Zaloguj się | Rejestracja

Patron Ścieżki Zdrowia w Konstancinie


Patron Ścieżki Zdrowia
w Konstancinie


Ścieżka Zdrowia, znajdująca się w Konstancinie-Jeziornie między ulicami Od lasu i Sue Ryder to świetne miejsce, by na świeżym powietrzu zadbać o kondycję. W każdą sobotę odbywają się tutaj biegi w ramach akcji parkrun oraz treningi nordic walking. Rada Miejska niedawno oficjalnie nadała ścieżce imię Tomasza Hopfera, który był mieszkańcem naszego miasta, biegaczem, dziennikarzem sportowym i propagatorem biegania.


W ciągu kilku ostatnich miesięcy Rada Miejska w Konstancinie-Jeziornie trzykrotnie podejmowała decyzje dotyczące nadania nowych nazw różnym miejscom w naszym mieście. Rondu u zbiegu ulic Piłsudskiego, Gąsiorowskiego, Wareckiej i Prusa na wniosek mieszkańców nadano imię "Inki" - Danuty Siedzikówny, bohaterskiej sanitariuszki Armii Krajowej (we wrześniu na rondzie odbędzie się uroczystość z tej okazji). Następnie Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina-Jeziorny im. Stefana Żeromskiego zaproponowało, by część ul. Mostowej, biegnąca wzdłuż Jeziorki nosiła nazwę "Bulwaru im. prof. Stanisława Rudnickiego". Jednak kandydatura wybitnego, zmarłego, konstancińskiego lekarza nie uzyskała poparcia wystarczającej liczby radnych.

Reklamy Google:


Żadnych kontrowersji nie wzbudziła natomiast postać Tomasza Hopfera, który na mocy uchwały podjętej jednogłośnie został patronem Ścieżki Zdrowia. Mieszkaniec Konstancina-Jeziorny żył w latach 1935-1982. Był biegaczem, reprezentantem kraju i mistrzem Polski w sztafecie 4 x 400 w latach 1955 i 1958. Po zakończeniu kariery sportowej został dziennikarzem i komentatorem telewizyjnym, zyskując sobie sympatię telewidzów. Tomasz Hopfer był również propagatorem sportu, organizatorem wielu akcji społecznych i twórcą Maratonu Warszawskiego (pierwotnie nazywanego Maratonem Pokoju).

Konstancin-Jeziorna dołączył do wielu miejsc w kraju noszących imię dziennikarza i sportowca, wśród nich jest m.in. jedna z alejek w warszawskim Parku Agrykola. Działalność Tomasza Hopfera zbiegła się w czasie z powstaniem i największą popularnością Ścieżki Zdrowia. Ponadto szlak biegnący przez Chojnowski Park Krajobrazowy od pewnego czasu jest popularnym miejscem cyklicznych biegów organizowanych w ramach akcji parkrun. Wydaje się więc, że Tomasz Hopfer jest idealnym patronem tego miejsca.

Parkrun to cykliczne, bezpłatne biegi na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu, które w każdą sobotę o godz. 9 odbywają się na Ścieżce Zdrowia przy ul. Od lasu. Żeby wystartować w biegach, w których może wziąć udział każdy niezależnie od wieku i kondycji, trzeba tylko zarejestrować się pod adresem internetowym www.parkrun.pl/rejestracja, a następnie wydrukować i przynieść ze sobą kod uczestnika. Dzięki niemu każdy z biegaczy ma indywidualne konto internetowe, na którym może sprawdzać swoje wyniki.

Parkrun to międzynarodowa, społeczna inicjatywa biegaczy amatorów, która narodziła się w Londynie w 2004 roku. Do Polski dotarła 7 lat później. Obecnie akcja odbywa się w kilkunastu miastach Polski, skupiając kilkanaście tysięcy biegaczy. Biegi w naszym mieście organizuje Stowarzyszenie Parkrun Polska przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Dotychczas w 14 biegach na Ścieżce Zdrowia wzięło udział 147 osób. Jak do tej pory, najlepszym czasem wśród kobiet może pochwalić się Natalia Strzelczyk, a w kategorii mężczyzn najlepszy wynik ma Mateusz Baran.

Na Ścieżce Zdrowia im. Tomasza Hopfera można nie tylko biegać, lecz także wziąć udział w zajęciach nordic walking, które odbywają się w każdą sobotę w godz. 8.30 - 10.30. Treningi mogą również urozmaicić specjalne przyrządy, które są zbudowane wzdłuż ścieżki. Umożliwiają one ćwiczenia różnych partii mięśni i rozwijanie sprawności ruchowej. Dostosowane są także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sposób wykonywania ćwiczeń jest opisany, a także zilustrowany na licznych tablicach.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


wtorek 29 lipca 2014 - 09:19:07 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja