WiadomośćKonstancin-Jeziorna: propozycje na weekend
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 18 maja 2018 - 17:48:12


Konstancin-Jeziorna: propozycje na weekend

W najbliższy weekend Konstanciński Dom Kultury zaprasza na warsztaty stylizacji które odbędą się w Mirkowie, na Targ Ziołowy w Parku Zdrojowym i na Zielone Swiątki w Ciszycy. Gwiazdą dorocznego rodzinnego pikniku tym razem będzie Norbi, który wystąpi o godz. 21. W sobotę w Parku Zdrojowym zmierzą się sympatycy Nordic Walkingu.


Przygotujmy się do obchodów Dni Konstancina

Za niespełna miesiąc, 10 czerwca podczas Dni Konstancina odbędzie się wielka parada i piknik retro w strojach w stylu Belle Epoque (lata 1980-1914). Po paradzie zostanie rozstrzygnięty tradycyjny konkurs na najpiękniejsze, najbardziej oryginalne ubranie z epoki. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału, ale najpierw trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Do wszystkich zainteresowanych skierowane są Warsztaty Stylizacji La Belle Epoque, które odbędą się w sobotę, 19 maja w godz. 17-20 w Klubie Wszyscy Razem Mirków, ul. Walentynowicz 24 (dawna Jaworskiego). Kolejne - 2 czerwca, godz. 17-20 w Klubie Kulturalnym "Drabina" przy ul. Pułaskiego 72 (OSP Skolimów). Wstęp wolny.

Reklamy Google:


Targ Ziołowy w Parku Zdrojowym

Wyjątkowa sceneria Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie będzie tłem niezwykłego wydarzenia skierowanego do amatorów zielarstwa, ziołolecznictwa, ekologii i produktów naturalnych. W niedzielę, 20 maja w godz. 11-17 odbędzie się Targ Ziołowy. Na licznych stoiskach usytuowanych w malowniczych alejach parku znajdziemy zioła, przyprawy, lokalne przetwory i naturalne kosmetyki. Podczas targu odbędą się także pokaz parzenia herbaty w samowarze (godz. 11), ziołowa pielęgnacja dla kobiet (godz. 12) oraz spacer po parku śladem leczniczych roślin (godz. 13). Wstęp wolny

Zielone Świątki z Norbim

W niedzielę, 20 maja odbędą się Zielone Świątki w Ciszycy. Festyn rodzinny, łączący w sobie zabawę, obchody kościelnego święta, a także nawiązujący do ludowych obyczajów, kultywowanych kiedyś na nadwiślanych terenach. Piknik zacznie się o godz. 15. Zapewni wspaniałą rodzinną zabawę i przybliży kulturę regionu. Rozpocznie go msza święta. Na scenie wystąpią różnorodni artyści. Dzieci będą mogły wziąć udział w wielu grach i zabawach. Nie zabraknie również kiermaszu, regionalnych przysmaków, dmuchańców, grilla oraz zabawy tanecznej. O godz. 20 przeloty śmigłowcem Sky Poland, a o godz. 21 gwiazda wieczoru - Norbi.

Z kijkami po puchar

Już w najbliższą sobotę zapraszamy do konstancińskiego Parku Zdrojowego na Puchar Polski Nordic Walking. Dla mieszkańców naszej gminy start w zawodach jest bezpłatny. Puchar Polski Nordic Walking to nie tylko ogromne wydarzenie sportowe, ale też rodzinna impreza dla wszystkich pokoleń! Pasjonaci nordic walking spotkają się 19 maja w Parku Zdrojowym. Zawodnicy zmierzą się ze sobą indywidualnie oraz drużynowo na trzech dystansach: 5, 10 oraz 21 km, z podziałem na płeć oraz kategorie wiekowe. Start konstancińskiego etapu przewidziany jest na godz. 10 (trasa 21 km), a zmagania na krótszych trasach rozpoczną się ok. godz. 11 (10 km) i 11:40 (5 km). Dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano liczne, bezpłatne atrakcje, w tym m.in.: zawody dziecięce i festyn sportowy. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronach internetowych: www.pucharpolskinw.pl, www.pfnw.eu i www.czas-start24.pl oraz bezpośrednio w biurze zawodów - dzień przed (w godz. 17.00-19.00) i w dniu imprezy. Wysokość opłaty startowej waha się od 20 zł do 70 zł i uzależniona jest od terminu rejestracji swojego uczestnictwa w imprezie oraz ewentualnych uprawnień do wybranej zniżki. Więcej informacji, w tym regulamin zawodów oraz zapisy na stronie internetowej: www.pucharpolskinw.pl.

Zapraszamy serdecznie!

Źródło: Konstanciński Dom Kultury

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPuchar Polski Nordic Walking - plakat:
Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://konstancin24.eu/news.php?extend.3682 )