Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Zima zawitała do Konstancina


Zima zawitała
do Konstancina


Niemal tak, jak przed rokiem pierwsze obfite opady śniegu w Konstancinie-Jeziornie wystąpiły na przełomie listopada i grudnia. W naszym mieście spadło ok. 15 cm białego puchu. Dzieciom z pewnością sprawił wiele radości, ale, jak zawsze, okazał się zmorą dla pieszych, kierowców, drogowców i służb miejskich. Na ulice wyjechały pługi i solarki, a w ruch poszły szufle i szczotki do odśnieżania aut. Nie obyło się bez korków.


Śnieg zaczął padać w czwartek rano i puszył niemal przez cały dzień. Odśnieżarki i pługi ruszyły do pracy, ale nie wszędzie dotarły. Na szczęście jest dość ciepło i na ruchliwych ulicach śnieg błyskawicznie zamieniał się w błoto. Wszystkie główne ulice były odśnieżone. Zdecydowanie gorzej jest na mniej uczęszczanych uliczkach, które pokryła dość gruba warstwa śniegu. Większość bocznych dróg, zarówno tych asfaltowych, jak i innych utwardzonych i gruntowych, pozostawia wiele do życzenia. Biały puch w wielu miejscach zamienił się w lód. Jednak korki i utrudnienia w porannych i popołudniowych godzinach szczytu były niemal wszędzie, nawet tam gdzie nawierzchnia nie była oblodzona. Śnieg i błoto na tyle utrudniają jazdę, że kierowcy zdejmują nogę z gazu.

Reklamy Google:


Konstancińskie służby miejskie zapewniają, że opady ich nie zaskoczyły. Ciężki sprzęt był w gotowości i ruszył na ulice. Podkreślają, że w pierwszej kolejności są odśnieżane najważniejsze drogi i ulice prowadzące do miejsc użyteczności publicznej. Dopiero potem pługi docierają na małe lokalne uliczki. Do wielu z nich jeszcze nie dotarły.

Za odśnieżanie gminnych dróg w Konstancinie-Jeziornie jest odpowiedzialny Zakład Gospodarki Komunalnej. W bazie ZGK przygotowano odpowiedni zapas mieszanki soli i piasku. Zakład dysponuje pługo-piaskarkami, odśnieżarkami i małymi traktorkami z pługami. W "akcji zima" uczestniczy kilkadziesiąt osób, pracujących na dwie zmiany, by na bieżąco reagować na zmianę pogody. Ponadto ZGK wspomagają także prywatne firmy, które zajmują się odśnieżaniem większości gminnych sołectw.

Prognozy na najbliższe dni są dość optymistyczne. Opady śniegu mają być znacznie mniejsze, a dodatnie temperatury sprawią, że śnieg stopnieje. Jednak synoptycy ostrzegają przed gołoledzią, która może wystąpić w nocy i wczesnym rankiem. Chociaż do zimy zostało jeszcze trzy tygodnie, wydaje się, że już teraz musimy przyzwyczaić się do zmiany pogody.

Przeczytaj komentarze sąsiadów do tej wiadomości


piątek 01 grudnia 2017 - 10:18:49 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Konstancinie

polecamy firmy/usługi


arpwave.jpgBardzo szybko i skutecznie leczymy pacjentów m.in. z bólami stawu biodrowego, pleców, barku, rwą kulszowa, leczymy naderwane mięśnie, bóle stawu skokowego. Pomagamy w bardzo ciężkich przypadkach. Umów się na wizytę w gabinecie w Konstancinie. Telefon: 512 232 756. Jeśli pierwsza wizyta nie pomoże nic nie zapłacisz.

Radca_prawny.jpg
KANCELARIA RADCY PRAWNEGO
UL. WILANOWSKA 1 A, I p.
KONSTANCIN-JEZIORNA
Doradztwo prawne na rzecz osób fizycznych. Kompleksowa obsługa prawna przedsiębiorców.
W celu umówienia wizyty proszę
o kontakt tel.: 509 202 165
.
mail: kancelaria.konstancin@gmail.com

reklama.jpg
Reklama w portalu
Konstancin24.eu
Wypróbuj reklamę w portalu Konstancin24.eu! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia w promocji firm. Sprawdź ofertę reklamową... więcej
reklama
promocja