WiadomośćXII Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 23 marca 2015 - 07:02:29


XII Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

Grand Prix XII Festiwalu Małych Form Teatralnych w Konstancinie-Jeziornie zdobył Zespół Szkół nr 2 za spektakl "Ja chłopiec". W festiwalu, który w sobotę i niedzielę odbył się w Hugonówce, wzięły udział dzieci i młodzież z konstancińskich szkół oraz grup teatralnych Konstancińskiego Domu Kultury.


W tym roku o główną nagrodę festiwalu ubiegało się 10 spektakli przygotowanych przez dzieci, młodzież i nauczycieli z konstancińskich szkół oraz z grup teatralnych działających przy KDK. Sztuki były niezwykle różnorodne. Jak zwykle, nie zabrakło dobrego humoru, wzruszeń oraz niezwykle ważnych tematów. Spektakle stały na bardzo wysokim poziomie. Imponowały zarówno gra aktorska, jak i kostiumy oraz scenografia.

Jury, w którym zasiedli aktorzy Katarzyna Michalska, Leszek Zduń oraz reżyser Radosław Dunaszewski (przewodniczący), miało niezwykle trudne zadanie. "W tym roku na scenie mieliśmy okazję zobaczyć wiele dobrego, bo były historie z początku naszej ery oraz współczesne tematy, co niezwykle cieszy" - podczas uroczystości wieńczącej festiwal mówił Leszek Zduń. "Gratuluję i dziękuję wszystkim młodym aktorom oraz ich opiekunom. Byliście odważni i wspaniali" - dodał juror.

Reklamy Google:


Przed ogłoszeniem laureatów głos zabrał również przewodniczący jury. "Przede wszystkim gratuluję wszystkim nauczycielom, ponieważ jako reżyser wiem, jak trudno pracuje się z dziećmi" - mówił Radosław Dunaszewski. Oprócz wielu pochwał autorzy spektakli usłyszeli również krytyczną opinię. "Wszystkie spektakle miały potencjał, ale nie zawsze był on wykorzystany. To jest uwaga dla nauczycieli, że te spektakle można na pewno uczynić jeszcze lepszymi. Bardzo ważny jest przekaz, komunikacja między aktorami, a publicznością" - dodał reżyser.

Następnie wręczono kilkanaście wyróżnień dla najlepszych artystów festiwalu. Beata Siwicka, nauczycielka z Gimnazjum No Bell Montessori otrzymała je za odwagę w podejmowaniu trudnych tematów w spektaklu "Guma do życia". Paulinę Jaszczuk-Sikorską, nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy jury wyróżniło za kreatywne łączenie konwencji baśniowej w sztuce "Harry Kopper, czyli opowieść o chłopcu, który chciał zostać czarodziejem". Za kostiumy nagrody otrzymały spektakle "Królewna Hortensja" (grupa teatralna KDK Teatrzaki) oraz "Harry Kopper, czyli opowieść o chłopcu, który chciał zostać czarodziejem" (Szkoła Podstawowa w Opaczy). Najlepszą scenografię, zdaniem jury, miała sztuka Zespołu Szkół nr 4 w Słomczynie pt. "Game over - życie w realu". Za reżyserię wyróżniono Ewę Cielesz za spektakl "Papierowi ludzie" (grupa teatralna KDK Miniatura). Wręczono również wyróżnienia za indywidualne i grupowe kreacje aktorskie. Najlepszą obsadę miały spektakle "Sekret" (Zespół Szkół nr 3 przy ul. Bielawskiej) oraz "Game over - życie w realu" (Zespół Szkół nr 4 w Słomczynie).

Punktem kulminacyjnym uroczystości było ogłoszenie zdobywcy tegorocznego Grand Prix. Nagrodę dla najlepszego spektaklu zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Żeromskiego za sztukę "Ja chłopiec". Uczniowie przygotowali spektakl pod okiem nauczycielki oraz instruktora teatralnego Ewy Cielesz, której inna sztuka zdobyła Grand Prix również w ubiegłym roku. Nagrody, kwiaty, statuetki i dyplomy wręczali Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor KDK, burmistrz Kazimierz Jańczuk oraz jego zastępca Ryszard Machałek. Główną nagrodą dla najlepszej grupy będą zajęcia aktorskie w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie.

XII Festiwal Małych Form Teatralnych tradycyjnym uderzeniem w gong, zakończył burmistrz Kazimierz Jańczuk, który wcześniej podziękował i pogratulował wszystkim uczestnikom.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

XI Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

W weekend 29 i 30 marca w Konstancinie-Jeziornie odbył się XI Festiwal Małych Form Teatralnych, w którym wzięła udział młodzież ze wszystkich konstancińskich szkół oraz grupy teatralne z Konstancińskiego Domu Kultury. Grand Prix festiwalu, który pierwszy raz odbył się w Hugonówce przy ul. Mostowej 15, zdobyła grupa Miniatury, ucząca się teatralnego kunsztu w Konstancińskim Domu Kultury pod okiem Ewy Cielesz.X Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

W sobotę i niedzielę 16-17 marca w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Mirkowskiej 39 w Konstancinie-Jeziornie odbył się jubileuszowy X Festiwal Małych Form Teatralnych, którego organizatorem był Konstanciński Dom Kultury. Jury obejrzało i oceniło 11 spektakli przygotowanych przez konstancińskie szkoły oraz grupy teatralne z KDK. W tym roku Grand Prix zdobył Zespół Szkół nr 4 w Słomczynie, który przygotował sztukę pt. "Bajka o królu, który chciał być dziadkiem".IX Festiwal Małych Form Teatralnych - relacja

Ostatni weekend w Konstancinie-Jeziornie upłynął pod znakiem teatru, ponieważ w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Mirkowskiej 39 odbył się IX Festiwal Małych Form Teatralnych. W konkursie wzięło udział 12 spektakli przygotowanych przez gminne szkoły oraz Konstanciński Dom Kultury. Tegoroczne Grand Prix zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy za spektakl „Odwaga w życiu pomaga”, który jury uznało za najlepszy.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://konstancin24.eu/news.php?extend.2345 )