoficjalnie podaje portal tvp.info, policja prawdopodobnie poszukuje zwłok. W Dębówce mogą bowiem być zakopane ciała ofiar gangsterskich porachunków.

piątek 03 października 2014 - 06:48:42 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja