Wiadomość40 martwych dzików w Konstancinie-Jeziornie
(Kategoria: Konstancin-Jeziorna: WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 15 stycznia 2018 - 14:32:01


40 martwych dzików w Konstancinie-Jeziornie

​40 martwych dzików znaleziono w zeszłym tygodniu na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Zwierzęta padły z powodu wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Martwe zwierzęta znaleźli żołnierze i policjanci ze specjalnych grup poszukiwawczych.


Pierwsze informacje o martwych dzikach w Konstancinie-Jeziornie zarażonych wirusem ASF pojawiły się w listopadzie 2017 r. Główny Lekarz Weterynarii poinformował wtedy o wykryciu materiału genetycznego wirusa ASF w zwłokach czterech dzików znalezionych w naszej gminie.

Reklamy Google:


W zeszłym tygodniu specjalne grupy poszukiwawcze, złożone z policjantów i żołnierzy, znalazły na terenie gminy Konstancin-Jeziorna aż 40 martwych dzików. Wszystkie padły z powodu wirusa ASF. Dla porównania w całym ubiegłym roku zanotowano 748 przypadków zakażeń tym wirusem.

Afrykański pomór świń (ASF) - ważne informacje

Przypomnijmy, wirus ASF nie stanowi zagrożenia dla ludzi. W przypadku znalezienia martwego zwierzęcia nie wolno go jednak dotykać i należy natychmiast wezwać odpowiednie służby.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomościZobacz artykuły powiązane:

Wirus ASF w gminie Konstancin-Jeziorna!

W zwłokach czterech dzików znalezionych w gminie Konstancin-Jeziorna wykryto wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował Główny Lekarz Weterynarii. W ubiegłym tygodniu choroba pojawiła się w powiatach legionowskim i zachodniowarszawskim. Zarządzono już wyznaczenie specjalnych stref, w których hodowców obejmą ostre ograniczenia.Źródło: Konstancin 24 - Konstancin-Jeziorna > Portal Mieszkańców > Metropolia Warszawa
( http://konstancin24.eu/news.php?extend.3580 )