Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Powiat zainwestuje w Konstancin


Powiat zainwestuje
w Konstancin


W tym roku samorząd powiatu piaseczyńskiego wyda na inwestycje w gminie Konstancin-Jeziorna ok. 5,5 mln złotych. Najwięcej pochłonie przebudowa dwóch dróg powiatowych. Na ten rok starostwo zaplanowało remont ul. Mirkowskiej oraz ul. Wareckiej.


Planowane dochody powiatu piaseczyńskiego w 2017 roku wyniosą ponad 224,1 mln złotych, a przyszłoroczne wydatki mają ukształtować się na poziomie 220,1 mln złotych, w tym na inwestycje około 26 mln złotych. Wśród 28 zadań inwestycyjnych znalazło się 6, które dotyczą naszej gminy.

Reklamy Google:


Najwięcej będzie kosztowała przebudowa ul. Mirkowskiej na odcinku między mostami. Powstanie nie tylko nowa nawierzchnia, lecz także chodniki, zatoki autobusowe, ścieżka rowerowa i odwodnienie. W planach jest również sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych, o którą od lat zabiegają mieszkańcy. Na ul. Mirkowskiej, w pobliżu przystanku autobusowego, doszło bowiem do kilku groźnych wypadków z udziałem pieszych. W planach przebudowy nie ma natomiast remontu kładki przy kościele. Co ciekawe, w 2010 roku przebudowę tego fragmentu ul. Mirkowskiej odłożono na "później", właśnie po to, by uwzględnić remont mostka. Zabiegały o to ówczesne władze gminy. Tyle że zarządcą przepustu nad kanałem jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który teraz nie planuje go remontować. Warto dodać, że na tę inwestycję powiat zdobył rządową dotację w wysokości ok. 1,3 mln złotych. Natomiast z własnych środków budżetowych zarezerwował 1,5 mln złotych. Jednak nim drogowcy zabiorą się za prace gmina musi przebudować główny kolektor ściekowy osiedla Mirków. Ma to kosztować ok. 1,5 mln złotych. Mieszkańców czekają więc dość długotrwałe utrudnienia i prawdopodobnie już wiosną na ul. Mirkowskiej zaczną się wykopy.

Następną kosztowną inwestycją drogową powiatu będzie kolejny etap remontu trasy Konstancin-Baniocha. W tym roku nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku ul. Wareckiej od ronda Inki na Królewskiej Górze do granicy naszej gminy w Borowinie. Tegoroczne prace mają kosztować 1,5 mln złotych, a cała inwestycja zakończy się w przyszłym roku.

Samorząd powiatu zaplanował również termomodernizację budynków Domu Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Potulickich 1. W tym roku prace mają kosztować 1 mln złotych, a inwestycja zakończy się w 2018 roku i pochłonie w sumie 3,22 mln złotych. Nieco mniejszą kwotę samorząd powiatu zarezerwował na rozpoczęcie przebudowy instalacji ogrzewania oraz modernizację Zespołu Szkół przy ul. Mirkowskiej 39 (150 tys. złotych w tym roku). Cały projekt ma kosztować ponad 2,5 mln złotych i prawdopodobnie zakończy się w 2019 roku. Natomiast na dokończenie ubiegłorocznego remontu mostu w Obórkach starostwo wyda jeszcze 50 tys. złotych. Powiat sfinansuje również budowę nowoczesnego systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach w całym powiecie piaseczyńskim (ponad 122 tys. złotych).

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


czwartek 05 stycznia 2017 - 13:59:40 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja