Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Szlaki turystyczne nadwiślańskich gmin


Nowe szlaki turystyczne
nadwiślańskich gmin


Przedstawiciele 5 nadwiślańskich gmin, Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii, Józefowa, Karczewa i Otwocka, podpisali porozumienie oraz umowę o współfinansowaniu wykonania koncepcji szlaków komunikacyjnych pod nazwą "Turystyczne zagospodarowanie Doliny Środkowej Wisły zwanej Urzeczem". Mieszkańcy i turyści powinni zyskać nowe możliwości komunikacji i rekreacji.


Podpisane 25 kwietnia porozumienie jest efektem listu intencyjnego, który podpisano trzy lata temu w Gassach. Porozumienie podpisali: burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk, burmistrz Góry Kalwarii Dariusz Zieliński, zastępca burmistrza Józefowa Marek Banaszek, burmistrz Karczewa Władysław Dariusz Łokietek oraz prezydent Otwocka Dariusz Szczepaniak. Po podpisaniu porozumienia, zawarto umowę o wspólnym sfinansowaniu wykonania koncepcji szlaku wzdłuż Wisły (i przez Wisłę).

Założenia przewidują wykonanie tras turystycznych i szlaków komunikacyjnych, dedykowanych nie tylko pieszym czy rowerzystom, ale służących także turystyce konnej. Będą także szlaki wodne, wykorzystujące potencjał Wisły. Zimą zaś miłośnicy nart biegowych będą cieszyć się nowymi trasami nad Wisłą. Każda gmina wskaże najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca na swoim terenie, miejsca noclegowe, punkty gastronomiczne i inne, oraz opracuje wstępne założenia do koncepcji.

Gmina Konstancin-Jeziorna, jako lider przedsięwzięcia, będzie koordynować prace oraz będzie reprezentować przedsięwzięcie w kontaktach z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą koncepcji. Do końca listopada ma zostać zakończone przygotowanie i wtedy poznamy szczegóły proponowanej koncepcji. Wszyscy przedstawiciele samorządów zadeklarowali przekazanie na cele projektowe po 20.000 zł.

Wstępnie założono, że planowany szlak będzie spójny z drogami spacerowo-rowerowymi na terenie warszawskich dzielnic Wilanów i Wawer oraz gmin sąsiednich. Dzięki temu powstanie około 50 km ścieżka - od mostu na Wiśle w Górze Kalwarii aż do mostu Siekierkowskiego, z ewentualną przeprawa przez rzekę w Gassach, gdzie kursuje prom. To atrakcyjne przedsięwzięcie nie jest zamknięte na uczestnictwo innych gmin. "Jeśli współpracą będą zainteresowane jeszcze inne samorządy, to je zapraszamy" - zachęcał burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Źródło: UMiG Konstancin-Jeziorna

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Unijne miliony
dla rowerzystów
w Konstancinie


W ramach programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych samorządy Piaseczna, Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii otrzymają 10,5 mln złotych unijnego dofinansowania na wspólną budowę 17,6 kilometrów nowych tras rowerowych. Ścieżki łączące trzy gminy oraz stolicę mają powstać w ciągu dwóch najbliższych lat.

piątek 28 kwietnia 2017 - 14:37:29 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja