Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Nowymi ścieżkami do nowego mostku w Parku Zdrojowym


Nowymi ścieżkami do nowego mostku w Parku Zdrojowym

Mostek w Parku Zdrojowym przy tężni został już wyremontowany. Nowa kładka, która powstała w ekspresowym tempie, kosztowała 198 tys. złotych brutto. Powstała już także nowa ścieżka pieszo-rowerowa od mostka do ul. Elektrycznej. Natomiast budowa traktu spacerowego wzdłuż Jeziorki właśnie się rozpoczęła. Ma być gotowy najpóźniej pod koniec lata.


Remont kładki przez Jeziorkę przy tężni zaczął się pod koniec maja. Prace budowlane przebiegały w ekspresowym tempie. Wykonawca zdążył tuż przed Dniami Konstancina (10 czerwca), by nowy mostek mógł służyć spacerującym. Co prawda zostały jeszcze drobne prace wykończeniowe, ale mostek jest już otwarty i można z niego korzystać. Kładka przeszła generalną przebudowę - odnowiono konstrukcję i nawierzchnię. Powstały również nowe, drewniane poręcze. Zastąpiły zardzewiałe, stalowe barierki, niepasujące do architektury parku. Remont kładki kosztował 198 tys. złotych brutto.

Reklamy Google:


Do mostu prowadzi nowa ścieżka pieszo-rowerowa. Jej budowa zaczęła się jesienią ubiegłego roku. Prace nieco przedłużyły nieoczekiwane komplikacje - niezbędna okazała się przebudowa podziemnej linii energetycznej. Wykonawca niedawno skończył budowę ścieżki, która kończy się przy ul. Elektrycznej. Powstała nie tylko nowa nawierzchnia z kostki, lecz także latarnie, ławki i kosze na śmieci. Budowa traktu o długości ok. 330 metrów wraz z niezbędną infrastrukturą i wyposażeniem kosztowała ponad 509,7 tys. złotych brutto.

Niedawno ruszyła także budowa kolejnego fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej wzdłuż Jeziorki do jazu spiętrzającego wodę przy ul. Warszawskiej. Prace budowlane mają być zrealizowane w ciągu 3 miesięcy. Urząd miasta informuje, że najpóźniej pod koniec września nowy, atrakcyjny trakt spacerowy zostanie udostępniony mieszkańcom i turystom. W ramach inwestycji powstaną, m.in. nowa nawierzchnia, latarnie, kosze na śmieci oraz ławki. Ścieżka będzie miała 744 metry długości, a jej budowa będzie kosztowała ponad 815,6 tys. złotych brutto. Dzięki budowie ścieżek Park Zdrojowy powiększy się o nowe, niezwykle malownicze tereny spacerowe.

Samorząd planował zagospodarować również polanę naprzeciwko Hugonówki, między Jeziorką, a ul. Elektryczną. W "Parku Ikara" miał powstać nowy teren rekreacyjno-wypoczynkowy, z miejscem na biwak, grilla czy ognisko. Jednak władze naszego miasta w ubiegłym roku zrezygnowały z inwestowania w ten teren. "To zadanie jest możliwe do realizacji, ale najpierw powinna powstać nowa ścieżka. Po uporządkowaniu terenu odsłonił nam się tam dość duży obszar w sąsiedztwie Parku Zdrojowego. W przyszłości być może trzeba będzie zagospodarować go bardziej kompleksowo niż planowaliśmy" - wyjaśniał burmistrz.

Warto też dodać, że za wspomnianą łąką rozciągają się niezabudowane tereny należące do Wspólnoty Gruntów Wsi Skolimów. Nie mogąc ich sprzedać ani zabudować, wspólnota zabiega o to, by gmina je kupiła. Park Zdrojowy oraz tereny rekreacyjne wokół niego mogłyby się wtedy powiększyć o dodatkowe 6 hektarów. Jednak nie wiadomo czy samorząd kiedyś skorzysta z oferty. W tej chwili nie może sobie pozwolić na taki zakup.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości



Zobacz artykuły powiązane:

Rozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie

Trwa rozbudowa Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. W tym tygodniu został w nim otwarty nowy skwer rekreacyjny z siłownią na świeżym powietrzu. Niebawem w parku stanie pomnik pisarza Stefana Żeromskiego, a przy Hugonówce powstaną pomost i fontanna. Natomiast Uzdrowisko Konstancin Zdrój wkrótce otworzy nowo wybudowaną kawiarnię Caffe Beza.



Park Zdrojowy w Konstancinie skończony!

Przebudowa Parku Zdrojowego im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie została oficjalnie zakończona. Pod koniec lipca odbył się odbiór techniczny, a w ostatni piątek, 10 sierpnia uprawomocniło się pozwolenie na użytkowanie nowych obiektów. Wszystkie nowe place zabaw zostaną teraz otwarte i udostępnione dzieciom i młodzieży.



Park Zdrojowy:
finał przebudowy


Park Zdrojowy im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie z dnia na dzień jest coraz piękniejszy. Mimo że przebudowa jeszcze nie jest skończona, park przestał już przypominać wielki plac budowy, ponieważ większość prac jest już skończona. Tuż przed Dniami Konstancina, które odbyły się w połowie czerwca, w parku stanęły nowe ławki i kosze na śmieci. Pojawił się również nowy mostek, a przy alejkach rozbłysły latarnie.



Konstancin: Nowy park
w 2012 roku!


W tym roku zakończy się trwająca od 2010 r. przebudowa Parku Zdrojowego, która będzie kosztowała ponad 14 mln złotych. W parku pojawią się nowe ławki, których wybór wzbudzał sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Warto również dodać, że zmieni się także otoczenie Parku Zdrojowego, ponieważ samorząd w tym roku planuje przebudować kilka ulic prowadzących do tężni.



Park Zdrojowy: Toaleta zamiast placu zabaw!

Jesienią minie rok od rozpoczęcia przebudowy Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie, która zakończy się prawdopodobnie w połowie 2012 roku i pochłonie ponad 14,5 mln złotych (brutto). Inwestycja od początku wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców, a urzędnikom przysparza sporo nieoczekiwanych problemów. Mimo wszystko prace postępują i park z dnia na dzień zmienia swoje oblicze.



Park w Konstancinie: przebudowa i emocje!

W zeszłym roku zaczęła się przebudowa ponad 12 hektarów Parku Zdrojowego w Konstancinie, która ma pochłonąć prawie 14,5 mln złotych (brutto). Wiosną tego roku prace ruszyły pełną parą. W parku pojawiły się koparki, pierwsze nowe alejki i nasadzenia. Prace zaczęły również wzbudzać kontrowersje wśród mieszkańców, lokalnych stowarzyszeń oraz samorządowców. Jednak na kompleksowe zmiany projektu, którego realizacja zakończy się w przyszłym roku, jest już za późno.



Rozpoczęły się prace
w Parku Zdrojowym!


Park Zdrojowy to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Konstancina-Jeziorny. Ulokowany niemalże w centrum miasta posiada jedyną w województwie mazowieckim tężnie solankową, która pomaga kuracjuszom w odpoczynku i powrocie do zdrowia. W drugiej połowie października rozpoczęły się prace związane z realizacją projektu jego rewitalizacji.



20 mln na Park Zdrojowy
w Konstancinie!


Place zabaw dla dzieci, nowe alejki, ławki i latarnie, ścieżki rowerowe, place tematyczne, a także drewniane mostki na rzece - to tylko część planów zakładających przebudowę Parku Zdrojowego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i potrwają do 2012. Wartość inwestycji to prawie 20 milionów złotych.

czwartek 15 czerwca 2017 - 15:19:03 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja