Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Pomosty nad Jeziorką w Konstancinie


Pomosty nad Jeziorką
w Konstancinie


W tym roku nad Jeziorką w Konstancinie-Jeziornie powstaną pomosty rekreacyjno-widokowe, które będą służyć zarówno spacerującym, jak i kajakarzom. Pierwszy z nich zostanie wybudowany na odnodze rzeki przy ul. Warszawskiej, obok ronda Jana Pawła II. Kolejne zaplanowano w Parku Zdrojowym oraz przy ul. Mostowej, obok Konstancińskiego Domu Kultury. Natomiast przy ul. Pułaskiego nad Jeziorką ma powstać przystanek rowerowo-kajakowy.


Kiedyś Jeziorka była jedną z głównych atrakcji letniska. Na plażach wypoczywali mieszkańcy i kuracjusze, którzy kąpali się w rzece i pływali łódkami. Dzisiaj nad Jeziorką nie ma plaż, a rzeka raczej nie nadaje się do kąpieli, ale od kilku lat upodobali ją sobie kajakarze. Samorząd postanowił wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i nieco zadbać o nadrzeczną infrastrukturę, by Jeziorka znów stała się atrakcją Konstancina.

Reklamy Google:


Na odnodze Jeziorki przy ul. Warszawskiej, obok ronda Jana Pawła II oraz Centrum Handlowego Stara Papiernia powstanie drewniany pomost. Konstrukcja będzie służyła zarówno kajakarzom, jak i spacerującym, którzy będą mogli z pomostu podziwiać krajobraz. Pomost miał być zbudowany już w ubiegłym roku, ale urzędnicy dopiero jesienią uzyskali pozwolenie na jego lokalizację. Dlatego też władze naszego miasta postanowiły odłożyć inwestycję na ten rok. Urzędnicy już rozstrzygnęli przetarg. Pomost będzie kosztował 180 tys. złotych. Wkrótce zacznie się budowa, która ma potrwać 4 miesiące - konstrukcja ma być gotowa w czerwcu. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Pomost ma bowiem przede wszystkim służyć kajakarzom, którzy właśnie przy moście najczęściej wodują kajaki lub wyciągają je z rzeki.

Kolejny nieco mniejszy pomost dla kajakarzy ma powstać w Parku Zdrojowym. Natomiast na wysokości Hugonówki przy ul. Mostowej samorząd planuje budowę dużego pomostu rekreacyjno-widokowego. Na projekt i budowę w budżecie zarezerwowano aż 400 tys. złotych. Pomost ma być przede wszystkim miejscem wypoczynku, z którego będzie można podziwiać widoki.

Ponadto w tym roku w Skolimowie przy ul. Pułaskiego 4, nad brzegiem rzeki przy dawnym budynku kolejki ma powstać niewielka przystań rowerowo-kajakowa. Pomysł zgłosili mieszkańcy do budżetu obywatelskiego. Nadrzeczny przystanek ma kosztować 32 tys. złotych. Warto też wspomnieć, że niedawno nad Jeziorką przy ul. Mostowej, na skrzyżowaniu z ul. Szpitalną powstała nowa, drewniana wiata rowerowa. Zbudowało ją stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


środa 15 marca 2017 - 16:22:08 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja