Zaloguj się | Rejestracja

Konstancin uczcił Tomasza Hopfera


Konstancin uczcił
Tomasza Hopfera


Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny uroczyście upamiętnili wybitnego mieszkańca, lekkoatletę, dziennikarza i popularyzatora sportu - Tomasza Hopfera. W sobotę 27 września Ścieżce Zdrowia oficjalnie nadano jego imię, odsłaniając pamiątkowy głaz. Następnie odbył się Bieg Tomasza Hopfera, w którym wystartowało prawie 100 zawodników.


W sobotniej uroczystości, która odbyła się na Ścieżce Zdrowia przy ul. Od lasu, oprócz licznej grupy biegaczy, mieszkańców i przedstawicieli władz naszej gminy uczestniczyli również rodzina i przyjaciele Tomasza Hopfera. Na uroczystość przybyli żona Zofia, córka Monika oraz brat Andrzej. Nie zabrakło również znanych osobistości ze świata sportu, przyjaciół Tomasza Hopfera, wśród których byli m.in. Stanisław Krawiec, członek PKOl, biegacz i olimpijczyk Zbigniew Makomaski oraz Marian Woronin, sprinter, wicemistrz olimpijski z Moskwy, pierwszy biały biegacz, który 100 metrów przebiegł poniżej 10 sekund.

Wszystkich gości powitał znany prezenter telewizyjny Michał Olszański, który prowadził uroczystość. Następnie burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz Zofia Hopfer uroczyście odsłonili kamień upamiętniający Tomasza Hopfera, który stanął na początku Ścieżki Zdrowia, noszącej jego imię. Żona Tomasza Hopfera, nie kryjąc wzruszenia, podziękowała za wspaniałą inicjatywę, upamiętniającą jej męża i wyraziła nadzieję, że na ścieżce będą trenowały kolejne pokolenia wspaniałych biegaczy.

Reklamy Google:


Następnie na linii startu ustawiło się 97 zawodników, którzy pobiegli w I Biegu imienia Tomasza Hopfera. Sygnał do startu, wystrzałem z pistoletu, dał im Andrzej Hopfer, brat Tomasza. Biegacze mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Najlepszemu zawodnikowi, Fabianowi Florkowi zajęło to zaledwie 16 minut i 35 sekund. Drugi na mecie zameldował się Rafał Budnicki, a na trzecim miejscu podium stanął Tomasz Roszkowski. Wśród pań najszybsza była Tamara Siemieniuk, która wyprzedziła drugą Ewę Stupkiewicz oraz trzecią - Monikę Madziarską. Uroczystej dekoracji najlepszych biegaczy dokonali burmistrz oraz Zofia Hopfer. Jednak każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, który można było odebrać m.in. z rąk Mariana Woronina. Dekorację zakończyła wspólna fotografia wszystkich uczestników sportowego święta na Ścieżce Zdrowia im. Tomasza Hopfera.

Należy podkreślić, że uroczystość odbyła się w przede dniu kolejnej edycji Maratonu Warszawskiego, którego inicjatorem jeszcze pod nazwą Maraton Pokoju był właśnie Tomasz Hopfer. Pomysłodawcą nadania ścieżce imienia jednego z wybitnych mieszkańców naszego miasta był jego przyjaciel, mieszkaniec Konstancina-Jeziorny - Andrzej Kapeluszny, któremu podczas uroczystości podziękowano za wspaniałą inicjatywę, promującą zarówno historię miasta, jak i zdrowy tryb życia. Na Ścieżce Zdrowia w każdą sobotę odbywają się biegi w ramach akcji parkrun, która zyskała wśród mieszkańców wielu sympatyków. Teraz konstancińscy biegacze mają swojego patrona.

Tomasz Hopfer był mieszkańcem Konstancina-Jeziorny. Urodził się 24 kwietnia 1935 roku w Warszawie, a zmarł 10 grudnia 1982 roku. Reprezentant Polski w biegach sprinterskich i średniodystansowych, dwukrotny mistrz Polski w sztafecie 4x400 metrów. Po zakończeniu kariery sportowej komentator TVP i prezenter, m.in. znanego i lubianego w latach 70. programu Studio 2. Inicjator telewizyjnej akcji "Bieg po zdrowie".

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


Patron Ścieżki Zdrowia
w Konstancinie


Ścieżka Zdrowia, znajdująca się w Konstancinie-Jeziornie między ulicami Od lasu i Sue Ryder to świetne miejsce, by na świeżym powietrzu zadbać o kondycję. W każdą sobotę odbywają się tutaj biegi w ramach akcji parkrun oraz treningi nordic walking. Rada Miejska niedawno oficjalnie nadała ścieżce imię Tomasza Hopfera, który był mieszkańcem naszego miasta, biegaczem, dziennikarzem sportowym i propagatorem biegania.

poniedziałek 29 września 2014 - 05:54:36 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja