WiadomośćFilmowy maj w Konstancinie
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
wtorek 08 maja 2018 - 12:58:44


Filmowy maj
w Konstancinie


W maju Konstanciński Dom Kultury zaprasza do kina. Gratką dla kinomanów będzie najbliższe spotkanie Konstancińskiego Klubu Filmowego poświęcone wybitnemu reżyserowi Milošowi Formanowi. Odbędzie się także pokaz specjalny serii dokumentalnej "Polscy Szpiedzy". Natomiast 18 maja na dużym ekranie film "Pokot" Agnieszki Holland.


Konstanciński Klub Filmowy - Miloš Forman

We wtorek, 8 maja o godz. 19 odbędzie się wyjątkowe spotkanie Konstancińskiego Klubu Filmowego. Tym razem zostanie wyświetlony jeden z najlepszych filmów Milosa Formana, niedawno zmarłego wybitnego, czeskiego reżysera. Światowy rozgłos zdobył w latach 60. XX wieku dzięki filmowi „Miłość blondynki”, który otrzymał nagrody na festiwalach w Locarno i Wenecji. Kontynuował karierę w USA, gdzie nakręcił m.in. tak wybitne filmy, jak „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Hair” czy „Amadeusz”. Reżyser ma na swoim koncie aż dwa Oscary, a jego filmy wygrywały w najważniejszych kategoriach na wielu prestiżowych festiwalach na całym świecie, zyskując status kultowych. Zapraszamy na film, którego akcja rozgrywa się za murami szpitala psychiatrycznego oraz dyskusję, zarówno o filmie, jak i twórczości wybitnego reżysera. Informacje o tytule filmu: biuro©konstancinskidomkultury.pl lub tel. 22 484 20 20. Wstęp wolny.

Reklamy Google:


Polscy szpiedzy w Hugonówce

W piątek, 11 maja o 19 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 odbędzie się pokaz specjalny serialu dokumentalnego "Polscy szpiedzy". To seria, w której na światło dzienne wychodzą tajemnice operacji polskiego wywiadu. Poznajemy fascynujące i skomplikowane życiorysy szpiegów. Twórcy programu, wraz z prowadzącym Markiem Zającem docierają do unikatowych dokumentów IPN, niepublikowanych nigdy wcześniej materiałów wideo oraz do członków rodzin agentów. Specjalny pokaz dwóch odcinków serii poświęconych szpiegom Władysławowi Mrozowi oraz Tomaszowi Turowskiemu. Po seansie spotkanie z twórcami, m.in. reżyserem Radosławem Dunaszewskim. Zachęcamy do zadawania pytań i dyskusji na temat serialu oraz pasjonującej historii wywiadu, którą odsłania. Wstęp wolny. Wejściówki do odbioru w recepcji od 8 maja.

Pokot na dużym ekranie

W piątek, 18 maja o godz. 19 Konstanciński Dom Kultury zaprasza do Hugonówki przy ul. Mostowej 15 na najnowszy film Agnieszki Holland. Nagradzana na festiwalach filmowych ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" jest jednocześnie czarnym kryminałem, thrillerem, baśnią i satyrą społeczną. Akcja rozgrywa się w małej miejscowości w Sudetach, w której dochodzi do serii tajemniczych morderstw myśliwych. Wobec bezradności policji śledztwo rozpoczyna emerytowana inżynierka. W roli głównej Agnieszka Mandat. Bilety 10 zł w kasie KDK i na www.konstancinskidomkultury.pl.

Źródło: Konstanciński Dom Kultury

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościPokot - plakat:
Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://konstancin24.eu/news.php?extend.3674 )