WiadomośćCzy pasty wybielające działają? Porównanie past
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 06 maja 2023 - 07:56:02

Czy pasty wybielające działają? Porównanie past do wybielania zębów
Z pewnością wielu z nas zależy na efekcie białych i lśniących zębów. W jaki sposób możemy to osiągnąć? Na czym polegają profesjonalne zabiegi wybielania zębów? Czy pasty wybielające mogą być skuteczne? Jak działają i jakie składniki obecne są w tego typu środkach? W tekście poniżej znajdziesz porównanie najlepszych wybielających past do zębów. Zachęcamy do lektury.Wybielanie zębów może zostać przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym lub w domu. Istnieją dwie profesjonalne metody na przywrócenie zębom ich naturalnej barwy. Pierwsza polega na nałożeniu na zęby specjalnego żelu, dodatkowo aktywowanego światłem. Pozwala to nie tylko na usunięcie osadów powierzchniowych, ale również na wybielenie poszarzałych zębów martwych. Taki zabieg trwa około godziny. Drugi sposób uwzględnia noszenie specjalnych nakładek z żelem wybielającym. Pacjent powinien korzystać z nich przez kilka tygodni, najlepiej każdej nocy.

Nie wszyscy jednak kwalifikują się do intensywnego wybielania zębów. Wiele osób sięga więc po pasty wybielające, które nie dadzą takiego efektu jak profesjonalne zabiegi, jednak są dość tanie i można stosować je samodzielnie w domu. Przy korzystaniu z tego typu środków należy pamiętać również o profilaktyce próchnicy. Warto wybierać pasty do zębów z fluorem, który nie tylko chroni przed wspomnianą dolegliwością, ale także odbudowuje ubytki w szkliwie zębowym.

Jak działają pasty wybielające do zębów?

W wybielających pastach do zębów znajdują się substancje, dzięki którym możliwe jest mechaniczne lub enzymatyczne usuwanie osadów po kawie, herbacie, czerwonym winie czy papierosach. To m.in. wodorowęglan sodu, węgiel aktywny czy nadtlenek wodoru. Właściwości wybielające pasty do zębów określane są poprzez współczynnik ścieralności dla zębiny, czyli RDA. Środki do codziennego stosowania nie powinny przekraczać 45 RDA, natomiast zdecydowanie lepsze efekty wybielające osiągniemy, szczotkując zęby pastą z RDA około lub powyżej 100. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować silnych preparatów wybielających częściej niż dwa razy w tygodniu, gdyż w przeciwnym razie możemy doprowadzić do osłabienia szkliwa zębowego, przez co zęby staną się podatne na próchnicę. Opisy najpopularniejszych past wybielających znajdziemy na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/ranking-past-wybielajacych/

Pasty wybielające - porównanie

Pasta wybielająca UltraBlanc

Pasta wybielająca do zębów UltraBlanc wyróżnia się czarną barwą, którą zawdzięcza obecności węgla aktywnego. Wspomniany składnik rozpuszcza osady powierzchniowe, przywracając zębom ich naturalny kolor. Oprócz tego pasta skutecznie walczy z nieświeżym oddechem. Przeznaczona jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia. Składniki aktywne pasty:
• węgiel aktywny - pochłania związki odpowiedzialne za przebarwienia szkliwa
• fluor - chroni zęby przed próchnicą
• wyciągi z porostu islandzkiego i rumianku - działają antybakteryjnie i łagodzą podrażnienia.

Pasta wybielająca BlanX White Shock

Formuła pasty wybielającej BlanX White Shock Natychmiastowa Biel oparta jest o technologię ActiluX. Znajdujący się w niej składnik aktywowany światłem przylega do powierzchni szkliwa i niszczy cząsteczki odpowiedzialne za występowanie nieestetycznych plam na zębach. Pasta zawiera następujące składniki:
• dwutlenek tytanu - biały barwnik, będący również filtrem uv
• fluorofosforan sodu - źródło fluoru, który wzmacnia zęby i zapobiega próchnicy
• hydroksyapatyt - składnik szkliwa, który uzupełnia jego niedobory i posiada właściwości ścierne
• kopolimer pvm/ma - substancja tworząca powłokę na zębach i zapewniająca przyleganie innych składników aktywnych do powierzchni szkliwa
• uwodnioną krzemionkę - wyróżnia się właściwościami ściernymi i polerującymi, odpowiada za mechaniczne usuwanie osadów
• ekstrakt z płucnicy islandzkiej - wykazuje działanie oczyszczające, osłaniające, przeciwzapalne i antyseptyczne.

Pasta wybielająca Kin Whitening

Pasta Kin Whitening usuwa plamy i przebarwienia po spożyciu pokarmu, napojów lub po paleniu papierosów, jednocześnie chroniąc szkliwo przed zarysowaniem. W jej składzie obecne są substancje aktywne, takie jak:
• fluorek sodu (0,22%) - wzmacnia zęby i zapobiega próchnicy
• wodorowęglan sodu (15%) - odpowiada za mechaniczne usuwanie osadów
• pirofosforan sodu (3,3%) - zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego.
Produkt zawiera również uwodnioną krzemionkę i dwutlenek tytanu.

Pasta wybielająca Biała Perła

Kolejna pasta w naszym porównaniu to produkt marki Biała Perła. Jej działanie oparte jest o wybielanie enzymatyczne, dzięki któremu możliwe jest rozpuszczanie nalotów i osadu nazębnego. Pasta wykazuje także właściwości antybakteryjne.

W wybielaniu enzymatycznym bierze udział oksydaza glukozowa, której zadaniem jest utlenianie cząsteczek glukozy do kwasu glukonowego, będącego rozpuszczalnikiem dla wapnia, żelaza i glinu. Im większa jest rozpuszczalność minerałów, tym łatwiej jest usuwać osady nazębne. W paście wybielającej Biała Perła znajdziemy również olejek z liści eukaliptusa i olejek goździkowy, które działają antyseptycznie, przeciwbakteryjnie i zmniejszają podrażnienia. W składzie produktu obecny jest także fluor o wartości 1300 ppm. Enzymatyczne rozpuszczanie osadów pozwala na stosowanie szczoteczek z miękkimi lub średnio twardymi włóknami. Pasta polecana jest w szczególności osobom z nadwrażliwością zębów lub problemem krwawiących dziąseł.

Pasta wybielająca Elmex Whitening

Pasta Elmex Whitening świetnie sprawdzi się u osób cierpiących na nadwrażliwość zębów. Obecna w niej uwodniona krzemionka usuwa osady i przebarwienia zębów, aminofluorek wzmacnia szkliwo i chroni zęby przed próchnicą, a dwutlenek tytanu odpowiada za biały kolor produktu.

Materiał partneraŹródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://konstancin24.eu/news.php?extend.3694 )