Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Kolejna osoba oszukana przez fałszywą policjantkę


Kolejna osoba oszukana przez fałszywą policjantkę

Pomimo prowadzonej kampanii informacyjnej niemal codziennie kolejne osoby stają się ofiarami oszustów. W zeszłym tygodniu 83-letnia mieszkanka Konstancina-Jeziorny przekazała pieniądze i biżuterię po tym, jak jej córka spowodowała wypadek i fałszywa pani "komendant" poinformowała, że trzeba zapłacić kaucję, by córka nie trafiła do więzienia. Oczywiście żadnego wypadku nie było. Policja apeluje: prawdziwy policjant nigdy nie żąda pieniędzy.


Policjanci na terenie całego powiatu przeprowadzają spotkania z seniorami i pracownikami banków, w celu zapobieżenia dalszym oszustwom na fałszywego "policjanta" czy "wnuczka". Niestety mimo apeli i działań profilaktycznych codziennie na terenie naszego powiatu ofiarami przestępców stają się kolejne osoby.

Reklamy Google:


W zeszłym tygodniu 83-letnia mieszkanka Konstancina-Jeziorny posłuchała podszywającej się pod policjantkę kobiety i uwierzyła bez sprawdzenia, że jej córka miała wypadek - śmiertelnie potraciła na przejściu dla pieszych człowieka. Policjantka, przedstawiająca się za komendantkę, współczuła zaistniałej sytuacji i poinformowała, że trzeba zapłacić kaucję. Jeśli kobieta tego nie zrobi, to córka może trafić do więzienia.

Kobieta wypłaciła gotówkę w banku i mimo ostrzeżeń pracownika, który prosił by w żadnym wypadku nikomu nie przekazywała pieniędzy, 83-latka kierując się odruchem serca przekazała oszczędności wraz z biżuterią śniademu mężczyźnie, który pojawił się jako kurier w jej mieszkaniu.

Policja wznawia swój apel: Chcemy, by zdanie "Prawdziwy policjant nigdy nie zażąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze" na trwałe przeniknęło do świadomości społecznej. Powtarzajmy to rodzicom i dziadkom. Niech ten temat stanie się elementem każdego spotkania.

Źródło: KPP w Piasecznie

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPolicja ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze, podając się za rodzinę:

Zobacz artykuły powiązane:

Uwaga! Kolejne próby oszustwa w Konstancinie

Kolejne przypadki działania oszustów w Konstancinie. W poniedziałek, 5 lutego aż osiem razy usiłowano oszukać starsze osoby metodami na wnuczka i policjanta. Na szczęście niedoszłe ofiary nie przekazały pieniędzy oszustom i skontaktowały się z Policją.

poniedziałek 12 lutego 2018 - 08:08:04 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja