Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Kulturalny Klub "Drabina" w Skolimowie


Kulturalny Klub "Drabina" w Skolimowie

W sobotę 11 kwietnia w Budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Pułaskiego 72 w Konstancinie-Jeziornie odbyło się spotkanie inaugurujące powstanie klubu integracji społecznej i rozwoju "Drabina", działającego w ramach Konstancińskiego Domu Kultury. Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy, instruktorzy, Anna Klonowska z KDK oraz radny Tomasz Nowicki.


Na początku spotkania głos zabrał prezes OSP Skolimów Mieczysław Banach, pomysłodawca projektu obywatelskiego, w ramach którego w budynku Straży Pożarnej w Skolimowie powstał ośrodek oferujący różne formy twórczego spędzania wolnego czasu przez mieszkańców i ich rodziny. Po krótkiej prezentacji Małgorzata Jarecka, która opracowała koncepcję funkcjonowania klubu, przedstawiła poszczególnych instruktorów, a oni sami opowiadali zgromadzonej publiczności o koncepcji proponowanych zajęć.

Reklamy Google:


W ofercie znalazły się ciekawe propozycje zarówno dla dorosłych, młodzieży jak i dzieci. Dla najmłodszych we wtorki i czwartki od godz. 14:00 do 17:00 przewidziano zajęcia plastyczno-rękodzielnicze, pod kierunkiem Katarzyny Strzeleckiej. Sekcje szycia na maszynie, projektowania strojów i stylizacji "Modnie, tanio i wygodnie" poprowadzi projektantka ubiorów Karolina Żarczyńska - w poniedziałki od 17:30 do 19:30. Koło gospodyń miejskich, czyli warsztaty z dietetyki, świadomości zdrowego odżywiania, połączone z przygotowywaniem przez uczestników zajęć zdrowych i dietetycznych potraw, poprowadzi psychodietetyk Monika Budkowska - środy godz. 17:.00 - 18:30.

Przewidziane są także zajęcia autorskiej szkoły wokalnej dla osób, które chcą nauczyć się techniki śpiewu, interpretacji tekstu i pracy nad piosenką. Poprowadzi je Małgorzata Jarecka - wokalistka i dziennikarka telewizyjna oraz gościnnie pedagog nauki emisji głosu Jaga Voice, pracująca na codzień z zawodowcami. Zajęcia przewidziane są dla dzieci od 7 roku życia młodzieży oraz dorosłych indywidualnie i grupowo. Zajęcia językowe z angielskiego i francuskiego poprowadzi neative speaker Anna Leśniewska, w piątki 14:00 - 18:00.

We wtorki w godz. 17:30 - 19:00 przewidziano zajęcia pilates, czyli zdrowy kręgosłup i dobre samopoczucie z elementami jogi i relaksacji, przeznaczone dla osób w różnym wieku - instruktor Ilona Bałdyga. Zaplanowano również próby amatorskich i półprofesjonalnych zespołów muzycznych oraz działania mające na celu budowanie etosu Ochotniczej Straży Pożarnej w społeczeństwie, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Mieszkańcy bardzo ucieszyli się, że w końcu w "nieco zapomnianym Skolimowie" będą mieli swoje miejsce spotkań, edukacji i rozrywki. Niektórzy poddali pomysł, że chętnie przychodząc na zajęcia napiliby się dobrej kawy. Zgromadzeni podkreślali, że inicjatywa jest bardzo potrzebna, gdyż od lat Skolimów jest pod tym względem zaniedbywany. Problemem okazało się przeprowadzenie niewielkiego remontu w sali, która wymaga natychmiastowego odświeżenia, by zajęcia mogły się niebawem rozpocząć. Zebrani podkreślali, że potrzebna jest dobra wola władz, żeby klub mógł ruszyć jak najszybciej. Inaczej zaangażowanie pomysłodawców i wielu osób pójdzie na marne. Zebrani zaczęli zapisywać się do poszczególnych sekcji, zachęcając również do aktywności przyjaciół i sąsiadów. Podkreślali, że o tej inicjatywie powinni dowiedzieć się wszyscy.

Na poszczególne zajęcia zapisało się podczas sobotniego spotkania 56 osób, co świadczy o dużym zainteresowaniu mieszkańców i potrzebie uruchomienia klubu. Proponowane zajęcia spotkały się z dużą aprobatą i zainteresowaniem zgromadzonych osób. Wszyscy zebrani wypełniali ankietę oraz zgłaszali swój udział w poszczególnych zajęciach, chwaląc inicjatywę, której w tym miejscu jak podkreślali od lat brakowało.

Pozostają pytania jak szybko uda się uruchomić i przystosować obiekt oraz z jakich środków zostanie pokryte odmalowanie wnętrz oraz utrzymanie. W tej kwestii musi zabrać głos gmina, która powinna liczyć się z głosami i wolą mieszkańców Skolimowa.

Informacje na temat klubu "Drabina" w Skolimowie oraz zapisów na zajęcia można uzyskać pod poniższymi adresami mailowymi, podając sekcję, imię i nazwisko oraz kontakt telefoniczny: biuro©konstancinskidomkultury.pl, drabinaskolimow©gmail.com, tel: KDK 22 484 20 20.

Kwestia wysokości odpłatności za zajęcia nie została rozstrzygnięta. Wszyscy zebrani jednogłośnie podkreślali, że władze gminy Konstancin-Jeziorna powinny poprzeć projekt i dopomóc mieszkańcom w jego realizacji.

Źródło: Małgorzata Jarecka

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

W Skolimowie rusza
klub "Drabina"


W Skolimowie rozpoczyna działalność Kulturalny Klub "Drabina". Spotkanie inauguracyjne dla mieszkańców odbędzie się w sobotę 11 kwietnia o godz. 12:00 w OSP Skolimów przy ulicy Pułaskiego 72 w Konstancinie-Jeziornie.

poniedziałek 13 kwietnia 2015 - 10:02:02 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja