Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

WOŚP: Konstancin zagrał dla noworodków


WOŚP: Konstancin zagrał
dla noworodków


Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Konstancin-Jeziorna uzbierał dla noworodków ponad 55,7 tys. złotych. Kweście towarzyszyły liczne atrakcje, wśród których były turniej piłkarski, darmowe lodowisko, koncert w Hugonówce oraz efektowne światełko do nieba. W naszym mieście w zbiórce pieniędzy uczestniczyło 68 wolontariuszy.


Konstancin-Jeziorna zagrał z orkiestrą Jurka Owsiaka już 11 raz. Mieszkańcy okazali się niezwykle hojni, wspierając zbiórkę, która w tym roku zostanie przeznaczona na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Konstancińskiemu sztabowi WOŚP nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego, rewelacyjnego wyniku. W puszkach uzbierało się w sumie 55.728,15 zł. Nieco mniej niż przed rokiem, kiedy to dwa sztaby w sumie zebrały ponad 65,7 tys. złotych. Na ulicach naszego miasta kwestowało też nieco mniej wolontariuszy - sztab liczył bowiem 68 osób, a rok temu w akcję było zaangażowanych ok. 90 osób. Mimo to konstanciński finał należy uznać za niezwykle udany.

Reklamy Google:


Zainaugurował go turniej piłkarski, rozegrany w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. Koncert finałowy odbył się po południu w Konstancińskim Domu Kultury. Na scenie Hugonówki wystąpili zarówno lokalni artyści, jak i zespoły z Warszawy i okolic. Zaśpiewali Konstanciński Chór Kameralny oraz soliści ze szkoły No Bell. Zabrzmiały, m.in. kolędy oraz znane świąteczne utwory. Nie zabrakło także rockowych zespołów. Wystąpiła także mieszkająca w naszej gminie wokalistka - Antonina Hairulin.

Po raz pierwszy na konstancińskiej scenie zaprezentowała się grupa Sound of Touch, która zagrała autorskie, artrockowe piosenki. "Bardzo cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym koncercie, bo idee Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są nam szczególnie bliskie. W naszym zespole gra bowiem troje lekarzy i magister ratownictwa medycznego" - mówiła z uśmiechem Elisabeth Drozd, wokalistka zespołu. Niezapomniane przeboje Deep Purple i Led Zeppelin przypomniała natomiast grupa Hexa.

Solidną dawkę mocnych, rockowych i energetycznych rytmów zaserwowała publiczności młoda grupa Coast Revolution, grająca rocka alternatywnego, łączącego w sobie wiele gatunków i inspiracji muzycznych. Hip-hop reprezentowali konstancińscy raperzy Adson i Magia Perswazji. Koncert zakończyły Skrzydlate Małpy z charyzmatycznym wokalistą Pawłem Kiljańskim. Zespół zagrał kilka autorskich utworów, inspirowanych klasyką rocka lat 80. i 90.

Koncert zwieńczył efektowny pokaz fajerwerków, który odbył się na polanie przed Hugonówką, przyciągając w mroźny wieczór setki mieszkańców naszego miasta oraz gości. Wspólne odliczanie do rozpoczęcia pokazu poprowadził burmistrz Kazimierz Jańczuk, który podziękował także wszystkim mieszkańcom za szczodrość i wielkie serca, a wolontariuszom WOŚP oraz wszystkim zaangażowanym w finał za ciężką pracę i poświęcenie. Następnie burmistrz częstował wszystkich wielkim "wośpowym" bochnem chleba, upieczonym specjalnie na tę okazje przez Piekarnię Leszka Jaskulskiego. Zgodnie z konstancińską tradycją, na ten chleb złożyli się wszyscy uczestnicy - zebrano 850 zł.

Zlicytowano również ręcznie robiony patchwork, który przygotował Klub Kulturalny "Drabina" ze Skolimwa (500 zł) oraz torbę sportową z gminnymi gadżetami (200 zł). Z orkiestrą Jurka Owsiaka zagrało także konstancińskie lodowisko. Przez cały dzień można było za darmo pojeździć na łyżwach w Parku Zdrojowym przy amfiteatrze. Cały koncert poprowadził konstanciński radny Tomasz Nowicki. Warto jeszcze dodać, że kwesta w naszej gminie przebiegła bez incydentów. Wolontariusze musieli się zmagać tylko z zimnem, które z pewnością nie zachęcało do spacerów po mieście. Kolejny finał już za rok.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Konstancinie-Jeziornie:
Zobacz artykuły powiązane:

Rekordowy 25. Finał WOŚP w Konstancinie

Konstancin-Jeziorna pobił swój ubiegłoroczny rekord. Dwa sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które kwestowały w naszej gminie, łącznie wsparły fundację Jurka Owsiaka kwotą prawie 67,5 tys. złotych. Finałowi w naszym mieście towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. zawody sportowe, koncerty, pokazy i warsztaty. Zwieńczyło go widowiskowe światełko do nieba, które przyciągnęło do Parku Zdrojowego setki mieszkańców.24. Finał WOŚP
w Konstancinie - relacja


Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Konstancinie-Jeziornie wypadł rekordowo. Dwa sztaby, które kwestowały w naszej gminie, łącznie zebrały ponad 44,2 tys. złotych. Tradycyjnie w naszym mieście odbyły się zawody sportowe oraz koncert, którego gwiazdą była aktorka i wokalistka Maria Niklińska.23. Finał WOŚP
w Konstancinie - relacja


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Konstancinie-Jeziornie. Na terenie naszego miasta kwestowało 60 wolontariuszy, którzy zebrali 22 494,15 złotych. Z okazji 23. finału w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się rodzinne zawody sportowe, a w Hugonówce zorganizowano koncert z udziałem znanych aktorów oraz lokalnych artystów.22. Finał WOŚP w Konstancinie - relacja

Podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwa sztaby, kwestujące w Konstancinie-Jeziornie uzbierały ponad 38,3 tys. złotych. W niedzielę 12 stycznia w naszym mieście odbyły się zawody sportowe oraz koncert w Parku Zdrojowym, który zwieńczył efektowny pokaz fajerwerków.21. Finał WOŚP
w Konstancinie - relacja


Dwa sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które zostały zarejestrowane w Konstancinie-Jeziornie łącznie zebrały ponad 35 tys. złotych. Tegorocznemu finałowi towarzyszyły niezwykle różnorodne atrakcje, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Nie zabrakło sportu, rekreacji, teatru, tańca oraz muzyki. Kwestę na terenie naszej gminy zwieńczył koncert w amfiteatrze oraz tradycyjne „światełko do nieba”.XX Finał WOŚP w Konstancinie - relacja

Podczas jubileuszowego XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się również w Konstancinie-Jeziornie, wolontariuszom udało się zebrać ponad 37 tys. złotych. Konstanciński sztab zorganizował wiele atrakcji, wśród których były m.in. zawody sportowe w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz koncerty na targowisku przy Al. Wojska Polskiego.

wtorek 16 stycznia 2018 - 15:29:39 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja