Zaloguj się | Rejestracja

X Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja


X Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

W sobotę i niedzielę 16-17 marca w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Mirkowskiej 39 w Konstancinie-Jeziornie odbył się jubileuszowy X Festiwal Małych Form Teatralnych, którego organizatorem był Konstanciński Dom Kultury. Jury obejrzało i oceniło 11 spektakli przygotowanych przez konstancińskie szkoły oraz grupy teatralne z KDK. W tym roku Grand Prix zdobył Zespół Szkół nr 4 w Słomczynie, który przygotował sztukę pt. "Bajka o królu, który chciał być dziadkiem".


W sobotę festiwalowa publiczność na scenie Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Mirkowskiej mogła obejrzeć 11 spektakli. 25-minutowe przedstawienia zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli z 6 konstancińskich szkół oraz przez grupy teatralne Konstancińskiego Domu Kultury.

Niedzielną cześć festiwalu otworzyły pozakonkursowe występy dziecięcych i młodzieżowych grup improwizacji teatralnej, które działają przy KDK. Festiwal zakończył natomiast spektakl dla dzieci "Pożarcie królewny Bluetki", który wystawili profesjonalni aktorzy z Teatru Warszawa. Niezwykle zabawna sztuka, w nieco innowacyjny sposób opowiadała znaną bajkę o śmiałku, który miał uratować królewnę przed pożarciem przez smoka. Po przedstawieniu, które bardzo podobało się najmłodszym fanom teatru, przyszła pora na uroczyste podsumowanie festiwalu i ogłoszenie wyników.

Reklamy Google:


W tym roku w jury zasiadło troje aktorów. Przewodniczącą składu oceniającego została Lidia Sycz, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Aktorka serialowa i teatralna, a także choreograf i tancerka Warszawskiej Opery Kameralnej. W jury znalazł się także znany aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy - Marek Frąckowiak. Aktor ma na swoim koncie ponad 200 ról zarówno na deskach teatrów, jak i na dużym i małym ekranie. Trzecim jurorem był Wojciech Billip, występujący obecnie w warszawskim Teatrze Syrena.

Jak co roku przedstawienia, zaskakiwały nie tylko barwnymi strojami oraz imponującą scenografią, lecz także starannie dobraną muzyką oraz perfekcyjną grą młodych aktorów. Na uwagę zasługuje także różnorodność tematów, podejmowanych przez młodzież. Spektakle były zabawne i pouczające, a niekiedy nawet przejmujące. To też jury miało niezwykle trudne zadanie.

"Widzieliśmy mnóstwo młodych ludzi, którzy lubią teatr i bardzo cieszymy się, że aż tyle was tu wystąpiło" - mówiła Lidia Sycz, przed ogłoszeniem werdyktu jury. Głos zabrali również pozostali jurorzy. "Najważniejsze jest to, że połknęliście bakcyla teatru, że lubicie grać, że teatr jest wam potrzebny. Bardzo się z tego cieszę, bo to znaczy, że w przyszłości teatr będzie wam bliski. Życzę wam sukcesów artystycznych i przyjemności obcowania z teatrem" - mówił Marek Frąckowiak. Natomiast Wojciech Billip podziękował wszystkim twórcom zarówno młodym aktorom, jak i ich opiekunom.

Z powodów technicznych jury nie mogło ocenić przedstawienia "Spojrzenie w górę", przygotowanego przez No Bell szkołę podstawową Montessori. Oprócz nagród i wyróżnień za indywidualne kreacje aktorskie jury przyznało kilka innych nagród, doceniając pracę zarówno zespołów młodzieży, jak i nauczycieli. Nagrodę za muzykę otrzymała nauczycielka Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej Anna Paduch za spektakl "Baśniowy ambaras". W kategorii scenografia i kostiumy jury nagrodziło siostrę Terezjannę za spektakl "Syn marnotrawny", przygotowany wraz z uczniami ZS nr 1 przy ul. Wojewódzkiej i Ewę Cielesz z KDK za przedstawienie "Ciuciubabka". Za najlepsze grupowe kreacje aktorskie jury uznało grupy teatralne z ZS nr 3 przy ul. Bielawskiej ("Baśniowy ambaras") i KDK. Statuetkę za najlepszą reżyserię odebrała Ewa Cielesz, instruktor KDK za spektakle "Ciuciubabka" i "Zapach czerwieni".

Nagrody za indywidualną kreację aktorską:
 • Benedykt Chromiński za rolę Kuchcika w spektaklu "Śpiąca Królewna",
 • Kuba Rawski za rolę Natana w spektaklu "Syn marnotrawny",
 • Weronika Żak za rolę Racheli w spektaklu "Syn marnotrawny",
 • Katarzyna Pierzchlewicz za rolę Anioła w spektaklu "Syn marnotrawny",
 • Emilia Świątek za rolę Dziewczynki w spektaklu "Dziewczynka
  z zapałkami",
 • Magdalena Tatarczuk za rolę Baby Jagi w spektaklu "Baśniowy
  ambaras",
 • Kuba Piórkowski za rolę Krasnala w spektaklu "Baśniowy ambaras",
 • Antonii Doromiejczuk za rolę Piłkarza w spektaklu "Trędowaty,
  bo nie kochany".

Tegoroczne Grand Prix zdobyła grupa teatralna z ZS nr 4 w Słomczynie za przedstawienie "Bajka o królu, który chciał być dziadkiem". Kryształową statuetkę z rąk burmistrza Kazimierza Jańczuka oraz dyplom i gratulacje odebrały nauczycielki Małgorzata Gozdołek, Adrianna Mańkowska-Rzezak. Burmistrz podziękował wszystkim uczestnikom i organizatorom za niezwykle udaną imprezę i tradycyjnym uderzeniem w gong oficjalnie zakończył X Festiwal Małych Form Teatralnych.

Organizatorem festiwalu był Konstanciński Dom Kultury, a patronem medialnym nasz portal Konstancin24.eu.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:


X Festiwal Małych
Form Teatralnych


W weekend 16-17 marca zapraszamy na X Festiwal Małych Form Teatralnych w Konstancinie-Jeziornie. Festiwal jest organizowany corocznie we współpracy z placówkami oświatowymi naszej gminy. To stały element działań artystycznych zarówno środowisk szkolnych, jak i rodzin biorących aktywny udział w przygotowaniach i prezentacjach przedstawień teatralnych. Prezentujemy szczegółowy program festiwalu.

IX Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

Ostatni weekend w Konstancinie-Jeziornie upłynął pod znakiem teatru, ponieważ w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Mirkowskiej 39 odbył się IX Festiwal Małych Form Teatralnych. W konkursie wzięło udział 12 spektakli przygotowanych przez gminne szkoły oraz Konstanciński Dom Kultury. Tegoroczne Grand Prix zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy za spektakl „Odwaga w życiu pomaga”, który jury uznało za najlepszy.

poniedziałek 18 marca 2013 - 09:59:56 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja