Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Remonty dróg w Konstancinie-Jeziornie


Remonty dróg w Konstancinie-Jeziornie

Niebawem pełną parą rozpoczną się naprawy asfaltowych, betonowych i gruntowych dróg w gminie Konstancin-Jeziorna. Drogowcy mają w planach także wyasfaltowanie i kompleksową przebudowę kilku ulic. Wyremontowane zostaną m.in. ul. Saneczkowa, Kasztelańska, Mirkowska, Warecka, Jaworowska, Torowa i Kolejowa oraz Sadowa, a także drogi w Czernidłach, Bielawie i Kawęczynie.


Oprócz niezbędnych napraw, jak łatanie dziur w asfalcie czy równanie i utwardzanie gruntowych dróg, na ten rok zaplanowano również kilka większych inwestycji. Na gminne drogi samorząd Konstancina-Jeziorny planuje wydać w sumie prawie 8 mln złotych, z czego bieżące utrzymanie ma kosztować ponad 1,8 mln złotych.

Reklamy Google:


Najwięcej (1,85 mln złotych) będzie kosztowało dokończenie kompleksowej przebudowy ulic wokół nowego ratusza (Kolejowa, Wąska, Zaułek, Stawowa, Kozia, Niska, Górna, Torowa). Kompleksowa przebudowa ulicy Saneczkowej wraz z infrastrukturą ma pochłonąć 1,18 mln złotych. Prace w Klarysewie już się zaczęły. Na dokończenie remontów ulic wokół Parku Zdrojowego (Witwickiego, Jagiellońskiej, Piasta, Sanatoryjnej i Jaworowskiej) samorząd ma przeznaczyć 750 tys. złotych.

Na remont ulicy Kasztelańskiej w Konstancinie-Jeziornie wraz z budową kanalizacji deszczowej, przebudową oświetlenia i rozbudową sieci wodociągowej samorząd ma wydać ponad 610 tys. złotych. Przetarg już został rozstrzygnięty i niebawem zaczną się prace na ulicy sąsiadującej ze szkołą w Chylicach.

W różnym zakresie mają zostać wyremontowane także różne odcinki ulic: Mostowej (80 tys. zł), Elektrycznej (100 tys. zł), Suwalskiej (400 tys. zł), Olszynki w Bielawie (28 tys. zł), Słowackiego (ponad 85 tys. zł) i Sadowej (ponad 346 tys. zł). Zaplanowano też rozpoczęcie przebudowy dróg w Kierszku, w Czernidłach, na terenie Skolimowa północno-zachodniego i w Czarnowie na osiedlu "U Siebie". W tym roku w budżecie gminy zarezerwowano także niewielkie kwoty na projekt i budowę ul. Łącznej między ul. Mostową a ul. Szpitalną (20 tys. zł) oraz na zaplanowanie przebudowy ulic Dąbrówki, Królowej Bony, Królowej Jadwigi i Królowej Marysieńki (60 tys. zł). Prace budowlane na tych ulicach będą wykonane prawdopodobnie w przyszłym roku.

Gmina wspólnie z powiatem wyremontuje również ulicę Mirkowską (droga powiatowa) na odcinku między mostami. Powstanie nie tylko nowa nawierzchnia, lecz także chodniki, latarnie, zatoki autobusowe, ścieżka rowerowa i odwodnienie. W planach jest również sygnalizacja świetlna na niebezpiecznym przejściu dla pieszych przy ul. Jaworskiego, o którą od lat zabiegają mieszkańcy. Jednak nim drogowcy zabiorą się za prace gmina musi przebudować główny kolektor ściekowy osiedla Mirków. Mieszkańców czekają więc dość długotrwałe utrudnienia i prawdopodobnie już wiosną na ul. Mirkowskiej zaczną się wykopy.

Następną kosztowną inwestycją drogową samorządu powiatu będzie kolejny etap remontu trasy Konstancin-Baniocha. W tym roku nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku ul. Wareckiej od ronda Inki na Królewskiej Górze do granicy naszej gminy w Borowinie. Tegoroczne prace mają kosztować 1,5 mln złotych, a cała inwestycja zakończy się w przyszłym roku. Prace drogowe w naszej gminie planuje również samorząd województwa. Zostanie kompleksowo wyremontowany m.in. 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 734 w Kawęczynie.

W tym roku powstanie również cała ścieżka pieszo-rowerowa wraz z oświetleniem od ul. Pułaskiego do Parku Zdrojowego i wzdłuż Jeziorki do mostu na Jeziorce przy ul. Warszawskiej. Pierwszy etap budowy rozpoczął się w ubiegłym roku i nieco się przedłuża z powodu konieczności przebudowy sieci energetycznej. Latem ma się zacząć kolejny etap - wzdłuż Jeziorki. Ponadto samorząd gminy przeznaczył 450 tys. zł na nowe ścieżki rowerowe. Dzięki unijnemu dofinansowaniu w ciągu 2 lat mają powstać nowe trasy dla rowerzystów, łączące Konstancin-Jeziornę z sąsiednimi miejscowościami i Warszawą.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


poniedziałek 20 marca 2017 - 12:25:10 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja