Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Rada Seniorów w Konstancinie-Jeziornie


Rada Seniorów w Konstancinie-Jeziornie

Samorząd Konstancina-Jeziorny postanowił lepiej zatroszczyć się o najstarszych mieszkańców. Wkrótce ruszy program "Konstancińska Karta Seniora", dzięki któremu wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 60 lat, będą mogli korzystać z atrakcyjnych zniżek w różnych firmach i instytucjach. Ponadto w ubiegłym tygodniu działalność zainaugurowała 13-osobowa Rada Seniorów. Będzie nie tyko doradzać samorządowcom, lecz także aktywizować seniorów i dbać o ich potrzeby.


W Konstancinie-Jeziornie została powołana długo zapowiadana Rada Seniorów. Wybory odbyły się w grudniu, a pierwsze posiedzenie 13-osobowej rady zorganizowano 17 stycznia. Przewodniczącą została Danuta Błeszyńska, a jej zastępcą - Celina Łuszczyńska. Rada Seniorów ma integrować środowiska osób starszych i wzmacniać ich udział w życiu lokalnej społeczności. Przede wszystkim będzie doradzać władzom miasta, opiniować wszelkie projekty dotyczące seniorów, aktywizować starszych, a także podejmować własne inicjatywy. Ponadto Rada Seniorów ma ułatwiać seniorom kontakt z urzędem, a także ma być miejscem, do którego każdy starszy mieszkaniec będzie mógł się zwrócić ze swoim problemem lub pomysłem. Ma przeciwdziałać wykluczeniu seniorów, poprzez inicjację wydarzeń kulturalnych, sportowych, edukacyjnych czy akcji prozdrowotnych. Ważną częścią działalności rady będzie również praca na rzecz usuwania barier, utrudniających starszym funkcjonowanie, by nasze miasto było bezpieczne i przyjazne dla seniorów. W skład rady oprócz przewodniczących znaleźli się również: Tadeusz Kozikowski, Maria Matejak, Anna Mrówka, Kazimiera Nogal, Wanda Pindelska, Przemysław Rogalski, Krystyna Siemiątkowska, Jerzy Skórniewski, Marek Zieliński i Bożena Zwolińska. Kolejne posiedzenie w sali przy ul. Świetlicowej 1 zaplanowano na 14 lutego (godz. 15). Warto dodać, że dwie podobne inicjatywy Młodzieżowa Rada Miejska oraz Rada Sportu okazały się nietrafionym pomysłem. Jednak konstancińscy seniorzy to prężna grupa i miejmy nadzieję, że ich praca w radzie przyniesie pozytywne efekty.

Reklamy Google:


Ponadto już na najbliższej sesji, 8 lutego, Rada Miejska Konstancina-Jeziorny uchwali program "Konstancińska Karta Seniora". W naszej gminie obecnie mieszka aż 6865 osób, które ukończyły 60 lat. Jest to więc bardzo liczna grupa społeczna. Jednym z pomysłów samorządu na zaspokojenie jej potrzeb jest właśnie karta seniora. Głównym celem programu jest aktywizacja społeczna seniorów poprzez stworzenie oraz rozwijanie systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień umożliwiających im uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym oraz łatwiejszy dostęp do ofert świadczonych przez gminne jednostki organizacyjne oraz inne podmioty, które przystąpią do programu. Karta seniora uprawni do 50% zniżki na udział w odpłatnych zajęciach i imprezach sportowych organizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, 15% zniżki na zakup biletów na imprezy Konstancińskiego Domu Kultury, a także do 15% zniżki na wybrane, odpłatne badania laboratoryjne w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej niefinansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Ponadto do programu mogą przystąpić również inne instytucje publiczne, firmy i przedsiębiorcy oraz organizacje pozarządowe, które w ramach świadczonych przez siebie usług będą realizować system zniżek, ulg, preferencji i uprawnień dla seniorów. Kartę bezpłatnie będzie można wyrobić w urzędzie miasta.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Nabór kandydatów
do rady seniorów


Od 28 listopada do 2 grudnia można zgłaszać kandydatów do Rady Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna. W jej skład, na czteroletnią kadencję, wejdzie od 9 do 15 osób. Do rady mogą kandydować mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 60 lat i mają poparcie co najmniej 12 osób z tej samej grupy wiekowej.Rada Seniorów w Konstancinie-Jeziornie

W Konstancinie-Jeziornie powstanie Rada Seniorów. Prawdopodobnie zostanie powołana na najbliższej sesji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny. Rada Seniorów ma przede wszystkim działać na rzecz najstarszych mieszkańców gminy, doradzając samorządowcom. W radzie, która będzie pracowała społecznie, zasiądą mieszkańcy, mający co najmniej 60 lat.

czwartek 26 stycznia 2017 - 14:14:14 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja