WiadomośćDzień Strażaka w Konstancinie
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 11 maja 2018 - 06:44:35


Dzień Strażaka
w Konstancinie


Wielka parada strażacka, pokazy musztry paradnej, pokazy akcji pożarniczych i ratownictwa medycznego, prezentacje samochodów i sprzętu strażackiego, jak również wielki kiermasz różnych produktów i wyrobów. To część atrakcji, która oczekiwać będą na przybyłych w niedzielę, 13 maja do Parku Zdrojowego na Dzień Strażaka. Dla dzieci, specjalnie z tej okazji, pojawi się sam Strażak Sam.


Jest w orkiestrach dętych jakaś siła...

Obchody gminnego Dnia Strażaka rozpocznie wielka parada strażacka, z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia, pocztów sztandarowych i strażackich wozów bojowych. W Parku Zdrojowym przy amfiteatrze podziwiać będziemy pokazy musztry paradnej w wykonaniu tych orkiestr. Tam też odbędzie się uroczysty apel oraz wręczenie odznaczeń dla druhów ochotników. Na zakończenie zaś koncert na którym usłyszymy światowe przeboje w orkiestrowych aranżacjach.

Reklamy Google:


Przyjedzie Strażak Sam

W Parku Zdrojowym pojawi się też Strażak Sam. Będzie prowadził zabawy i konkursy, będzie można zrobić zdjęcie ze Strażakiem Samem, otrzymać pamiątkową przypinkę. Dzieci, ale i dorośli, będą podziwiać pokazy gaśnicze przygotowane jednostki OSP, a także sprzęt i samochody strażackie. Będzie też kiermasz m.in. z produktami i wyrobami rękodzielniczymi, zabawkami, produktami eko i bio.

Jubileusz OSP w Kawęczynku

W tym roku Dzień Strażaka obchodzić będziemy w jubileuszowym roku 30-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynku. W okresie trzech dekad kawęczyńscy ochotnicy wiele razy ratowali życie i dobytek mieszkańców, pomagali w sytuacjach zagrożenia, wspierali w codziennym trudzie. Będzie okazja, aby podczas Dnia Strażaka podziękować im za to zaangażowanie, poświęcenie i trud włożony w budowanie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.

Program Dnia Strażaka:

12:00-17:00 Strażak Sam w Parku Zdrojowym: pamiątkowe zdjęcia, zabawy i konkursy z nagrodami
13:30 Parada z udziałem orkiestr dętych wraz z mażoretkami - spod Starej Papierni do Parku Zdrojowego
14:15 Msza św. polowa w amfiteatrze
15:15 Musztra paradna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie
15:30 Wręczenie odznaczeń dla strażaków
16:00 Musztra paradna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia
16:15 Koncert orkiestr dętych w amfiteatrze - aranżacje znanych utworów popowych i rockowych

Źródło: UMiG Konstancin-Jeziorna

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościDzień Strażaka w Konstancinie-Jeziornie - plakat:

Dzień Strażaka 2017 w Konstancinie-Jeziornie - zobacz film:


Zobacz artykuły powiązane:

Dzień Strażaka w Konstancinie - relacja

W niedzielę, 7 maja w Konstancinie-Jeziornie odbył się huczny Dzień Strażaka. Uroczystość uświetniły niezwykle efektowna strażacka parada oraz rodzinny piknik w Parku Zdrojowym. Uczczono również jubileusz 100-lecia powstania OSP Skolimów, a najbardziej zasłużonych strażaków z całej gminy odznaczono medalami za wzorową służbę.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://konstancin24.eu/news.php?extend.3678 )