WiadomośćKosa Konstancin zgarnia puchar w Brodnicy!
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 10 marca 2012 - 05:54:34


Kosa Konstancin zgarnia puchar w Brodnicy!

Kolejny weekend i kolejne sukcesy piłkarzy z Konstancina. W sobotę 3 marca drużyna Kosy Konstancin 2004 zajęła 1. miejsce w silnie obsadzonym turnieju halowym w Brodnicy. Tego samego dnia zespół Kosy 2000 powtórzył ubiegłoroczny sukces na prestiżowym turnieju Mini Legia Cup. Gratulujemy!


W sobotę 3 marca drużyna Kosy 2004 zajęła 1. miejsce w silnie obsadzonym turnieju halowym w Brodnicy. W fazie grupowej Orliki z Kosy pokonały 2:1 Olimpię Elbląg, 2:0 DAP I Brodnicę i zremisowały z A.S. Pomorze Sopot 0:0. Do grupy finałowej oprócz Kosy trafiły zespoły DAP Toruń i Zawiszy Bydgoszcz. Jedyne zwycięstwo odniósł zespół z Konstancina w meczu z Torunianami. Pozostałe spotkania finałowe zakończyły się remisami 1:1.

"Zwycięstwo satysfakcjonuje, ale jeszcze bardziej jestem zadowolony z poziomu gry moich zawodników" - powiedział po zawodach trener Sławomir Woźniak. Co więcej, zawodnik Kosy Ashley Akpan został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju pomimo, iż nie strzelił ani jednej bramki! Natomiast Mikołaj Mogielnicki, z czterema trafieniami, uplasował się na drugim miejscu pod względem skuteczności. Ta wygrana była wspaniałą nagrodą dla zawodników za ciężką pracę na treningach. Wprawdzie jeszcze dużo nauki przed nimi, ale już widać, że podążają we właściwym kierunku.

Klasyfikacja końcowa turnieju
1.Kosa Konstancin
2.Zawisza Bydgoszcz
3.DAP Toruń
4.Olimpia Elbląg
5.A.S. Pomorze Sopot
6.DAP II Brodnica
7.Unia Wąbrzeźno
8.Olimpia 2004 Elbląg
9.Legia-Bart Bartoszyce
10.UKS 12 Włocławek
11.DAP I Brodnica
12.Mały Piłkarz Inowrocław

Reklamy Google:


Również w sobotę 3 marca, zespół Kosy 2000 powtórzył ubiegłoroczny sukces na prestiżowym turnieju Mini Legia Cup, organizowanym corocznie przez Akademię Piłkarską Legii Warszawa w Hali Piłkarskiej na Bemowie.

W tych zawodach Kosę Konstancin miała reprezentować jedna drużyna, jednak w związku z wycofaniem się zespołu Agrykoli Warszawa, lukę zapełnił drugi zespół Kosy Konstancin. Los sprawił, że obie drużyny trafiły do tej samej grupy. Drugi zespół Kosy walczył na miarę swoich możliwości i ostatecznie zajął 10-te miejsce. Trzeba jednak podkreślić, używając żargonu futbolowego, iż mieli pecha trafiając do tzw. "grupy śmierci". Po zakończeniu turnieju okazało się, że Kosa II 2000 grała w grupie z 1, 2 i 4 drużyną zawodów.

Natomiast występ Kosy I 2000 w tym turnieju, to mieszanka umiejętności, ambicji i... szczęścia. Chłopcy zaczęli turniej dość niemrawo i w fazie grupowej zanotowali wygraną, remis oraz porażkę. Kosa I 2000 "rzutem na taśmę" dostała się do finałowej ósemki. Niepokój trenera Tomasza Citkowicza był uzasadniony. Perspektywy nie były optymistyczne, a jednak w ćwierćfinale Kosa I pokonała 2:0 Broń Radom, a w półfinale pewnie wygrała z Pogonią Siedlce 3:1.

W ostatnim spotkaniu Kosie I 2000 przyszło zmierzyć się z drużyną Legii II Warszawa (w rzeczywistości był to pierwszy skład Legii). Scenariusz meczu o 1 miejsce był godny finału, a grę Kosy można opisać krótkim stwierdzeniem - od zera do (prawie) bohatera. Po 10 minutach, przegrywając 0:4, Kosa podniosła się z kolan i porwana dopingiem kibiców zdołała w ciągu 3 minut strzelić 3 bramki! Kolejne dwa strzały zostały wybronione przez Legię i... czas się skończył. Turniej zasłużenie wygrała drużyna Legii II Warszawa, jednak końcówka meczu pokazała, że w Kosie 2000 tkwi wielki potencjał.

Klasyfikacja końcowa turnieju
1.Legia II Warszawa
2.Kosa Konstancin
3.Szkoła Futbolu Wilanów
4.Pogoń Siedlce
5.Legia I Warszawa
6.SEMP Ursynów
7.Białe Orły
8.Broń Radom
9.Drukarz Warszawa
10.Kosa II Konstancin
11.Pilica Białobrzegi
12.OSiR Żyrardów


Finał Mini Legia Cup - 3 marca 2012 r.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Kosa wygrywa w turnieju "Ursus Cup"!

W miniony weekend, 25-26 lutego, drużyna Kosy Konstancin rocznik 2002, prowadzona przez trenera Sławomira Woźniaka, wzięła udział w dwóch turniejach halowych - w Łazach i Ursusie. Piłkarze Kosy zaczęli od zdobycia 2. miejsca w sobotnim turnieju, a dzień później nie dali szans przeciwnikom, zajmując 1. miejsce!


Kosa Konstancin:
2. miejsce na Targówku!


Kolejny sukces zespołu Kosy Konstancin. W miniony weekend piłkarze Kosy z rocznika 2004 zdobyli drugie miejsce w turnieju rozgrywanym na Targówku w Warszawie. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Ashley Akpan, zawodnik Kosy Konstancin.


Nasz patronat:
Kosa Konstancin!


Podanie na pole karne, strzał i... GOL!!! Z przyjemnością donosimy, że nasz portal został partnerem medialnym najbardziej znanego klubu piłkarskiego w naszym regionie - Kosy Konstancin. Od teraz w portalu Konstancin24.eu ukazywać się będą najnowsze wydarzenia związane z klubem, relacje z meczy, zdjęcia oraz video prosto z murawy. Zapraszamy!Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://konstancin24.eu/news.php?extend.931 )