Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Strajk szkół w Konstancinie-Jeziornie


Strajk szkół w Konstancinie-Jeziornie

W Konstancinie-Jeziornie cztery szkoły przyłączą się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli i pracowników oświaty, który odbędzie się w piątek, 31marca. Tego dnia w szkołach przy ulicach Wojewódzkiej, Żeromskiego, Bielawskiej oraz w Słomczynie przy ul. Wilanowskiej nie będzie lekcji. Jednak dzieci będą mały zapewnioną opiekę.


Reklamy Google:


Cztery konstancińskie szkoły: Zespół Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej, Zespół Szkół nr 2 przy ul. Żeromskiego, Zespół Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej oraz Zespół Szkół nr 4 w Słomczynie przy ul. Wilanowskiej przyłączą się do piątkowego strajku organizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Tego dnia w szkołach nie będzie lekcji ani obiadów. Jednak dzieci, które przyjdą do szkoły, będą miały zapewnioną opiekę.

Protestujący nauczyciele oraz pracownicy oświaty upominają się głównie o podniesienie zasadniczego wynagrodzenia o minimum 10 proc., ponieważ od 2012 r. nie było podwyżek w oświacie. Domagają się również gwarancji, że w wyniku reformy oświaty i likwidacji gimnazjów nie będzie zwolnień oraz niekorzystnych zmian warunków pracy i płacy. ZNP krytykuje również wchodzącą w życie reformę, która zdaniem związku jest niekorzystna dla uczniów i wprowadzi wieloletni chaos.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


piątek 31 marca 2017 - 05:18:15 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


zubrowka.jpg

logo_zajvip.jpg
Specjalistyczne Centrum Stomatologii Konstancin
Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa do nowoczesnej kliniki stomatologicznej położonej w samym sercu malowniczego Konstancina-Jeziorny... więcej
reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja