WiadomośćŚcieżka rowerowa z Powsina do Konstancina (więcej...)
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 21 grudnia 2013 - 13:00:55


Ścieżka rowerowa z Powsina do Konstancina

Władze samorządowe Warszawy przedstawiły plan rowerowych inwestycji na 2014 rok. Jeden z punktów, który w szczególności zasługuje na uwagę, to budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej z Powsina do Konstancina-Jeziorny. Inwestycja ucieszyłaby wszystkich rowerzystów z terenu naszego miasta.


Reklamy Google:


Na początku grudnia Łukasz Puchalski, pełnomocnik rowerowy miasta Warszawy, ogłosił plany związane z inwestycjami rowerowymi w przyszłym roku. Założenia są bardzo ambitne i zakładają budowę 60 km dróg dla rowerzystów i pasów na jezdni. Co ważne, warszawskie ścieżki mają powoli łączyć się w sieć.

Lista planowanych inwestycji dla rowerzystów jest dosyć długa. Jedną z nich jest droga rowerowa wzdłuż Powsińskiej i Wiertniczej od Trasy Siekierkowskiej aż do Wilanowa. Ma również powstać brakujący odcinek ścieżki z Powsina do Konstancina-Jeziorny. Władze Warszawy zapowiadają także inwestycje związane z utworzeniem pasów dla cyklistów na jezdniach.

Zobacz pełną listę planowanych inwestycji

Warszawa stara się też o dotację unijną na kolejne 170 km ścieżek, dzięki którym podróżowanie rowerem z peryferii stolicy do centrum ma być o wiele prostsze niż obecnie. Żeby dojść do tego należy połączyć ze sobą oderwane ścieżki rowerowe i wybudować kolejne, które planowane są już od kilku lat.

Być może już niedługo podróż rowerem z Konstancina-Jeziorny do centrum Warszawy będzie o wiele prostsze i co najważniejsze - bezpiecznie.

Źródło: polskanarowery.sport.pl

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

"Postaw na rower"
w Konstancinie


Społeczni Obywatele Konstancina zapraszają mieszkańców naszej gminy do udziału w akcji "Postaw na rower!". Organizatorzy zbierają pomysły dotyczące spraw ważnych dla rowerzystów. Celem akcji jest poprawa infrastruktury rowerowej w gminie Konstancin-Jeziorna.Wiosna w Konstancinie
dla rowerzystów


Ten rok zapowiada się niezwykle obiecująco dla konstancińskich rowerzystów. Wiosną na terenie Konstancina-Jeziorny zostaną otwarte wypożyczalnie rowerów Veturilo. W naszej gminie i w jej okolicy powstaną również nowe ścieżki i szlaki dla rowerzystów. Ponadto jednoślady po kilku latach zakazu będą mogły znów poruszać się po Parku Zdrojowym, w którym została dla nich wytyczona specjalna trasa.Ślepe ścieżki rowerowe
w Konstancinie


Mimo że Konstancin-Jeziorna sprzyja wycieczkom rowerowym i przyciąga wielu amatorów jednośladów z sąsiednich miast, gminne szlaki i ścieżki rowerowe pozostawiają wiele do życzenia. Podczas przebudowy drogi wojewódzkiej nr 724 powstała nowoczesna i wygodna ścieżka. Niestety nie można nią dojechać ani do Parku Zdrojowego, ani do stolicy.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://konstancin24.eu/news.php?extend.1679 )