Zaloguj się | Rejestracja

Kiedy powstanie skrót w stronę Ursynowa?


Kiedy powstanie skrót
w stronę Ursynowa?


Mieszkańcy Konstancina z niecierpliwością czekają na zakończenie budowy nowego skrótu drogowego, który połączy Ursynów z Wilanowem. Początkowo zakładano, że tzw. ul. Nowokabacka (ulice Korbońskiego i Rosnowskiego) powstanie latem. Teraz wiadomo, że droga, która znacznie skróci dojazd z Konstancina na Ursynów, zostanie otwarta prawdopodobnie pod koniec roku.


Połączenie drogowe Ursynowa i Wilanowa podzielono na trzy odcinki, na które składają się: ulica Korbońskiego o długości 1,2 km (od ul. Drewny do granic Ursynowa), ulica Rosnowskiego o długości ok. 200 m oraz przebudowa skrzyżowania z ul. Relaksową wraz z poszerzeniem ciągu ulic Rosoła i Relaksowej, gdzie zakończy się nowy skrót.

Ulica Korbońskiego jest już właściwie gotowa, a pod koniec wakacji ma być skończona ulica Rosnowskiego. Najgorzej wygląda poszerzenie ciągu ulic Rosoła i Relaksowej. Dopiero niedawno skończyło się projektowanie tego fragmentu drogi. Władze Ursynowa wystąpiły już o pozwolenie na budowę. W lipcu ma zostać ogłoszony przetarg, a prace budowlane powinny zacząć się pod koniec sierpnia. Zakończenie inwestycji zakładane jest przed końcem roku.

Reklamy Google:


Być może jesienią, po zbudowaniu skrzyżowania ulic Relaksowej z Rosnowskiego, będzie już można otworzyć nową drogę w stronę Ursynowa. Kierowcy będą wtedy poruszać się zachodnią jezdnią ul. Relaksowej. Potem dobudowana zostanie druga nitka i wyremontowana stara.

Z nowej trasy z pewnością skorzysta wielu mieszkańców Konstancina-Jeziorny, którym znacznie skróci codzienną podróż do stolicy. Obecnie kierowcy z naszej gminy, by dostać się do Kabat, muszą poruszać się wąskim, krętym i często zakorkowanym "skrótem" ulicami Gąsek i Podgrzybków.

Dzięki nowemu połączeniu drogowemu będzie można usprawnić komunikację autobusową. Autobusy jadące z Konstancina nie będą musiały stać w korkach w drodze do stacji metra Wilanowska. Znacznie bliżej będą miały do stacji metra Kabaty. Zarząd Transportu Miejskiego ma już plan związany ze zmianami komunikacyjnymi. Do stacji metra Kabaty mają zostać skierowane autobusy 710, 724 (kursują z Piaseczna przez Konstancin) oraz 742 (z Góry Kalwarii przez Konstancin). Autobusy będą kursować ul. Drewny, Korbońskiego, Rosnowskiego, Relaksową i Wąwozową do stacji Kabaty. Na razie są to wstępne propozycje.

Także burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by wykorzystać nową trasę do usprawnienia komunikacji publicznej. "Chciałbym, żeby można było dojechać do metra w kilkanaście minut. Mam nadzieję, że wtedy wielu mieszkańców przesiądzie się do autobusów" - mówił burmistrz. Ponadto Kazimierz Jańczuk ma zamiar doprowadzić do wytyczenia buspasa na ul. Warszawskiej oraz ul. Drewny, od ul. Mirkowskiej, do skrzyżowania z ul. Korbońskiego. Autobusy byłyby uprzywilejowane w porannych i popołudniowych godzinach szczytu (w godz. 6:30-8:30 oraz 16:30-18:30). Omijając korki, jeszcze szybciej dowoziłyby mieszkańców do metra na Ursynowie.

Źródło: Wyborcza.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Z Konstancina do metra
w 15 minut?


W Konstancinie-Jeziornie zapowiada się komunikacyjna rewolucja. Latem ma zostać otwarta ul. Nowokabacka, która połączy Wilanów z Ursynowem i umożliwi mieszkańcom naszej gminy szybkie dotarcie do stacji metra. Władze naszego miasta zapowiadają uruchomienie nowej linii autobusowej, która od początku przyszłego roku ma kursować tą trasą. Ponadto burmistrz będzie zabiegał o wytyczenie buspasa na ul. Warszawskiej, by autobusy ominęły poranne i popołudniowe korki.Zakorkowany skrót z Konstancina na Kabaty

Remont na ul. Przekornej w Powsinie skutecznie zakorkował skrót z Konstancina na Kabaty. W godzinach drogowego szczytu kierowcy muszą stać w długich korkach zanim przejadą remontowany odcinek. Prace drogowe potrwają do połowy grudnia.Przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej

Dobra informacja dla mieszkańców Konstancina dojeżdżających codziennie do Ursynowa. Ogłoszono przetarg na budowę ulicy Nowokabackiej. Nowa droga połączy Wilanów z Ursynowem. Będzie to świetna alternatywa dojazdu. Teraz, żeby dostać się na Kabaty trzeba korzystać z wąskiej ul. Podgrzybków.Burmistrz Ursynowa nie chce drogi do Konstancina

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział nie chce połączenia drogowego w kierunku Powsina i Konstancina. Według samorządowca takie połączenie oznaczałoby same problemy dla Ursynowa. Sprzeciw burmistrza to wynik decyzji władz Warszawy, które wpisały do planów finansowych na najbliższe lata budowę ulicy Nowokabackiej, która połączyłaby Kabaty z wylotówką w stronę Konstancina-Jeziorny.

poniedziałek 10 lipca 2017 - 13:14:19 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi

lasiwino.jpg

arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja