Zaloguj się | Rejestracja

Wiosną ruszy rozbudowa Jedynki


Wiosną ruszy rozbudowa Jedynki

W przyszłym roku rozpocznie się długo oczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Wojewódzkiej. Powstaną nowa sala gimnastyczna, stołówka, kuchnia oraz łącznik, w którym znajdą się m.in. nowe sale lekcyjne, szatnie i toalety. Budowa, która ma zacząć się wiosną przyszłego roku, została wstępnie oszacowana na ponad 11,7 mln złotych. Nowa część Jedynki ma być gotowa we wrześniu 2019 roku.


Budowa miała zacząć się już pod koniec tego roku, ale przedłużyło się opracowywanie projektu. Obecnie samorządowcy czekają na pozwolenie na budowę. Na początku przyszłego roku ma zostać ogłoszony przetarg, a prace budowlane maja zacząć się wiosną. Wstępne koszty inwestycji zostały oszacowane na ponad 11,7 mln złotych. Projekt nowej części szkoły jest imponujący. Jego powstanie poprzedziły długotrwałe konsultacje, w których uczestniczyli nie tylko przedstawiciele szkoły, lecz także mieszkańcy Skolimowa. Starano się, by nowa część szkoły była funkcjonalna, nowoczesna, a przy tym jak najładniejsza.

Reklamy Google:


Przede wszystkim Jedynka zyska nową salę gimnastyczną. Jej dach ma być pokryty zielenią, a część jej elewacji będą porastały ozdobne pnącza. Roślinność ma sprawić, że obiekt będzie pasował do leśnego otoczenia. Hala sportowa powstanie od strony ul. Wojewódzkiej, częściowo na gminnej działce sąsiadującej ze szkołą. Budowa nie spowoduje zniszczenia boiska, ani wycinki starych sosen, rosnących wokół placówki. Obiekt ma służyć nie tylko uczniom, lecz także innym mieszkańcom, po godzinach pracy szkoły. Dlatego też zaprojektowano osobne wejście z ulicy.

Oprócz sali gimnastycznej zostanie zbudowany również piętrowy łącznik prowadzący do starej części. Znajdą się w nim szatnie, toalety, magazynek i pomieszczenie dla trenerów oraz trzy nowe sale lekcyjne. W ramach rozbudowy placówki powstanie także nowoczesna kuchnia oraz przestronna stołówka. Dotychczasowe zostaną wyburzone. W nowym projekcie zagospodarowania terenu zadbano także o dodatkowe miejsca parkingowe wokół szkoły. Jedynka najdłużej ze wszystkich konstancińskich szkół "męczyła" się w ciasnej, starej sali, ale za 1,5 roku będzie miała najnowszą i prawdopodobnie najładniejszą halę. Ma być gotowa we wrześniu 2019 roku.

W przyszłym roku samorząd ma opracować także koncepcję zagospodarowania centrum Skolimowa, czyli niezabudowanego terenu między ulicami Wojewódzką i Rycerską, rozpościerającego się od ul. Prusa aż do szkoły.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


piątek 08 grudnia 2017 - 07:02:30 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja