WiadomośćPrzebudowa Szkoły Podstawowej nr 1 ruszy w wakacje
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa 16 maja 2018 - 14:22:12


Przebudowa Jedynki
ruszy w wakacje


W wakacje zacznie się długo oczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Wojewódzkiej. W Jedynce powstaną nowe sale lekcyjne, kuchnia i stołówka, a przede wszystkim duża sala gimnastyczna, której najbardziej brakowało uczniom i nauczycielom. Prace budowlane będą kosztowały 10,395 mln złotych i mają zakończyć się do września 2020 roku.


Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na wykonanie rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Wojewódzkiej. Wystartowały w nim tylko dwie firmy. Najtańsza oferta wyniosła 10,395 mln złotych. Prace budowlane maja ruszyć w wakacje, ale nie skończą się przed pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego. Przebudowa zakrojona na szeroką skalę zakończy się najpóźniej latem 2020 roku. Szkoła nie zostanie zamknięta na czas przebudowy. Urzędnicy zapewniają, że będą zachowane wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Nie obędzie się jednak bez trudności, które z pewnością odczują uczniowie i nauczyciele. Dotychczasowe kuchnia i stołówka zostaną rozebrane. W ramach przebudowy powstaną od nowa. Na tymczasową jadalnię zostanie przystosowana jedna z sal lekcyjnych, a posiłki będą przywożone z zewnątrz.

Reklamy Google:


Jedynka przede wszystkim zyska nową salę gimnastyczną. Jej dach ma być pokryty zielenią, a część jej elewacji będą porastały ozdobne pnącza. Roślinność ma sprawić, że obiekt będzie pasował do leśnego otoczenia. Hala sportowa o wymiarach 22 na 37 metrów powstanie od strony ul. Wojewódzkiej, częściowo na gminnej działce sąsiadującej ze szkołą. Budowa nie spowoduje zniszczenia boiska, ani wycinki starych sosen, rosnących wokół placówki. Obiekt ma służyć nie tylko uczniom, lecz także innym mieszkańcom, po godzinach pracy szkoły. Dlatego też zaprojektowano osobne wejście z ulicy. Oprócz sali gimnastycznej zostanie zbudowany również piętrowy łącznik prowadzący do starej części. Znajdą się w nim szatnie, toalety, magazynek i pomieszczenie dla trenerów oraz trzy nowe sale lekcyjne. W nowym projekcie zagospodarowania terenu zadbano także o dodatkowe miejsca parkingowe wokół szkoły.

Samorząd planuje rozpocząć także rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Szkolnej. Jednak niedawno w niedawno zakończonym przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy. Zgłosiła się tylko jedna firma, która złożyła zbyt wygórowaną ofertę na prawie 2,250 mln złotych. Natomiast samorząd chciałby przeznaczyć na tę inwestycję maksymalnie 1,8 mln złotych. Samorząd prawdopodobnie będzie musiał zwiększyć finansowanie tego przedsięwzięcia. Nad jednym ze skrzydeł szkoły ma powstać piętro z salami lekcyjnymi, toaletami i windą. Remont ma potrwać rok, tak by wszystko było gotowe na przyjście uczniów we wrześniu 2019 roku.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


Zobacz artykuły powiązane:

Wiosną ruszy rozbudowa Jedynki

W przyszłym roku rozpocznie się długo oczekiwana rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Wojewódzkiej. Powstaną nowa sala gimnastyczna, stołówka, kuchnia oraz łącznik, w którym znajdą się m.in. nowe sale lekcyjne, szatnie i toalety. Budowa, która ma zacząć się wiosną przyszłego roku, została wstępnie oszacowana na ponad 11,7 mln złotych. Nowa część Jedynki ma być gotowa we wrześniu 2019 roku.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://konstancin24.eu/news.php?extend.3680 )