WiadomośćPolicyjne poszukiwania w Dębówce (więcej...)
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez kacper
środa 30 kwietnia 2014 - 09:59:52


Policyjne poszukiwania
w Dębówce


Policja prowadzi tajemnicze prace wykopaliskowe na terenie zalewowym położonym nad Wisłą w Dębówce. Centralne Biuro Śledcze ani prokuratura nie udzielają mediom informacji na ten temat. Jednak, jak nieoficjalnie podaje portal tvp.info, policja prawdopodobnie poszukuje zwłok. W Dębówce mogą bowiem być zakopane ciała ofiar gangsterskich porachunków.


Przeszło tydzień temu na terenach zalewowych w pobliżu Wisły w Dębówce pojawił się ciężki sprzęt. Koparka rozkopuje teren w pobliżu rzeki, znajdujący się niedaleko wału wiślanego, w miejscu zarośniętym drzewami i gęstymi krzakami, gdzie rzadko zapuszczają się nawet tutejsi mieszkańcy oraz wędkarze.

Dość nieoczekiwanie okazało się, że wykopaliska prowadzą policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i pilnują, by w zarośla nie mogli dostać się postronni świadkowie. Policja i prokuratura potwierdziły jedynie, że prowadzą poszukiwania w związku ze śledztwem przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej. Jednak nie udzielają żadnych innych informacji na ten temat.

Reklamy Google:


W poniedziałek portal tvp.info, powołując się na anonimowych informatorów, ujawnił nieoficjalną informację o tym, że CBŚ nad Wisłą poszukuje zwłok. W Dębówce mogły bowiem zostać zakopane ciała ofiar gangsterskich porachunków. Portal podaje, że funkcjonariusze znaleźli już jedne zwłoki i spodziewają się kolejnych. Jednak ani policja ani prokuratura nie potwierdzają i nie komentują tych informacji.

Jak podaje tvp.info, poszukiwania w Dębówce mogą dotyczyć śledztwa prowadzonego w sprawie rozbitego w ubiegłym roku gangu, działającego zarówno w Konstancinie-Jeziornie, jak i w innych podwarszawskich miejscowościach. Nieoficjalnie mówi się, że przestępcy mieli urządzić w Dębówce cmentarzysko, gdzie zakopywali ciała ofiar swoich porachunków.

W sierpniu w Konstancinie-Jeziornie został zatrzymany "Bukaciak", przywódca grupy, zajmującej się m.in. wyłudzeniami i handlem narkotykami. Aresztowano również inne osoby związane z gangiem, a w grudniu odkryto pokaźny arsenał gangsterów, który znajdował się na jednej w konstancińskich posesji. Znaleziono w nim broń palną używaną podczas przestępstw.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości

Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://konstancin24.eu/news.php?extend.1873 )